Četvrtak, 11.04.2024 | 12:18
IZVOR: b92.net/DailyMail

Nakon najnovijeg iOS ažuriranja, mnogima iPhone ne radi - RJEŠENJE postoji

Korisnici iPhone uređaja tvrde da najnovije Apple iOS ažuriranje uređaje čini neupotrebljivim. Međutim, postoji rešenje za ovaj problem.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Mnogi od frustriranih korisnika, nakon instaliranja iOS 17.4.1 ažuriranja, bili su primorani da pomoć potraže od profesionalaca u Apple prodavnicama, a svoje iskustva su podijelili i na mrežama gde su im ponuđeni dodatni savjeti.

Jedna vlasnica iPhone-a je za DailyMail.com rekla da joj se telefon ažurirao u srijedu, ali da ekran nije nudio odziv kada je pokušala da ga otključa svajpovanjem.

Tek nakon što je iPhone odnijela u Apple store na pregled, uređaj je počeo da radi. Srećom, postoji mogućnost da se ispravka "zaglavljenog" iPhone-a uradi i kod kuće.

"Radnik u Apple prodavnici je rekao da se ažuriranje najvjerovatnije zaglavilo, što je telefon natjeralo da pomisli da se i dalje ažurira i zbog toga ne nudi odziv", istakla je korisnica.

Najnovije ažuriranje za iPhone modele, pod nazivom iOS 17.4.1, se korisnicima isporučuje od 21. marta. Međutim, da bi se odradila nadogradnja na najnoviji softver, iPhone mora da ima određenu količinu baterije i da bude povezan na WiFi, inače će se sistem ažurirati automatski.

Prema svemu sudeći, oni koji su čekali da preuzmu ažuriranje pogođeni su pomenutim bagom.

Kako bi se problem ispravio, zaposleni u Apple prodavnici je povezao iPhone na laptop i potpuno je reinstalirao iOS.

Prema brojnim reakcijama korisnika na društvenim nrežama, ovaj metod funkcioniše i ako ste već instalirali iOS 17.4.1, a korisnici na Redditu kaže da može da se obavi i kod kuće.

Jedan korisnik javlja da je revizija iOS 17.4.1 dostupna na iTunes-u, a Apple ju je tiho objavio. Ova verzija može da se preuzme povezivanjem iPhone-a na računar i preuzimanjem iOS ažuriranja sa iTunes-a.

Prema navodima korisnika na Redditu, koji su sami isprobali ovaj metod, problem je ispravljen nakon što su odradili gore pomenute radnje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vesna Kovačević demantovala Medenicu: Neistine me neće uplašiti – istina je provjerljiva

Nedjelja, 01.03.2026 | 08:49

Sutkinja Višeg suda Vesna Kovačević demantovala je navode osuđene bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice da je ucijenjena u postupku protiv nje i njene porodice, te da je bila servilna. Kazala je i da je neistina da je njen suprug imao poslovne veze sa porodicom Radulović.

Ajatolah ubijen za 30 sekundi

Nedjelja, 01.03.2026 | 11:15

Ajatolah Ali Hamenej bio je glavna meta koordinisanog američko-izraelskog napada na Teheran i, prema navodima izraelskih medija, ubijen je već u prvih 30 sekundi vazdušnih udara, zajedno sa još dvadesetak najviših vojnih i bezbjednosnih zvaničnika Revolucionarne garde.

SDT: Optužena Vesna Medenica lažima obmanjuje javnost

Nedjelja, 01.03.2026 | 08:16

Iz Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) oglasili su se nakon što je bivša predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica uputila medijima pismo pošto što joj je večeras određen pritvor.

Aman: 49 crnogorskih državljana bezbjedno napustilo grad

Nedjelja, 01.03.2026 | 10:15

Grupa od 49 crnogorskih turista koja se nalaze u Jordanu javili su se redakciji Radio-Televizije Nikšić i kazali da se više ne nalaze u Amanu, glavnom gradu Jordana koji je bombardovan od strane iranskih oružanih snaga.

Mediji: Ubijen bivši iranski predsjednik Mahmud Ahmadinedžad

Nedjelja, 01.03.2026 | 15:21

Bivši iranski predsjednik Mahmud Ahmadinedžad, koji je vodio zemlju od 2005. do 2013. godine, ubijen je u izraelskim vazdušnim napadima, objavili su izraelski mediji.  

Koje predmete nikada ne bi trebalo da imate u spavaćoj sobi?

Nedjelja, 01.03.2026 | 21:53

Iako posebnu pažnju posvećujemo uređenju enterijera i svakom kutku, postoje stvari i predmeti koje ne bi trebalo da držimo u prostoriji u kojoj spavamo.

PONEDJELJAK u znaku toplog vremena - Pročitajte prognozu za 02. mart

Nedjelja, 01.03.2026 | 21:35

Pročitajte vremensku prognozu za ponedjeljak.

Grof: Rezultat realan, nedostaju navijači

Nedjelja, 01.03.2026 | 21:17

Trener Budućnosti Miodrag Božović kazao je nakon remija bez golova protiv Dečića da je rezultat na kraju realan, iako utakmica pod Goricom nije obilovala šansama ni visokim ritmom.  

Reza Pahlavi pozvao Irance da proslave smrt Alija Hamneija

Nedjelja, 01.03.2026 | 21:06

Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, pozvao je danas Irance da proslave smrt vrhovnog vođe Alija Hamneija "pjesmama svake noći", da ostanu na bezbjednom i da jasno i glasno kažu koji su im zahtjevi za budućnost Irana.

Sjutra će biti donešena odluka o pritvoru Aca Đukanovića

Nedjelja, 01.03.2026 | 20:53

Sjutra će biti donešena odluka o pritvoru biznismena Aca Đukanovića, brata nekadašnjeg predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića. To je večeras kazao njegov advokat Nikola Martinović. Đukanović je prije nekoliko sati bio priveden sudiji za istragu Osnovnog suda u Nikšiću. Njemu je prethodno juče određen pritvor od 72 sata nakon što je policija u njegovoj kući u Rastocima kod Nikšića pronašla više komada vatrenog oružja, municije i balističkih pancira. Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, nakon saslušanja donio je rješenje o zadržavanju i podnio predlog za određivanje pritvora zbog opasnosti od bjekstva.    

Živković u posjeti Mojkovcu: Razgrađivanje grada u režiji aktuelne vlasti

Nedjelja, 01.03.2026 | 20:32

Posljednjih godina, Mojkovac se ne gradi, već razgrađuje u režiji aktuelne vlasti. U ovom gradu, ne samo da nema novih investicija, već su i postojeće zaustavljene, ocijenili su iz Demokratske partije socijalista (DPS).  

(FOTO) Festival vina i ukljeve: Proglašena najbolja vina u nekoliko kategorija

Nedjelja, 01.03.2026 | 20:16

Drugi dan Festivala vina i ukljeve, koji se ove godine održava po 28. put na Virpazaru, protekao je u znaku kvalitetnog kulturno-umjetničkog programa, raznovrsne gastronomske ponude, ali i dodjele nagrada i priznanja za najbolja vina u nekoliko kategorija.  

Najopasniji uređaji za produžni kabl: Jedna greška može izazvati požar

Nedjelja, 01.03.2026 | 20:12

Pročitajte...

Arsenal slavio u derbiju: Korneri i Raja presudili

Nedjelja, 01.03.2026 | 19:51

Fudbaleri Arsenala uspjeli su da preskoče veliku prepreku u borbi za titulu. Ekipa sa Emirejtsa savladala je Čelsi sa 2:1 i tako ostala na prvom mjestu Premijer lige sa pet bodova više u odnosu na Mančester siti.    

Radulović: Naši pomorci u Persijskom zalivu da se jave Ministarstvu

Nedjelja, 01.03.2026 | 19:47

Crnogorski pomorci u Persijskom zalivu nalaze se u osjetljivoj poziciji – zavise od odluka globalnih brodarskih kompanija i geopolitičkih kretanja, a njihova sigurnost je direktno vezana za stabilnost Hormuškog moreuza, saopšteno je TVCG iz Ministarstva pomorstva.