Četvrtak, 11.04.2024 | 14:34
IZVOR: b92.net

VIDEO: POGLEDAJTE kako izgleda: Stigao je Milano – prva Alfa na STRUJU

Alfa Romeo je predstavio najmanji SUV u gami, od koga se očekuje da bude novi bestseler brenda.




Foto: YouTube screenshot/Alfa Romeo

Alfa Romeo Milano je kompaktni električni krosover i trenutno najmanji model u ponudi italijanskog proizvođača.

Njegova pojava bi trebalo da bude znak da je brend dobio novi zamah pod Stellantisom, što znači da je koncern donirao većinu tehnologije i upakovao je u estetski obrazac italijanske škole dizajna.

Prednja svijetla su podijeljena, što je sveprisutan trend u savremenoj auto-industriji, a pored atraktivnih boja spoljašnjosti, kupci će moći da izaberu i felne prepoznatljivog izgleda prečnika do 20 inča.

Pogled u kabinu otkriva moderan dizajn u skladu sa aktuelnom digitalizacijom kokpita. Tu su dva ekrana dijagonale 10,25 inča, od kojih je prvi zamjena za analognu instrument tablu, a drugi opslužuje multimedijalni sistem vozila.

Alfa Romeo tvrdi da je Milano najprostraniji auto u svojoj klasi. Međutim, postoje ograničenja jer je u pitanju mehanička osnova koju koriste sestrinski Jeep Avenger i Fiat 600.

U pitanju je poznata platforma CMP2, pa Milano ima dimenzije 4170/1780/1500 mm, što je u skladu sa SUV-B segmentom, dok prtljažnik nudi 400 litara zapremine.

Što se tiče pogona, bazična električna verzija Elettrica ima bateriju kapaciteta 54 kWh i elektromotor od 156 KS - kombinacija poznata iz srodnih Stellantis modela.

Domet je 410 km, a maksimalna snaga punjenja 100 kW.

Verzija Veloce nudi istu bateriju, ali i znatno većih 240 KS. Ovaj auto ima veće kočnice, sportsko ogibljenje i premijum gume.

Postoji i "laka" hibridna opcija sa 1.2 trocilindarskim motorom i šestostepenim automatizovanim menjačem sa dva kvačila. Na raspolaganju je 136 KS, a dostupna je i u vidu Q4 verzije sa pogonom na sve točkove.

Alfa Romeo je već počeo da prima narudžbine za Milano, pa se hibridna verzija može kupiti za 29.900 eura, dok je za osnovni električni model potrebno izdvojiti 39.900 eura.

Kada je riječ o konkurenciji, što se električnih vozila tiče tu je najpre Volvo EX30, ali i modeli iz koncerna Stellantis, kao što su Fiat 600, Opel Mokka, DS3 i Jeep Avenger. Ne treba zaboraviti ni Ford Pumu koji ove godine dobija električnu verziju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pronađeno tijelo Miljana Vešovića u blizini ušća Morače u Skadarsko jezero

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:11

Nadležne službe tragale su za njim otkako je nestao 14. februara.

Velik požar na aerodromu u Dubaiju: Tramp zaprijetio NATO-u

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:31

Letovi na Međunarodnoj zračnoj luci u Dubaiju privremeno su obustavljeni nakon što je rano ujutro u incidentu s dronom zapaljen obližnji spremnik s gorivom. Uprava za civilno vazudhoplovstvo Dubaija objavila je da je riječ o mjeri opreza radi osiguranja sigurnosti svih putnika i osoblja, piše CNN.

Opet se oglasio navodni Medenica, ponovo iznosi optužbe povodom dešavanja u policiji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 15:44

Uskoro će se navršiti dva mjeseca od bjekstva Miloša Medenice, osuđenog na 10 godina robije.

Niković: Hitnoj pomoći će od aprila nedostajati 34 ljekara

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:25

Zavodu za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore trenutno nedostaje 25 doktora, a od 1. aprila taj broj će porasti na 34 zbog odlaska dijela kadra na specijalizaciju, saopštio je direktor Zavoda mr sc. med. Vuk Niković, ističući da je ova služba ključna karika zdravstvenog sistema i da direktno utiče na stopu preživljavanja i smanjenje invaliditeta kod pacijenata, prenosi RTCG.

Živković sa građanima Žabljaka: Neznavenu i nesposobnu vlast ćemo poslati u opoziciju

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 09:29

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković boravio je u radnoj posjeti Žabljaku, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, s kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi, kažu u saopštenju iz DPS.

Kalas: EU za sada neće proširiti svoju pomorsku misiju na Ormuski moreuz

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:56

Ministri spoljnih poslova EU saglasili su se na sastanku u Briselu da je potrebno ojačati pomorsku misiju EU za obezbjeđivanje bezbjedne plovidbe u Crvenom moru (Aspides), ali da trenutno ne postoji želja za proširenjem operacije na Ormuski moreuz, izjavila je visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas.

Sindikat Narodne bilbiloteke u Pljevljima: Napuštajući sjednicu SO opozicioni DPS pomogao izglasavanje Programa rada Bojane Đačić

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:31

Sindikalna organizacija Narodne bilbiloteke “Stevan Samardžić” u Pljevljima saopštila je da je direktorici te ustanove Bojani Dačić uz pomoć odbornika Demokratske partije socijalista izglasan Program rada za 2026. godinu.

Krapović: Vuković još jednom pokušao da Demokrate uprlja bestidnim lažima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:24

Ivan Vuković, poznatiji kao politički privezak Aca Mijajlovića i Ranka Ubovića, koji su godinama gospodarili ovom državom, još jednom je pokušao da Demokratsku Crnu Goru (Demokrate) uprlja bestidnim lažima, podmetanjima i jeftinim konstrukcijama, kazao je ministar odbrane i funkcioner Demokrata, Dragan Krapović.

Vuković: Crna Gora pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima sa EU uprkos destruktivnim naporima djelova vlasti

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:14

Crna Gora je pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima o pristupanju sa EU, ocijenio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković.  

(VIDEO) Najzabavniji trenutak sa Oskara: Ana Vintur hladnokrvno ignorisala En Hatavej

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:39

Modna ikona Ana Vintur i glumica En Hatavej priredile su jedan od najzabavnijih trenutaka na dodjeli Oskara 2026, kada su zajedno izašle na binu kako bi uručile nagrade za kostimografiju i šminku.

Huter: Crnu Goru žele da svedu na pendrek-državu radi bolesnih političkih i osvetničkih ambicija

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:01

Poslanik Demokratske partije socijalista Oskar Huter, komentarišući izmjene i dopune Zakona o unutrašnjim poslovima o kojima će Skupština ponovo odlučivati 19. marta, kazao je da je riječ o antiustavnom i anticrnogorskom modelu koji ima samo jedan cilj – da se policijski aparat stavi pod punu partijsku kontrolu.

Božović: Peta sanitarna kada najveća do sada, rok trajanja od pet do šest godina

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:47

Na deponiji “Livade” završena je gradnja pete sanitarne kade, koja će omogućiti bezbjedno odlaganje otpada narednih godina. Projekat, vrijedan oko dva miliona eura, završen je deset dana prije roka, a punjenje kade bi trebalo da počne od juna, piše RTV Podgorica.

Žižić pred sudom: Odsjek sam odlučivao koga će saslušavati, Lazović se nije miješao

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:29

U podgoričkom Višem sudu nastavljeno je suđenje bivšem pomoćniku direktora Uprave policije Zoranu Lazoviću, bivšem glavnom specijalnom tužiocu Milivoju Katniću i suspendovanom specijalnom tužiocu Saši Čađenoviću. Na današnjem pretresu nastavljeno je saslušanje svjedoka.

Živković sa Žabljačanima: Neznavenoj i nesposobnoj vlasti mjesto u opoziciji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:09

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Žabljak, gdje je razgovarao sa građanima, članovima partije i lokalnim funkcionerima o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Durmitorska inicijativa i PES Živkoviću: Identitetskom matricom koja je dosadila i članovima DPS-a ne možete zaustaviti ubrzani razvoj Žabljaka

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:10

Konstantno miješajući državničke sa lokalnim porukama, gospodin Danijel Živković je u nespretno započetoj političkoj kampanji na Žabljaku pokušao da minimizira ono što je nova vlast uradila u dosadašnjem mandatu, navodi se u reagovanju Durmitorske inicijative i Pokreta Evropa sad Žabljak.