Ponedjeljak, 15.04.2024 | 21:07
IZVOR: cdm.me

Počelo SASLUŠANJE Lazovića, ODBIJEN zahtjev za izuzeće sudije

Bivši policijski funkcioner Zoran Lazović i bivši glavni specijalni tužičac Milivoje Katnić, koji su hapšeni juče ujutro po nalogu Specijalnog državnog tužiilaštva zbog sumnje da su počinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i zloupotreba službenog položaja, privedeni su kod sudije za istragu Gorana Šćepanovića. Advokati Zorana Lazovića, Zoran Piperović i Stefan Jovanović, zatražili su izuzeće sudije za istragu, kazao je CdM-u Jovanović.




Foto: YouTube screenshot/ PR Centar

“Kolega Zoran Piperović i ja smo tražili izuzeće sudije za istragu Višeg suda Gorana Šćepanovića iz prostog razloga jer je odlučivao po žalbi na rješenje o zadržavanju i u toj odluci kojom je on odlučio o našoj žalbi zapravo je već zauzeo stav da je pritvor neophodan u konkretnom slučaju, iz kog razloga smatramo da je predlog za izuzećem osnovan, jer sudija za istragu, ukoliko bi ostao u ovom predmetu, onda bi očigledno došlo samo do fingiranja postupka i prava koje bi naš branjenik imao navodno u istom. Svako dalje postupanje sudije bi bilo nezakonito i kompromitovalio bi postupak”, kazao je CdM-u Jovanović.

Predsjednik Višeg suda Boris Savić odbio je taj zahtjev.

Podsjećamo, SDT sumnjiči Lazovića da je formirao kriminalnu krupu čiji su članovi navodno postali Katnić i ranije uhapšeni specijalni tužilac Saša Čađenović.

Osim toga, prema nezvaničnim informacijama, Lazović se tereti da je umiješan u slučaj “Belivuk” da je odobrio skidanje zabrane ulaska u Crnu Goru iz Beograda Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću, a Katnića da mu je u tome pomogao.

 “Bivši pomoćnik direktora Uprave policije Zoran Lazović nije odgovarao na pitanja tužioca”, saopštio je sinoć njegov advokat Zoran Piperović.

Katnić tokom saslušanja nije želio da angažuje advokata, čije je prisustvo je obavezno tokom saslušanja osumnjičenog, pa mu je SDT dodijelilo branioca po službenoj dužnosti Dragutina Durutovića.

“On nije htio da angažuje izabranog branioca i ja sam pristupio kao prvi na listi i nedavno saznao da se radi o Milivoju Katniću. Nemam puno informacija, stavlja mu se na teret učešće u kriminalnoj organizaciji i zloupotreba službenog položaja. Da li ću i dalje biti branilac, zavisi od njegove volje”, rekao je sinoć Durutović.

Državni tužilac i portparol SDT-a Vukas Radonjić ranije juče je saopštio da je hapšenje Katnića i Lazovića uslijedilo nakon višemjesečnog koordinisanog djelovanja Specijalnog državnog tužilaštva, Specijalnog policijskog odjeljenja i Agencije Evropske unije za saradnju organa za sprovođenje zakona – EUROPOL.

Iz policije su kazali da je predmet radnog naziva “Alfa” rezultat višemjesečnog rada, međunarodne saradnje i koordinacije Specijalnog državnog tužilaštva sa nekoliko organizacionih jedinica Uprave policije, a posebno Specijalnim policijskim odjeljenjem. Dodaju da je ova realizacija pomenutog predmeta samo nastavak ranije započetih aktivnosti u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije i predstavlja kontinuitet aktivnosti u sveobuhvatnom reformskom procesu.

 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Saobraćajna nezgoda kod Kliničkog centra, jedna osoba povrijeđena

Petak, 26.12.2025 | 22:06

U saobraćajnoj nezgodi koja se večeras dogodila u Podgorici, na raskrsnici Ljubljanske ulice i Ulice dr Ljubomira Rašovića, kod Kliničkog centra, jedna osoba je povrijeđena, saopšteno je iz policije.

Digitalna transformacija rada auto škola ulazi u završnu fazu

Petak, 26.12.2025 | 21:52

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) u saradnji sa Mašinskim fakultetom Univerziteta Crne Gore i Five grupom, u skladu sa ranijim najavama, sprovelo je digitalizaciju rada auto škola, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Nenezić: Vukićević potvrdila da nema izgradnje novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše

Petak, 26.12.2025 | 21:42

Potpredsjednik Skupštine opštine Bar i poslanik Socijaldemokrata, Branislav Nenezić kazao je da je ministarka saobraćaja Maja Vukićević jasno potvrdila da ministarstvo nema u planu izgradnju novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše, već samo rekonstrkuciju postojeće trase, za koje je obezbijeđen grant.

Bojović: Mujović će ispuniti obećanje - Podgorica da bude grad za našu djecu

Petak, 26.12.2025 | 21:28

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vlade Bojović poručio je da je siguran da će gradonačelnik Saša Mujović ispuniti svoje glavno obećanje - da Podgorica bude grad u kojem želimo da odrastaju naša djeca.

Tri žene izbodene nožem u metrou u Parizu, uhapšen osumnjičeni

Petak, 26.12.2025 | 21:23

Tri žene su povrijeđene, nakon što je ih je napao muškarac naoružan nožem na liniji 3 pariskog metroa.

Konatar: Fiskalne mjere i loša organizacija uzrokovali ozbiljne probleme u sezonskom turizmu

Petak, 26.12.2025 | 21:17

Tenderi za plaže, visoke cijene i administrativni propusti nijesu dali očekivane rezultate, saglasni su gosti emisije „Okvir“ na TVCG. Dok neki ukazuju na blagi rast broja turista, drugi ističu probleme u pripremi plaža i opšti utisak nespremnosti sektora za sezonu.

VIDEO: Almas i Darko Rundek u duetu na novom singlu "Ožiljak"

Petak, 26.12.2025 | 21:03

Pjesma predstavlja najavni singl Almasovog novog studijskog albuma, na kojem intenzivno radi i koji označava novu kreativnu etapu njegovog stvaralaštva.

Hrvatski ministar pravde: Očekujemo da Crna Gora izruči Kovačevića

Petak, 26.12.2025 | 20:38

Ministar pravde Hrvatske Damir Habijan očekuje od Crne Gore očekuju da izruči Milorada Kovačevića koji je danas uhapšen u Zeti.

Proširena lista ljekova: Dostupnije savremene i inovativne terapije za onkološke i hronične pacijente

Petak, 26.12.2025 | 20:29

Na predlog Ministarstva zdravlja Vlada je na jučerašnjoj sjednici usvojila novu Odluku o utvrđivanju osnovne i doplatne liste ljekova.

Svemir im šalje vjetar u leđa: Četiri znaka Zodijaka ostvaruju svoje najveće želje u januaru

Petak, 26.12.2025 | 20:23

Januar 2026. otvara vrata novim prilikama za četiri horoskopska znaka čije se želje sada mogu pretvoriti u stvarnost.