Srijeda, 17.04.2024 | 17:47
IZVOR: fenix.magazin/24sedam.rs

VOZAČI - Stručnjaci OTKRIVAJU kada je NAJBOLJE da se NATOČI GORIVO

Ukoliko želite da izbjegnete da ostanete na putu usljed gužve u saobraćaju bez goriva, vozači bi trebalo da natoče gorivo na vrijeme.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Prema preporukama njemačkog ADAC-a, najbolje je to učiniti kada je rezervoar na četvrtini punjenja. U svakom slučaju, vozači ne bi trebalo da čekaju da se uključi rezerva, upozoravaju iz auto-kluba.

"Mreža benzinskih pumpi uglavnom je svuda veoma dobro razvijena, tako da uz malo zdravog razuma i pravovremeno točenje goriva ne bi trebalo biti problema", objašnjavaju iz ADAC-a, posebno misleći na mrežu pumpi u Njemačkoj.

Takođe, ne smete nositi više od deset litara goriva van rezervoara u automobilu - čak i ako je dozvoljeno znatno više: rezervni kanister u putničkom automobilu može imati do 60 litara, a najviše 240 litara.

Međutim, ADAC savjetuje da ne nosite pun rezervoar goriva sa sobom.

"To nije samo potencijalni rizik od požara u slučaju saobraćajne nesreće", tvrdi ADAC.

 "Štetni gasovi iz plastičnog rezervoara goriva takođe mogu ući u unutrašnjost", objašnjavaju.

Ako je moguće, kanister bi bilo najbolje smjestiti u gepek - što dalje od putnika. Takođe, gorivo ne smije biti skladišteno u bocama s vodom ili drugim potpuno neprikladnim posudama.

Svako ko se ipak nađe na putu s praznim rezervoarom mora preduzeti sve mjere opreza, kao što su upaljena upozoravajuća svijetla, postavljanje trougla upozorenja i nošenje reflektujućeg prsluka. Tada pomoć na putu može riješiti problem.

Svako ko stane na auto-putu u Njemačkoj zbog nedostatka goriva obično rizikuje kaznu od deset eura. A ako kao posljedica toga dođe do sudara otpozadi, može doći do djelimične odgovornosti, navodi FenixMagazin.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - Srijeda u znaku ovih temperatura

Utorak, 02.12.2025 | 21:47

U srijedu se očekuje umjereno do potpuno oblačno vrijeme, povremeno kiša, na jugu ponegdje i pljuskovi, moguća i grmljavina.

Vučić: Nismo dobili pozitivnu odluku SAD, Rafinerija se gasi

Utorak, 02.12.2025 | 21:31

U danu kada je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poslije sastanka sa timovima zaduženim za energetsku stabilnost i bezbjednost zemlje rekao da nema dobrih vijesti u vezi sa NIS-om koji je pod američkim sankcijama i da će Rafineraja u Pančevo ugasiti pogone, počela je obustava rada u Rafineriji.

Mašinerija Haland - niko nikad brže do stotke u Premijer ligi

Utorak, 02.12.2025 | 21:18

Napadač Sitija protiv Fulama stigao do 100. gola u Premijer ligi - podvig za koji mu je bilo potrebno samo 111 utakmica, najmanje u istoriji.  

Mujović upozorio: Gradnja postrojenja na drugoj lokaciji mogla bi da košta Glavni grad 177 miliona eura

Utorak, 02.12.2025 | 20:45

"Nova lokacija znači i novu proceduru dobijanja dokumentacije: geotehnička ispitivanja tla, kontaminacije tla, procjena uticaja postrojenja na životnu sredinu. To zahtijeva vrijeme od dvije do tri godine"

"Lavice": Važna pobjeda za samopouzdanje, čeka nas najteži meč

Utorak, 02.12.2025 | 20:24

Crna Gora je upisala sigurnu pobjedu na otvaranju glavne faze Svjetskog prvenstva i došla korak bliže četvrtfinalu - bila je bolja od Islanda 36:27. Za igračicu utakmice proglašena je Dijana Trivić, koja je postigla sedam golova.

Advokat Zdravko Begović tvrdi da EU traži “glavu” Vesne Medenice

Utorak, 02.12.2025 | 20:20

Branilac bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, advokat Zdravko Begović, ocijenio je da dinamika suđenja njegovoj branjenici ukazuje na pritisak na pravosuđe i potencijalno opasnu žurbu u donošenju odluka.  

Galinari završio karijeru

Utorak, 02.12.2025 | 20:14

Italijanski košarkaš Danilo Galinari saopštio je danas da je završio igračku karijeru.

Ubjedljiva pobjeda „Lavica“! Crna Gora briljirala protiv Islanda!

Utorak, 02.12.2025 | 19:58

Briljantna, šampionska igra ”Lavica”!

Hejli Vilijams postavila jasne granice: Ako misliš da su trans osobe teret – ne dolazi na moj koncert

Utorak, 02.12.2025 | 19:43

Frontmenka benda Paramore, Hejli Vilijams, ponovo je otvoreno progovorila o tome ko jeste, a ko nije dobrodošao na njene solo nastupe – i to bez uvijanja.

Zvanično: Paspalj novi sportski direktor Partizana, čeka se Trinkijeri

Utorak, 02.12.2025 | 19:24

O tome se govorilo odmah po odlasku Zorana Savića, a sada je i zvanično – Žarko Paspalj, nekadašnji igrač Budućnosti i legenda jugoslovenske košarke, novi je sportski direktor Košarkaškog kluba Partizan.