Četvrtak, 18.04.2024 | 11:13
IZVOR: avaz.ba

Poznata manekenka OTKRILA TAJNU svog dobrog IZGLEDA

Žizel Bundšen brazilska manekenka, usmjerila je svoju energiju nakon razvoda na izdavanje knjige o kuvanju kojom je označila povratak u javnost, a u njoj je otkrila kako živjeti uravnotežen život kroz ishranu, fizičku aktivnost i velnes. 




Foto: YouTube screenshot/E! Insider

Poznata po svojoj fizičkoj građi, 43-godišnja manekenka u svojoj  knjizi o kuvanju naglašava holistički pristup ishrani. 

Donosi pristupačne i prikladne recepte bez glutena koji obuhvaćaju grickalice, slatkiš  i obroke prilagođene djeci poput pilećih polpeta pečenih u bademovom brašnu.

Bundšen dijeli omiljene sastojke poput ulja avokada, kreme od indijskog oraščića, 

Evo nekoliko ključnih zaključaka iz Žizelinog načina života.

Bundšen započinje dan s mlakom vodom s limunom začinjenom solju, vjerujući da pomaže hidrataciji bez šoka za organizam. 

Tu je i kratka sesija meditacije, nakon koje slijedi 30-minutna šetnja sa psom, pri čemu se iskorištavaju povezane zdravstvene prednosti posjedovanja kućnog ljubimca.

Iako je primarno biljna, manekenkina ishrane je evoluirala tokom vremena. U početku je uključivala vegansku i vegetarijansku fazu, kako bi se uskladila s njenim ekološkim vrijednostima. 

Međutim, prilagodila je svoj pristup nakon što joj je dijagnostikovana anemija, uključivši male količine životinjskih proteina kako bi riješila nedostatak energije.

Uprkos svom zdravstveno osviještenom pristupu, Bundšen uživa povremeno u pomfritu s tartufima i sladoledu, naglašavajući umjerenost i povratak zdravijim izborima nakon toga.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

5 jednostavnih trikova: Natečeni podočnjaci su prošlost, osvežite lice prirodnim sastojcima iz kuhinje

Četvrtak, 04.12.2025 | 18:16

Kada je u pitanju rešavanje blagih natečenih podočnjaka, prirodni lekovi često mogu pružiti efikasna i lako dostupna rešenja. Natečeni podočnjaci mogu učiniti da izgledamo umorno i bezvoljno, čak i kada smo se dobro naspavali. Dobra vest je da postoje prirodni i jednostavni trikovi koji mogu pomoći da smanjite natečenost, posvetlite tamne kolutove i osvežite izgled lica.

Zima ima i svoje prednosti: Drhtanje vam može pomoći u sagorijevanju masti

Četvrtak, 27.11.2025 | 12:19

Zaboravite promrzline, visoke račune za struju i smrznute cijevi - postoji barem jedna prednost hladnijeg vremena i niskih temperatura.

Fatima Bosch iz Meksika nova Miss Universe 2025. godine

Petak, 21.11.2025 | 08:07

Na Tajlandu je noćas održano veliko finale 74. izbora za Miss Universe, a laskavu titulu Miss Universe 2025. ponijela je predstavnica Meksika, Fatima Bosch. Prva pratilja je Miss Tajlanda.

Ako se plašite promjena – Ova boja KOSE je savršena (VIDEO)

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 16:08

Najpoželjnija nijansa tokom zime .Bronde – spoj reči "brown" (smeđa) i "blonde" (plava) – savršena je ravnoteža između tople smeđe i prirodne plave boje.

BALZAM za usne kao navika: Kada postaje problem i kako to prepoznati?

Nedjelja, 16.11.2025 | 08:52

Hladna i vetrovita jesen, a naročito nadolazeći zimski mjeseci, mogu usne učiniti suvim, tako da je upotreba hranljivih i hidratantnih balzama praktično neophodna ako ne želimo ljuskice i pukotine.

Đurović: Crna Gora čuva suverenost i ona nije ugrožena ulaskom u EU

Četvrtak, 04.12.2025 | 21:06

Kako Crna Gora čuva svoj suverenitet, tema je emisije Argumenti koja se emituje od 20h na TVCG 1.

Vučić: Izbori u maju ili decembru naredne godine

Četvrtak, 04.12.2025 | 20:47

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je realno da izbori budu u maju ili decembru naredne godine, navodeći da na lokalnim izborima nije bilo nijedne primjedbe i da opozicija zna da nije bilo krađe, jer su bili jednako zastupljeni, te da uprkos porazu od 43 razlike u jednom gradu nijesu čestitali SNS-u pobjedu, prenosi Nova.rs.

Lazović nakon teškog poraza: Ništa nije izgubljeno, vjerujem da možemo protiv Srbije

Četvrtak, 04.12.2025 | 20:38

Svjetsko prvenstvo za rukometašice - uprkos teškom porazu od Njemačke naša selekcija je i dalje u igri za četvrtfinale.

Saslušan Nikola Selaković, na teret mu se stavlja zloupotreba službenog položaja i falsifikovanje službene isprave

Četvrtak, 04.12.2025 | 20:24

Oglasilo se Javno tužilaštvo za organizovani kriminal: Evo šta se stavlja na teret osumnjičenom ministru

Ivana Šoć preminula zbog propusta ljekara

Četvrtak, 04.12.2025 | 20:16

Cetinjanka Ivana Šoć preminula je u februaru 2011. godine od ugušenja – otkazivanja pluća izazvanog komplikovanom infekcijom virusa svinjskog gripa H1N1 usljed propusta ljekara koji nijesu na vrijeme prepoznali ozbiljnost stanja u kojem se pacijentkinja Šoć nalazila, piše Pobjeda.

Stojović: Odlazak Janovića iz DPS-a, udarac koji se ne može sakriti ispod tepiha

Četvrtak, 04.12.2025 | 19:43

Kada ličnost kredibiliteta Nikole Janovića odluči da okrene leđa DPS-u, mnogi s pravom zaključuju da partijski brod tone zbog sopstvenih, godinama nagomilanih grešaka i ignorisanja realnosti, kazao je poslanik PES-a Gordan Stojović.

Milatović: Ljudi iz prethodnih vlasti ukrali imovinu od građana, stekli je nezakonito, u saradnji sa kriminalom

Četvrtak, 04.12.2025 | 19:34

"Zašto više nemamo 'antimafija' zakon", pitao je predsjednik države

Ibrahimović u Beču: OEBS ostaje važna platforma za dijalog i očuvanje evropske bezbjednosti

Četvrtak, 04.12.2025 | 19:26

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovao je na 32. zasjedanju Ministarskog savjeta OEBS-a, koji je održan u Beču u okviru finskog predsjedavanja, i tom prilikom ukazao da, u trenutku kada se Evropa i svijet suočavaju sa povećanim bezbjednosnim izazovima, uloga multilateralizma ostaje od ključnog značaja za očuvanje principa međunarodnog prava i demokratskih vrijednosti.

Milatović na otvaranju Evropske kuće u Bijelom Polju: Sjever ne smije biti zaboravljen, vrijeme je za rezultate

Četvrtak, 04.12.2025 | 19:12

Kako je saopšteno iz njegovog Kabintea, Milatović je kazao da je put u EU put za dobro svih naših građana. Za unapređenje vladavine prava, za socijalnu pravdu, za ekološku Crnu Goru.

DPS o ostavci Janovića: Želimo mu sreću u daljem samostalnom djelovanju

Četvrtak, 04.12.2025 | 18:59

Iz Demokratske partije socijalista (DPS) kazali su da ne vide ništa sporno u odluci njihovog dosadašnjeg poslanika Nikole Janovića da napusti tu političku partiju.