Četvrtak, 18.04.2024 | 16:39
IZVOR: cdm.me

Radonjić: Jelena Perović se sumnjiči da je sebi i drugima pribavila imovinsku korist od preko 60.000 eura

Iz dokaza, podataka i obavještenja prikupljenih u izviđaju proizilaze osnovi sumnje da je direktorica Agencije za sprječavanje korupcije Jelena Perović kao službeno lice i javni funkcioner, u periodu od avgusta 2020. do februara 2024. godine, prekoračila granice svog službenog ovlašćenja i tako sebi i drugima pribavila imovinsku korist u ukupnom iznosu od preko 60.000 eura, kazao je portparol i tužilac Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) Vukas Radonjić.

 




Foto: YouTube screenshot/AIRE Centre Western Balkans, arhiva

Perović je, ističe Radonjić, suprotno Zakonu o zaradama zaoslenih u javnom sektoru, donosila odluke kojima je uvećavala svoju zaradu po osnovu prekovrmenog rada, odnosno za varijabilni dio zarade i odluke kojima je sebi određivala naknadu za članstvo u određenim radnim grupama koje je sama obrazovala, iako je donošenje tih odluka isključivo u nadležnosti Savjeta Agencije za sprječavanje korupcije kao tijela koje bira dirketora Agencije.

“Ona je u periodu od januara do jula prošle godine, donosila privremene odluke kojima je utvrđivala pravo na naknadu predsjedniku i članovima Savjeta Agencije za sprječavanje korupcije, iako je donošenje takvih odluka u isključivoj nadležnosti Skupštine Crne Gore, koja bira članove Savjeta Agencije, pa je tako sebi i drugima pribavila imovinsku korist u ukupnom iznosu od preko 60.000 eura”, ističe Radonjić.

Dakle, objašnjava on, predmet pokrenutog postupka nije eventualna zloupotreba službenog vozila od strane osumnjičene, o čemu je u Specijalnom državnom tužilaštvu formiran poseban krivični predmet, po krivičnoj prijavi Nevladine organizacije “Mreža za afirmaciju nevladinog sektora”, u kojem je takođe u toku izviđaj, već nepravilnosti konstatovane inspekcijskim nadzorom Budžetske inspekcije Ministarstva finansija, koja je službene isprave po završenom nadzoru dostavila Specijalnom državnom tužilaštvu.

“Svakako, u posljednjem pokrenutom postupku izviđaja protiv osumnjičene biće cijenjena i službena dokumentacija Agencije za sprječavanje korupcije, koju je policija privremeno oduzela prilikom pretresanja sjediša Agencije, ali i koju je Agencija dostavila po zahtjevima Specijalnog državnog tužilaštva, u cilju utvrđivanja osnova sumnje da li u sastav produženog krivičnog djela ulaze i druge protivpravne radnje osumnjičene, osim onih zbog kojih je postupak pokrenut”, kazao je Radonjić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Bešović: Situacija stabilnija, ali oprez ostaje na najvišem nivou, dronovi snimali radi detekcije požara i sumnjivih lica

Utorak, 18.08.2026 | 10:57

Prema jutrošnjem presjeku OKC 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje, situacija na požarištima u Crnoj Gori je stabilnija, a svi aktivni požari su pod kontrolom, kazao je Miodrag Bešović generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Ministarstva unutrašnjih poslova.    

Sudar tri vozila u Sutomoru, jedna osoba lakše povrijeđena

Utorak, 18.08.2026 | 10:30

Jedna osoba je povrijeđena u udesu koji se jutros dogodio na magistralnom putu Bar–Sutomore.

Srbija: Muškarac nastradao u požaru u Smederevu, mladić povrijeđen

Utorak, 18.08.2026 | 09:50

U požaru na otvorenom u naselju Plavinac u Smederevu stradao je 70-godišnji muškarac. Mladić koji je pokušao da ga spasi zadobio je opekotine.

Kaluđerović: Novom odlukom o taksi udruženjima uvešćemo veći broj električnih vozila, infrastrukturu, usaglašavanje cjenovnika…

Utorak, 18.08.2026 | 08:20

Izmjenama Zakona o drumskom saobraćaju, koje bi trebalo da unaprijede bezbjednost i kvalitet usluga u saobraćaju, otvara se prostor i za nova pravila u oblasti taksi prevoza. Sekretar Sekretarijata za saobraćaj Glavnog grada Ninoslav Kaluđerović najavio je u emisiji „Intervju“ TV Podgorica da je u pripremi nova odluka o taksi udruženjima, koja bi trebalo da unaprijedi njihovo poslovanje i kvalitet usluge za građane.

Nišavić: Grubi radovi na postrojenju u Botunu biće završeni do kraja godine

Utorak, 18.08.2026 | 08:08

Izgradnja Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu odvija se planiranom dinamikom, a do sada je završeno oko 30 odsto ukupnih radova. Dok se na gradilištu intenzivno izvode armirački i betonski radovi, kvalitet se kontroliše u svakoj fazi izgradnje.

Đoković: Želim da završim karijeru u Los Anđelesu sa zastavom Srbije na ramenima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:56

Novak Đoković, jedan od najvećih tenisera svih vremena, u intervjuu za katalonski Sport otkrio je kada bi mogao da završi impresivnu karijeru. Osvajač rekordna 24 grend slem trofeja i 40 Mastersa kompletirao je kolekciju najvećih trofeja 2024. godine u Parizu, kada je osvojio olimpijsko zlato. Đoković je istakao da mu je to kruna karijere.

Milačić i Savović imenovani za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:04

Vlada Crne Gore imenovala je Marka Milačića, magistra političkih nauka i Božidara Savovića, diplomiranog ekonomistu, za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja.

Veliki zaokret u Vašingtonu: Trampova administracija ukinula zabranu TikToka

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:51

Zvaničnici Trampove administracije sada mogu slobodno da objavljuju sadržaj i u nedogled listaju TikTok, navodi se u novom memorandumu Kancelarije za upravljanje i budžet (OMB).

Jokić: Ostrog je iznad svake koristi

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:02

Ovih dana se javnost priprema za još jedan projekat pod maskom javnog interesa o gradnji solarne elektrane na Bogetićima, pod Povijom u blizini manastira Ostrog. Ujedinjena Crna Gora nije protiv obnovljivih izvora energije bilo da potiču od hidro, vjetro ili solarne energije. Ali jesmo jako protiv izbora lokacije po sistemu "može nam biti" ili "hoćemo baš tu", izjavio je poslanik te stranke Danilo Jokić.

Bečić: Situacija na požarištima jutros stabilnija, sve službe u pripravnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:36

Požari na području Kotora, Danilovgrada i Kolašina su pod potpunom kontrolom, dok su i dalje aktivni i pod kontrolom požari na području Herceg Novog i Ulcinja, pokazuje jutrošnji presjek OKC 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje, kazao je potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić.

Bešović: Situacija stabilnija, ali oprez ostaje na najvišem nivou, dronovi snimali radi detekcije požara i sumnjivih lica

Utorak, 18.08.2026 | 10:57

Prema jutrošnjem presjeku OKC 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje, situacija na požarištima u Crnoj Gori je stabilnija, a svi aktivni požari su pod kontrolom, kazao je Miodrag Bešović generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Ministarstva unutrašnjih poslova.    

Sudar tri vozila u Sutomoru, jedna osoba lakše povrijeđena

Utorak, 18.08.2026 | 10:30

Jedna osoba je povrijeđena u udesu koji se jutros dogodio na magistralnom putu Bar–Sutomore.

Ljetnji sutlijaš sa breskvama: Kremast, osvježavajuć i neodoljiv

Utorak, 18.08.2026 | 10:12

 Sutlijaš je jedan od onih starinskih deserata kojima se uvijek rado vraćamo, ali to ne znači da ne može da dobije i malo ljetnjeg šmeka. Uz mirisnu limunovu koricu i sočne breskve, klasična poslastica postaje laganija i osvežavajuća, idealna za tople dane.   

Srbija: Muškarac nastradao u požaru u Smederevu, mladić povrijeđen

Utorak, 18.08.2026 | 09:50

U požaru na otvorenom u naselju Plavinac u Smederevu stradao je 70-godišnji muškarac. Mladić koji je pokušao da ga spasi zadobio je opekotine.

Švjontek preokretom do osmine finala Sinsinatija

Utorak, 18.08.2026 | 09:30

Poljska teniserka Iga Švjontek plasirala se u osminu finala turnira u Sinsinatiju, pošto je pobijedila 32. teniserku svijeta Grkinju Mariju Sakari poslije tri seta, 4:6, 6:1, 6:1.

Preminula hrvatska književnica Vedrana Rudan

Utorak, 18.08.2026 | 09:14

Vedrana Rudan, hrvatska spisateljica i novinarka, preminula je u 77. godini.

Dva znaka ulaze u deceniju bogatstva i moći

Utorak, 18.08.2026 | 08:48

Pred ljudima rođenim u dva znaka Zodijaka je dug period finansijskog uspeha, boljeg života i velikih prilika.

Pogođen brod u Ormuskom moreuzu; Erdogan pozvao Trampa da nastavi razgovore sa Iranom

Utorak, 18.08.2026 | 08:31

Britanska služba za pomorske trgovinske operacije saopštila je da je dobila informaciju da je brod pogođen projektilom dok je plovio iz Ormuskog moreuza. U međuvremenu, turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan pozvao je američkog predsjednika Donalda Trampa da nastavi razgovore sa Iranom kako bi se smanjile tenzije između dvije zemlje.

Kaluđerović: Novom odlukom o taksi udruženjima uvešćemo veći broj električnih vozila, infrastrukturu, usaglašavanje cjenovnika…

Utorak, 18.08.2026 | 08:20

Izmjenama Zakona o drumskom saobraćaju, koje bi trebalo da unaprijede bezbjednost i kvalitet usluga u saobraćaju, otvara se prostor i za nova pravila u oblasti taksi prevoza. Sekretar Sekretarijata za saobraćaj Glavnog grada Ninoslav Kaluđerović najavio je u emisiji „Intervju“ TV Podgorica da je u pripremi nova odluka o taksi udruženjima, koja bi trebalo da unaprijedi njihovo poslovanje i kvalitet usluge za građane.

REAGOVANJE JP Morsko dobro

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 22:06

Iz Morsko dobro, odgovrili reagovali su na navode novinara ND "Vijesti" Siniše Lukovića.