Petak, 19.04.2024 | 18:23
IZVOR: magazinnovosti.rs

Hari će IZGUBITI titulu princa?

Iako su svjeni da princ neće doći na presto i vladati kao monarh, očekivali su da će mu nekako uvijek ostati „dii” otadžbine.




Foto: YouTube screenshot/60 Minutes

Prošlo je više od četiri godine otkako su princ Hari (39) i Megan Markl (42) napustili Veliku Britaniju i odlučili da više neće obavljati kraljevske dužnosti. Sa sinom Arčijem otišli su u Kanadu, ali je uslijedila pandemija korona virusa i saznala se njihova tačna adresa stanovanja, pa su se ukrcali u avion i pobjegli u Ameriku neposredno prije potpunog zatvaranja.

Od tada žive u Montesitu u Kaliforniji, hrane kokoške i žive „normalnim“ životom, baš kako su željeli. Međutim, ovih dana Hari je još jednom razočarao mnoge Britance. Iako su svjesni da princ neće doći na presto i vladati kao monarh, očekivali su da će mu nekako uvijek ostati „dio” otadžbine. Čini se da hoće, ali ne na papiru. Prvi put otkako je napustio Britaniju, princ je naveo Sjedinjene Države kao svoju 'primarnu rezidenciju'.

Ažurirao je informacije o stanu/kući i izjavio da je njegova nova zemlja sada Amerika, za koju je pribavio dokumente da to potvrdi. Zbog ovoga bi sada mogao da plati manji kredit, ako ga ima. Iako su dokumenti predati u srijedu, 17. aprila, Hari je kao datum promjene naveo 29. jul 2023. godine.

Princ i njegova supruga su isjeljeni iz svog britanskog doma, Frogmore Cottage, samo 24 sata nakon što je objavio svoje memoare, The Reserve, u kojima je još jednom ocrnio svoju porodicu. Nije poznato da li će promjena prebivališta i dokumenata uticati na bilo koju od njegovih titula. Možda će imati priliku da o tome razgovara sa ocem sledećeg mjeseca kada dođe u London.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Proslava NOVE GODINE - Kiribati prvi zakoračili u 2026.

Srijeda, 31.12.2025 | 12:37

Širom svijeta dočekuje se Nova godina. Prvi će u 2026. zakoračiti stanovnici pacifičkih država Samoe i Kiribata, a posljednji će Novu godinu dočekati stanovnici Američke Samoe, Havaja i ostrva Hauland.

Najmanji grad u Evropi koji fascinira posjetioce - ima samo 30 stanovnika

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:23

Na sjeveru Istre, na brežuljku okruženom vinogradima, šumama i gotovo zaboravljenom tišinom, smješten je Hum – grad koji s ponosom nosi titulu najmanjeg grada u Evropi.

Ovo su namirnice koje jačaju imunitet bolje od bijelog luka

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 18:35

Bijeli luk je poznat kao namirnica koja jača imunitet, ali ako želite da izbjegnete neugodan zadah, a ojačate mimunitet, možete konzumirati druge namirnice.

Umjesto oltara, sprave za vježbanje: Bivša crkva preuređena u teretanu, pogledajte unutrašnjost

Subota, 27.12.2025 | 21:35

Crkva svetog Josipa u holandskom gradu Arnhemu pre nekoliko godina prenamijenjena je u teretanu Holy Fit, prvi zatvoreni padel centar u toj regiji. Projekat potpisuju preduzetnici Roland Verheij i Dik Mantel, a prostor je opremljen vrhunskom Telju Fitness opremom.

Vulkan Etna ponovo eruptirao

Subota, 27.12.2025 | 16:13

Vulkan Etna na ostrvu Siciliji juče je pokazao nove znake aktivnosti, izbacujući užareni materijal i male količine pepela iz sjeveroistočnog kratera, saopštio je italijanski Nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju (INGV).

Amal i Džordž Kluni pripremaju razvod u tajnosti? Francusko državljanstvo je samo dio tajnog plana

Petak, 02.01.2026 | 13:48

Amal i Džordž Kluni kao i njihova djeca, osmogodišnji blizanci Ela i Aleksander, postali su nedavno francuski državljani.

Novi udarac za Denver: Valančijunas van terena do februara

Petak, 02.01.2026 | 13:37

Košarkaš Denver Nagetsa Jonas Valančijunas biće van terena najmanje četiri nedjelje zbog povrede mišića desne potkoljenice, potvrdio je klub.

Vučević i Bulsi bez važnog aduta dvije sedmice

Petak, 02.01.2026 | 13:13

Osim što se muči na terenu Čikago ima problema i sa povredama. Bulsi će tako najmanje dvije nedjelje morati bez Džoša Gidija.

GP Ranče: Uhapšen državljanin Srbije, pronađeno više pakovanja kokaina, vozio pod dejstvom droga

Petak, 02.01.2026 | 13:25

Na graničnom prelazu Ranče uhapšen je državljanin Srbije D.D. (43), kod kojeg je pronađeno više pakovanja kokaina, saopšteno je iz Uprave policije. 

Ruska salata – koliko dugo može da stoji i kako je čuvati?

Petak, 02.01.2026 | 12:50

Ruska salata je klasik prazničnih trpeza, omiljena i kao prilog i kao glavni dio hladnog stola.

Monteput očistio magistralu od Podgorice do Sozine

Petak, 02.01.2026 | 12:36

Kompanija Monteput koja se bavi održavanjem Autoputa Bar Boljare očistila je magistralu od Podgorice do tunela Sozina.

Ko su supruge crnogorskih političara? Akcije u NIS-u, stanovi, modna industrija

Petak, 02.01.2026 | 12:35

Supruga potpredsjednika Vlade, Alekse Bečića, Jelena Bečić, prema javnim podacima, ima godišnje prihode od oko 14.700 eura iz preduzetničke djelatnosti.

Skoplje: Preminulo dvogodišnje dijete povrijeđeno tokom novogodišnjeg vatrometa

Petak, 02.01.2026 | 12:25

Dvogodišnje dijete, koje je teško povrijeđeno tokom proslave Nove godine, preminulo je jutros, 2.januara, u klinici u Skoplju. Prema pisanju medija, dijete je navodno pogodio zalutali metak dok je gledalo vatromet.

TO Budva: Novogodišnji program 2. januara otkazan zbog nevremena

Petak, 02.01.2026 | 12:16

Novogodišnji program u Budvi, večeras, 2. januara, nažalost neće biti nastavljen.

Putevi: Naše ekipe će djelovati pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja

Petak, 02.01.2026 | 12:08

Iz podgoričkog preduzeća Putevi naveli su da su njihove ekipe u pripravnosti i djelovaće pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja.