Nedjelja, 21.04.2024 | 12:22
IZVOR: kolektiv.me

Arsović: Smjena Olivere Injac SPAS za razvoj Podgorice

Odbornik Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Glavnog grada Vladan Arsović, , ocijenio je da bi smjena gradonačelnice Podgorice Olivere Injac bila "spas ra razvoj" glavnog grada.




Foto: DPS

"Prije samo nekoliko dana gradonačelnica Olivera Injac 'upoznala' je podgoričku javnost da ih prije godinu dana nije sačekao nijedan spreman projekat i kako su projekti navodno bili loši, kako bi time opravdala najgoru realizaciju kapitalnog budžeta u istoriji Glavnog grada (3 mil. eura od 70 mil. eura). Smatram da je na taj način prije svega, uvrijedila službenike Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice, iznoseći totalnu neistinu, jer je na dan stupanja na dužnost gradonačelnice, imala najmanje 60 spremnih revidovanih glavnih projekata", saopštio je Arsović.

A izmjene koje su rađene u prethodnom periodu, kako je kazao, rađene su isključivo zbog izmjene zakonske regulative.

"Npr. Ulica Vojislavljevića je bila revidovana 2017. godine i tehnički upotrebljiv projekat, koji se sad uskladio sa novim propisima, eurokodovima i planskom dokumentacijom. Uz sve to, saobraćajnice koje se sad rekonstruišu, ili tek treba da počne njihova izgradnja, su projekti prethodne gradske uprave. Za većinu njih i ugovori za izvođenje su pripremljeni u periodu prethodne gradske uprave. Smatram da je ljudski priznati tu grešku, koju teško da možemo prihvatiti da je slučajna, jer sličan komentar je imao i zamjenik gradonačelnice na jednoj od posljednjih sjednica Skupštine", rekao je Arsović.

Kako navodi, potrebno je izviniti se inženjerima iz Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice.

"Podsjetiću Vas uvažena odlazeća gradonačelnice, da su ti ljudi izgradili ovaj grad. Da su za realizaciju svih većih projekata, kao recimo obilaznica oko grada, mostova, bulevara, upravo najzaslužniji baš oni, oni koji po Vašim riječima nijesu uradili ništa u prethodnom periodu. Dakle, uvrijedili ste one ljude koji su godinama prije Vas razvijali ovaj grad, ne nijedna vlast, nego upravo ti ljudi", kazao je odbornik DPS-a, te dodao:

"Kao gradonačelnica ste na jednostavan način mogli da se upoznate da su bili spremni projekti poput Ul. Balšića, Ul. Špira Mugoše, Ul. Gojka Radonjica, Ul. Radoja Jovanovića, Ul. Vlada Martinovića, šetaliste - II faza uz rijeku Moraču, Stambena zajednica VII - Stara Varoš, treća traka Dalmatinske sa kružnim tokom, Kozaračka, Ul. Miloša Obilića, Ul. Ksenije Cicvarić, Ulica Iva Vizina, Ulica Ljubović i mnogi drugi. Dakle, umjesto što krivicu za Vaš nerad prebacujete na one koji to najmanje zaslužuju, priznajte grešku, priznajte da se ne snalazite kao vlast i podnesite ostavku".

Ne treba, kako kaže Arsović, to da uradi zbog pomenutih službenika iz Agencije, jer su oni "nastavili da predano rade, onako kako samo i umiju" i "ne interesuje njih ni kritika ni pohvala, kao ni ko je trenutno na vlasti", već njih, "za razliku od Vas, interesuje samo razvoj ovog grada."

"A Vi, nemojte molim Vas nastavljati da 'radite'. Zbog svih onih službenika Glavnog grada, kojima ste namjeravali da smanjite platu za 20%, zbog svih onih vrijednih službenika Vodovoda, kojima kasni plata, isključivo krivicom vaših nesposobnih kadrova, zbog onih radnika iz Čistoće, koji pozivaju na štrajk zbog najave smanjenja plata i otkaza, zbog svih građana Podgorice koji, zbog Vaših odluka moraju da plaćaju skuplje cijene usluga skoro svih gradskih preduzeća. Nemojte, jer ste podlegli pod pritiskom i ucjenama svih. Stopirali ste najveći i najvažniji projekat za Glavni grad, postrojenje za prečišćavanje i tretman otpadnih voda, isključivo iz političkih razloga, kako biste sačuvali fotelju! Urušili ste sistem koji je funkcionisao, na način da zbog političkih interesa ne postoji saradnja među preduzećima, Sekretarijatima i uprave Glavnog grada".

Smatra da je gradonačelnici "sve bilo važnije od interesa običnog građanina."

"I na kraju, odlazeća gradonačelnice, ne da je inicijativa za Vašu smjenu legitimna, nego predstavlja spas za Podgoricu i suštinsku potrebu njenih građana. Kako je Vaš zamjenik službenicima Glavnog grada poručio, tako i mi želimo da Vas 'pozdravimo' i 'skinemo sa grbače i gradskih preduzeća i Glavnog grada'", zaključio je Asrsović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Belgijanka
21.04.2024 14:52

Nema veceg spasa za Podgoricu i Podgoričane od smjene Vukovica i DPS aktivista koje je pozapošljavao u opstinskim firmama

1 1

OSTALE VIJESTI

Pucnjava u blizini Bijele kuće, upucana dva pripadnika Nacionalne garde

Srijeda, 26.11.2025 | 21:34

U blizini Bijele kuće u Vašingtonu došlo je do pucnjave u kojoj su upucana dva pripadnika Nacionalne garde, piše CNN.

Iković: Kokošije đubrivo se odlaže u Zetu, rukovodstvo ne zna ili neće to da zaustavi

Srijeda, 26.11.2025 | 20:58

Prema nezvaničnim informacijama đubrivo se doprema sa farme kokošaka iz Martinića na parcelama na obali Gračanice na dalju preradu i pakovanje za prodaju - saopštio je na društvenoj mreži Instagram građanski i ekološki aktivista i odbornik Pokreta Preokret u Skupštini Opštine Danilovgrad Vuk Iković.

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu; U Crnoj Gori se nerado volontira i pomaže

Srijeda, 26.11.2025 | 20:37

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu, ali nema dobre ocjene kad je u pitanju odnos prema drugima  

Gimnazija "Slobodan Škerović" obilježila simboličan jubilej - ukupno 25.000 knjiga upisano u fond škole

Srijeda, 26.11.2025 | 20:33

Direktor škole Zoran Pejović istakao da imaju kapaciteta da poklanjaju knjige drugim osnovnim i srednjim školama, kao i da će nastaviti to da rade i u budućnosti

CGO: Završena peta generacija Škole tranzicione pravde

Srijeda, 26.11.2025 | 18:24

Svojom posvećenošću postajete glasnici i uzori razumijevanja i pomirenja u svojim zajednicama. Svako od vas sada nosi ne samo stečeno znanje, već i odgovornost da budete promoteri dijaloga i učenja, doprinoseći izgradnji društva koje pamti prošlost, a gradi pravedniju i bolju budućnost, poručeno je mladima koji su danas dobili diplome po uspješnom završetku Školu tranzicione pravde, koju je organizovao Centar za građansko obrazovanje (CGO), saopštili su iz Centra za građansko obrazovanje (CGO).

RIM u šoku: Par brutalno napadnut, djevojka silovana pred vjerenikom

Srijeda, 26.11.2025 | 09:27

Prema navodima stranih medija, rimska policija provodi opsežnu istragu nakon što je mladi par u istočnom dijelu glavnog grada brutalno napadnut u parku Tor Tre Teste.

Uhapšena osumnjičena za izazivanje opšte opasnosti zbog jučerašnjeg požara u Podgorici

Srijeda, 26.11.2025 | 08:27

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, u veoma kratkom roku, brzom i efikasnom aktivnošću, rasvijetlili krivično djelo izazivanje opšte opasnosti i lišili slobode osumnjičenu L.K. (51), saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Podgorica: Uhapšen mladić (22), osumnjičen za teško ubistvo u pokušaju

Srijeda, 26.11.2025 | 10:31

Podgorička policija u saradnji sa tužiocem u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici uhapsila je V.M. (22) koji se sumnjiči za teško ubistvo u pokušaju.

Od Botuna do Brisela: Poslanici spremili pitanja za Spajića

Srijeda, 26.11.2025 | 08:17

U Skupštini Crne Gore u četvrtak, 27. novembra, biće održan Premijerski sat na kojem će predsjednik Vlade Milojko Spajić odgovarati na pitanja poslanika o aktuelnim političkim, ekonomskim i infrastrukturnim temama.

Voda sa Mareze ponovo nije za piće

Srijeda, 26.11.2025 | 09:07

Podgoričko preduzeće “Vodovod i kanalizacija” obavijestilo je potrošače koji se snabdijevaju sa crpne sranice Mareza da je, usljed jake kiše koja je sinoć padala, došlo do zamućenja vode na vodoizvorištu Mareza.

Pita od heljde sa gotovim korama: Pravi se jednostavno, a nema ukusnije

Srijeda, 26.11.2025 | 21:42

Pita od heljde je star, ali izuzetno vrijedan specijalitet koji savršeno odgovara savremenim potrebama za zdravijom ishranom.

Pucnjava u blizini Bijele kuće, upucana dva pripadnika Nacionalne garde

Srijeda, 26.11.2025 | 21:34

U blizini Bijele kuće u Vašingtonu došlo je do pucnjave u kojoj su upucana dva pripadnika Nacionalne garde, piše CNN.

Furiozna poslednja četvrtina Zvezde: Olimpijakos je srušen u Areni

Srijeda, 26.11.2025 | 21:29

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su ekipu Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige rezultatom 91:80 (21:15, 16:23, 22:27, 32:15 )

Ejdrijan Njui postaje šef tima Aston Martina od 2026. godine

Srijeda, 26.11.2025 | 21:23

Ejdrijan Njui, jedan od najcjenjenijih inženjera u istoriji Formule 1, preuzeće funkciju šefa tima Aston Martina od sezone 2026, saopštio je britanski tim. Dosadašnji rukovodilac Endi Kauel preći će na poziciju prvog čovjeka zaduženog za strategiju.

Iković: Kokošije đubrivo se odlaže u Zetu, rukovodstvo ne zna ili neće to da zaustavi

Srijeda, 26.11.2025 | 20:58

Prema nezvaničnim informacijama đubrivo se doprema sa farme kokošaka iz Martinića na parcelama na obali Gračanice na dalju preradu i pakovanje za prodaju - saopštio je na društvenoj mreži Instagram građanski i ekološki aktivista i odbornik Pokreta Preokret u Skupštini Opštine Danilovgrad Vuk Iković.

Drobnjak i Popović ne igraju protiv Portugala

Srijeda, 26.11.2025 | 20:49

Igor Drobnjak i Petar Popović neće igrati u sjutrašnjem meču prve runde kvalifikacija za Mundobasket protiv Portugala.

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu; U Crnoj Gori se nerado volontira i pomaže

Srijeda, 26.11.2025 | 20:37

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu, ali nema dobre ocjene kad je u pitanju odnos prema drugima  

Gimnazija "Slobodan Škerović" obilježila simboličan jubilej - ukupno 25.000 knjiga upisano u fond škole

Srijeda, 26.11.2025 | 20:33

Direktor škole Zoran Pejović istakao da imaju kapaciteta da poklanjaju knjige drugim osnovnim i srednjim školama, kao i da će nastaviti to da rade i u budućnosti

Pokuševski se obratio Željku Obradoviću: Ti si Partizan

Srijeda, 26.11.2025 | 20:11

Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski se oglasio povodom vesti da Željko Obradović više nije trener crno-bijelih.

Željeznički prevoz: Broj putnika veći 10 odsto u odnosu na 2024. godinu

Srijeda, 26.11.2025 | 20:06

Željeznički prevoz bilježi porast putnika za oko 10 odsto ove godine, saopšteno je iz tog preduzeća u Jutarnjem programu RTV Podgorica.