Srijeda, 24.04.2024 | 16:11
IZVOR: cdm.me

Dragaš: "Nekad je bio Milo Britva, a danas je samo BLIJEDA SJENKA"

Bivši predsjednik Crne Gore i Demokratske partije socijalista Milo Đukanović, na “Drugačijoj radio vezi” bio samo blijeda sjenka nekadašnjeg Mila britve, jedva prepoznatljiv, umoran, usporen i maliciozan dok nevješto mijenja teze, kazao je Tihomir Dragaš, član Predsjedništva Pokreta Evropa sad.




Foto: Pokret Evropa sad

“Ubjeđivao je sve nas da je normalno da mu zbog velikog ugleda sama banka bude žirant za kredit za prvi legalni milion. Godinama je objašnjavao da nema ništa inkrimišuće kada je bratu omogućio da kroz aferu Limenka naplati od države 10 miliona eura. Objašnjavao nam je brojne afere – počev od S.Č., preko Telekoma, KAP-a, Željezare i svih uništenih privrednih subjekata tokom vremena tranzicije pa sve do Pandora papira i u svim tim akrobatskim i gimnastičkim performansama izgledao je samouvjereno. Danas je Milo Đukanović, na “Drugačijoj radio vezi” bio samo blijeda sjenka nekadašnjeg Mila britve, jedva prepoznatljiv, umoran, usporen i maliciozan dok nevješto mijenja teze. Čak je skinuo sat, onaj vrijednosti od preko million eura, stiska ga i žulja, otkucava trenutke, simbolizuje prolaznost nakon pada sa trona, a mislio je da nikad neće pasti”, navodi Dragaš.

Prema njegovim riječima, “iako je imao manir da nas ubjeđuje u potpuno nerealne stvari, danas zvuči neubjedljivo, komična objašnjenja prate isprazni pokreti rukama i na kraju nameće se jedini zaključak – potpuno se izgubio, sad već po inerciji nastavlja da vuče loše poteze i srlja sve dublje”.

“Odlazak na sahranu nezvaničnog šefa crnogorskog podzemlja sa crne liste SAD, potpisivanje peticije za puštanje na slobodu Milivoja Katnića, koji je uhapšen pod optužbom za stvaranje kriminalne organizacije, otvoreni napadi na SDT Vladimira Novovića su samo neki od loših poteza. Šta mu se to desilo?  Desio se pad DPS-a koje je omogućio da SKY prepiske koje je dostavio EUROPOL nađu put do oslobođenog tužilaštva na čelu sa SDT-om i da se krene sa pokretanjem serije optužbi i hapšenja brojnih bivših visokih dužnosnika suda, policije i tužilaštva”, kazao je Dragaš.

Zatim je pomenuo hapšenja Vesne Medenicae – bivše predsjednica Vrhovnog suda, ⁠Jelene Perović – direktorice Agencije za sprečavanje korupcije (ASK), ⁠Milivoja Katnića – bivšeg SDT, ⁠Veselina Veljovića i Slavka Stojanovića – bivših direktora policije, ⁠Zorana Lazovića –  bivšeg šefa SPO, pomoćnika direktora Policije i visokog funkcionera ANB-a, ⁠Dejana Peruničića – bivšeg direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost, ⁠Saše Čađenovića – zamjenika SDT-a, ⁠Blaža Jovanića – bivšeg predsjednika Privrednog suda.

“Brojne agente ANB-a, policije i sudstva vrlo bliske ovim pojedincima i DPS-u. Dugačak je spisak, svi znamo da se na ovome neće završiti, jer tužilaštvo odvažno radi svoj posao. Jasno je da se obruč sve više steže, da panika i strah sve više uzimaju maha u kriminalnoj hobotnici koju je stvorio bivši režim. Zbog tog straha ko je sljedeći otpočela je agresivna kampanja Mila Đukanovića, drugih DPS funkcionera, djela medija, raznih organizacija bliskih bivšem režimu, protiv tužilaštva, a glavna meta je niko drugi do SDT Vladimir Novović. Ova država će stati u zaštitu VDT-u i SDT-u ukoliko bude potrebno, u to nema sumnje”, ističe Dragaš.

Ne tako davno, dodaje on, 15. septembra 2022 godine, Đukanović je u intervjuu za Radio Slobodna Evropa kazao jednu veliku istinu, odgovarajući na pitanje o tome da li država može da se izbori sa organizovanim kriminalom: “Apsolutno vjerujem. Nemojte da se bilo ko zanosi jer je država uvijek jača od bilo kog kriminala”.

“Apsolutno jeste tačno da država ima snage da se izbori sa svakom vrstom kriminala i to tužilaštvo jasno demonstrira, a Vlada na čijem čelu je Milojko Spajić će uraditi aspolutno sve da ojača ljudske i infrastrukturne kapacitete VDT-a i SDT-a, kako bi ova borba bila što jača, temeljnija i sveobuhvatnija. Nema dileme, država će se obračunati sa svim kriminalnim grupama sa svima koji su pokušali da ukradu ovu državu od njenih građana i pokušali stvoriti privatnu državu”, zaključio je Dragaš.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Željko
24.04.2024 20:24

Samo jos da mi neko kaže da ovo neko računaedju pametnim u PES i onda da mi je 100% jasno kakav je taj PES

1 0

OSTALE VIJESTI

Najmlađi premijer u istoriji Nepala položio zakletvu

Petak, 27.03.2026 | 10:56

Najmlađi premijer u istoriji Nepala Balendra Šah (35), poznat kao Balen, položio je danas zakletvu na dužnost, samo nekoliko mjeseci poslije masovne omladinske pobune koja je srušila prethodnu vladu.

Vukićević: Može se očekivati podrška DNP-a uvođenju otvorenih lista, to je važan korak ka transparentnijem izbornom sistemu

Petak, 27.03.2026 | 10:49

Otvorene liste predstavljaju jasan korak ka većoj transparentnosti i odgovornosti u izbornom procesu, i zato imaju moju podršku, poručila je u izjavi za portal Standard bivša ministarka saobraćaja i funkcionerka Demokratske narodne partije (DNP) Maja Vukićević.

Marta Kos nastavlja posjetu Crnoj Gori

Petak, 27.03.2026 | 08:35

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos nastaviće danas posjetu Crnoj Gori.

DPS Podgorica: Velje brdo velja laž Vlade, nije započela izgradnja naselja, već zamišljenog, a ne projektovanog bulevara

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:35

"Useljenje sredinom godine, a nema plana za nove iskope za sve instalacije? Useljenje sredinom godine, a nema projekta izmještanja ili podizanja visine postojećih dalekovoda, ni usklađivanja sa nastavkom autoputa, koji ide u pravcu zamišljenog bulevara".

Čarapić: Ne bih vjerovao reformama koje predlaže DPS, Rakočević: Ne vjerujemo ljudima iz parlamentarne većine

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:27

U emisiji „Argumenti“ na Televiziji Crne Gore raspravlja se o o predlogu zakona o otvorenim izbornim listama. Dok Vasilije Čarapić (PES) sumnja u reforme DPS-a Rakočević naglašava da očekuje podršku za njihov predlog.

Kos: Crna Gora najnaprednija na putu ka EU, počela sam da treniram za penjanje na Bobotov kuk

Četvrtak, 26.03.2026 | 12:22

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos poručila je da je Crna Gora najnaprednija država na putu ka članstvu u Evropskoj uniji, ali i upozorila da je neophodno ubrzati tempo reformi, posebno u oblasti vladavine prava.

Uhapšen policijski službenik osumnjičen za krivična djela prevara i utaja

Četvrtak, 26.03.2026 | 15:33

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Centar”, Odjeljenja bezbjednosti Posgorica su lišili slobode policijskog službenika B.B. (43) zbog sumnje da je izvršio tri krivična djela prevara i jedno krivično djelo utaja, kazali su u saopštenju.  

Čedu Popoviću određen pritvor

Četvrtak, 26.03.2026 | 14:44

Određen je pritvor Čedu Popoviću, koji je osumnjičen da je izvršio produženo krivično djelo građenje objekta bez prijave dokumentacije, saopšteno je iz Osnovnog suda u Herceg Novom.

MPNI: Upis u prvi razred osnovne škole počinje 1. aprila

Četvrtak, 26.03.2026 | 13:40

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) saopštilo je da od 1. aprila 2026. godine počinje upis učenika u prvi razred osnovne škole.

Nafta ponovo iznad 100 dolara: Iran odbija direktne pregovore sa SAD, tržišta reaguju

Četvrtak, 26.03.2026 | 12:21

Cijene nafte porasle su u četvrtak nakon što je Iran signalizirao da nema namjeru da vodi direktne pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama, iako se američki prijedlog za okončanje rata nalazi na razmatranju kod najviših zvaničnika u Teheranu.

Prvostepena presuda: Duško Knežević osuđen na četiri godine i šest mjeseci zatvora

Petak, 27.03.2026 | 11:12

Predsjednik Atlas grupe Duško Knežević prvostepeno je osuđen na četiri godine i šest mjeseci zatvora u predmetima poznatim kao “Kaspija 1” i “Kaspija 2”, prenosi Pobjeda.

Najmlađi premijer u istoriji Nepala položio zakletvu

Petak, 27.03.2026 | 10:56

Najmlađi premijer u istoriji Nepala Balendra Šah (35), poznat kao Balen, položio je danas zakletvu na dužnost, samo nekoliko mjeseci poslije masovne omladinske pobune koja je srušila prethodnu vladu.

Vukićević: Može se očekivati podrška DNP-a uvođenju otvorenih lista, to je važan korak ka transparentnijem izbornom sistemu

Petak, 27.03.2026 | 10:49

Otvorene liste predstavljaju jasan korak ka većoj transparentnosti i odgovornosti u izbornom procesu, i zato imaju moju podršku, poručila je u izjavi za portal Standard bivša ministarka saobraćaja i funkcionerka Demokratske narodne partije (DNP) Maja Vukićević.

Policajcu određeno zadržavanje, osumnjičen za prevaru i utaju

Petak, 27.03.2026 | 10:44

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici odredilo je zadržavanje policijskom službeniku B.B, zbog sumnje da je izvršio produženo krivično djelo prevara i krivično djelo utaja.

Konferencija za medije MUP-a u podne, povodom aktivnosti na kontroli biračkog spiska

Petak, 27.03.2026 | 10:42

Ministarstvo unutrašnjih poslova održaće danas u podne, konferenciju za medije povodom do sada preduzetih aktivnosti na kontroli biračkog spiska.

Ostojić podnijela ostavku na mjesto člana Odbora direktora Barske plovidbe

Petak, 27.03.2026 | 10:33

Članica Glavnog Odbora Demokratske narodne partije (DNP) Teodora Ostojić, saopštila je da ne želi da čeka sjednicu Skupštine akcionara Barske plovidbe AD Bar da smijeni postojeći i izabere novi Odbor direktora, već sama podnosi ostavku na mjesto člana Odbora direktora Barske plovidbe AD Bar, saopšteno je iz ove partije.

Nevrijeme u Hrvatskoj: Škole u Zagrebu zatvorene, stabla po putevima zbog jakog vjetra

Petak, 27.03.2026 | 09:53

Snažno nevrijeme i danas pravi veliku štetu širom Hrvatske.

Berane: U pretresima oduzeti pištolj, municija, eksploziv i vozilo, dvojica osumnjičenih u bjekstvu

Petak, 27.03.2026 | 09:43

U nastavku aktivnosti službenika Odjeljenja bezbjednosti Berane, u okviru kojih su prethodno kod A.S. iz Berana pronađeni marihuana, puška i eksplozivne naprave, kao i kod policijskog službenika R.P. pištolj i municija u ilegalnom posjedu, policijski službenici su identifikovali još dva povezana lica, te su kod njih izvršeni pretresi, kojom prilikom su oduzeti vatreno oružje, municija, eksploziv i jedno vozilo, saopšteno je iz Uprave policije.

FZO: Omogućićemo ostvarivanje prava na rehabilitaciju pacijentima sa dijagnozom spina bifida

Petak, 27.03.2026 | 09:37

Fond za zdravstveno osiguranje (FZO) će predložiti izmjene Parvilnika o indikacijama i načinu korišćenja medicinske rehabilitacije u zdravstvenim ustanovama i time omogućiti ostvarivanje prava na rehabilitaciju svim pacijentima sa dijagnozom spina bifida praćenom neurološkim deficitom.

Sabaljenka i u Majamiju bolja od Ribakine, u finalu čeka Gof

Petak, 27.03.2026 | 09:14

Bjeloruskinja Arina Sabaljenka plasirala se u finale turnira u Majamiju, pošto je u polufinalu pobijedila Kazahstanku Jelenu Ribakinu sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.