Petak, 26.04.2024 | 12:03
IZVOR: RTCG

Šaranović - Uradiću sve da vratim integritet policijskoj uniformi

Na dnevnom redu Skupštine Crne Gore danas su poslanička pitanja ministru unutrašnjih poslova Danilu Šaranoviću. Kaže da će sve učiniti da vrati integritet policijskoj struci i uniformi.




Foto: Skupština Crne Gore/I.Šljivančanin

"Nedopustivo značajan broj najviših policijskih funkcionera bio na tim pozicijama da se bora za organizovani kriminal. Da je jedan od njih optužen za pomaganje OKG to bi bio skandal, a ki imamo na desetine policajaca koji su ili organizovali ili bili članovi OKG. I to je tragična saga, i upravo su ti policijski službenici narušili ugled časnih policajaca i policijske uniforme", kaže Šaranović.

On je odgovarajući na potanje poslanika SD-a Nikole Zirojevića kazao da mu nije jasno kako Zirojević ne smatra da je urušavanje ugleda policije hapšenje dvojice bivših direktora UP.

Govoreći o izboru v.d. Uprave policije, Šaranović kaže da je predložio poligraf, ali da to nije bio eliminatorni uslov. Pojasnio je Zirojeviću da nije tačno da se poligrafu podvrgavaju samo osumnjičeni.

"Ne znam zbog čega član 20 Zakona o unutrašnjim poslovima nije do sada primjenjivan", istakao je Šaranović.

Kaže da je provjeru integriteta policajca trebalo početi od v.d. diektora Uprave policije, i da onda i on sam može tražiti od policijskih službenika isto.

Šaranović je istakao da je principijelnost ključna.

Kaže da je cjelokupni izvještaj sa poligrafskog testiranja označen stepenom tajnosti.

"Da su policijski službenici su sumnjali u mehanizam ili poligrafistu, sigurno ne bi pristali da budu ispitivani. Eventualni pad na poligrafu ne znači inkriminisanost policijskog službenika. Treće, snaženje svih kontrolnih mehanizama u okviru MUP-a ključna je stvar", kaže Šaranović.

Naglašava da je bilo koji operativni podatak koji upućuje na nedostojnost ili ugrožen integritet policijskog službenika neće biti zapostavljen od strane kontrolnih mehanizama.

"Postupci su pokrenuti u brijnim slučajevima. Odjeljenej za antikorupciju počinje da radi, i svi kontrolni mehanizmi su pokrenuzti i budite sigurni da je to jedan od ključnih razloga napada na sektor bezbjednosti. Jer da bi smo imali bolje rezultate mi imamo dužnost i obavezu da obezbijedimo puni integritet svih službi", istakao je Šaranović.

Dugo pitanje Borisa Bogdanovića odnosilo se na životni stil odbjeglog policajca Ljuba Milovića, čiji je bankovni račun sa 700 eura prihoda mjesečno došao do 48 miliona eura.

Osvrnuo se i na životni stil Petra Lazovića, sina Zorana Lazovića, ali i na automobil supruge Veselina Veselina Veljovića koja, kako kaže vozi auto od 80. 000 eura.

"Nijesmo ni svjesni kakve ekonomske majstore imamo", kazao je on.

Kaž da je Vukoman Žarković  kupio stan koji vrijedi 80.000 eura za nekih 5. 000 eura.

"On je tri stana i jedan garažni prostor platio 230.000 eura. Sve sa platom od 700 eura. Zašto do sada nije provjeravana imovina policijskih službenika", pitao je Bogdanović.

Šaranović je kazao da je Milović najpoznatiji crnogorski bjegunac, te je napravio ispravku i kazao da je Milović zarađivao 800 eura. 

"Da je bio poicajac 5. 000 godina, onda bi mogao da opravda 48 miliona eura na računu", istakao je Šaranović.

 Agencija za sprječavanje korupcije nije vidjela 48 miliona Ljuba Milovića, kaže Šaranović.

"Napravili smo pravilnik o Provjeri o kontroli životnog stila  i imovine policijskih službenika. Čekamo samo još mišljenje AZLP. Taj pravilnik stvara normatzvni okvir za punu funkcionalnost odjeljenja za antikorupciju, i bolji je od Zakona za sprječavanje korupcije", istakao je Šaranović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EPCG - Ekološka rekonstrukcija donijela manje zagađenja

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:42

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je da rezultati mjerenja Centra za ekotoksikološka istraživanja (CETI), sprovedeni prije i nakon adaptacije kotla i dimnjaka Termoelektrane Pljevlja, jasno i nedvosmisleno potvrđuju da je tokom probnog rada postrojenja došlo do značajnog smanjenja emisija ključnih zagađujućih materija povezanih sa njenim radom.

Dva će biti u Podgorici, po jedan u južnoj i sjevernoj regiji: Crna Gora dobija četiri mamografa

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:31

Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) odobrila je Crnoj Gori nacionalni projekat tehničke saradnje MNE6009 – „Unapređenje nacionalnog programa snimanja dojke za rano otkrivanje raka dojke“, koji će se realizovati u periodu 2026–2028. godine.

Ministarstvo sporta o incidentu u Nikšiću: Ovo je nedopustivo

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:20

Ministarstvo sporta i mladih najoštrije osuđuje neprimjereno i neprihvatljivo ponašanje dijela publike tokom kadetske košarkaške utakmice između KK Sutjeska i KK Milenijum, odigrane u Nikšiću, u kojoj je domaćin bila ekipa Sutjeske.

Službeni pas kod Švajcarca nanjušio hašiš, uručeno mu rješenje o zabrani ulaska u Crnu Goru

Nedjelja, 21.12.2025 | 20:20

Na sudu kažnjen i sa 1.000 eura.

Na Sukobinu uhapšen državljanin Švajcarske kod kog je pronađen hašiš, kažnjen sa 1000 eura

Nedjelja, 21.12.2025 | 18:21

Uprava policije objavila je na mreži X da je granična policija na prelazu Sukobin kontrolisala E.G.(28) iz Švajcarske i uz pomoć službenog psa kod njega pronašla hašiš.

Knežević odgovorio Vajcu: Moram s majkom vidjeti da prodamo kravu da spasimo Podgoricu bankrota

Nedjelja, 21.12.2025 | 10:52

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević odgovorio je europarlamentarcu Tomasu Vajcu. Poslanik je reagovao na intervju koji je jutros objavljen u Pobjedi.

UIP: Psa Meda nijesmo oduzeli postupajući po zakonu, ne zbog "naredbe" Mujovića

Nedjelja, 21.12.2025 | 12:05

Uprava za inspekcijske poslove Glavnog grada obavještava javnost da je administrativno izvršenje oduzimanja kućnog ljubimca, zakazano za 23. decembar 2025. godine, odloženo isključivo u skladu sa zakonskim propisima, na osnovu neobavezujuće preporuke gradonačelnika, bez ikakvog političkog ili ličnog uticaja.

Najduža noć u godini i zvanični početak zime, ali i povratak Sunca

Nedjelja, 21.12.2025 | 10:32

Decembarski solsticij ili početak zime označava da se Sunce nalazi na najjužnijoj tački na nebu u jednoj godini.

Purić: Žičara sa koje je stradao mladić posjeduje tehničku i zakonsku dokumentaciju za rad

Nedjelja, 21.12.2025 | 12:11

Uprava i svi zaposleni u Turističkom centru Durmitor duboko su potreseni jučerašnjim tragičnim događajem na skijalištu Savin kuk, u kojem je život izgubio državljanin Njemačke, napisao je direktorski centra Marinko Purić. Kazao je da žičara sa koje je stradao mladić posjeduje tehničku i zakonsku dokumentaciju za rad.

Žugić o tragediji na Savinom kuku: Insistiram na potpunoj i transparentnoj istrazi, utvrđivanju odgovornosti i hitnim mjerama

Nedjelja, 21.12.2025 | 12:19

Predsjednik Opštine Žabljak Radoš Žugić saopštio je da je sa dubokim žaljenjem primio vijest o nesreći na Savinom kuku, u kojoj je život izgubio državljanin Njemačke, dok je njegova supruga povrijeđena.

ANKETA: Da li vam se dopada pjesma koja će predstavljati Crnu Goru na EUROSONGU?

Nedjelja, 21.12.2025 | 23:09

Tamara Živković sa pjesmom "Nova zora", predstavljaće Crnu Goru na Eurosongu, koji će se 2026. godine održati u Beču.

EPCG - Ekološka rekonstrukcija donijela manje zagađenja

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:42

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je da rezultati mjerenja Centra za ekotoksikološka istraživanja (CETI), sprovedeni prije i nakon adaptacije kotla i dimnjaka Termoelektrane Pljevlja, jasno i nedvosmisleno potvrđuju da je tokom probnog rada postrojenja došlo do značajnog smanjenja emisija ključnih zagađujućih materija povezanih sa njenim radom.

Dva će biti u Podgorici, po jedan u južnoj i sjevernoj regiji: Crna Gora dobija četiri mamografa

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:31

Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) odobrila je Crnoj Gori nacionalni projekat tehničke saradnje MNE6009 – „Unapređenje nacionalnog programa snimanja dojke za rano otkrivanje raka dojke“, koji će se realizovati u periodu 2026–2028. godine.

Ministarstvo sporta o incidentu u Nikšiću: Ovo je nedopustivo

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:20

Ministarstvo sporta i mladih najoštrije osuđuje neprimjereno i neprihvatljivo ponašanje dijela publike tokom kadetske košarkaške utakmice između KK Sutjeska i KK Milenijum, odigrane u Nikšiću, u kojoj je domaćin bila ekipa Sutjeske.

Vuković: Ministarstvo ostaje posvećeno usklađivanju fiskalne i poreske politike sa evropskim standardima

Nedjelja, 21.12.2025 | 21:05

Ministarstvo finansija ostaje posvećeno daljem usklađivanju fiskalne, poreske i regulatorne politike sa evropskim standardima uz punu saradnju sa strukom i privredom, poručio je ministar finansija Novica Vuković na otvaranju IV Novogodišnjeg ekonomskog foruma, koji organizuje Institut sertifikovanih računovođa i revizora Crne Gore u Tivtu.

Službeni pas kod Švajcarca nanjušio hašiš, uručeno mu rješenje o zabrani ulaska u Crnu Goru

Nedjelja, 21.12.2025 | 20:20

Na sudu kažnjen i sa 1.000 eura.

Klikovac Mujoviću: Zašto menadžment RTV Podgorica krije od odbornika ugovore i ostalu dokumentaciju?

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:42

Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac, upitao je na mreži X gradonačelika Podgorice Sašu Mujovića zašto menadžment RTV Podgorica i dalje krije od odbornika ugovore i ostalu dokumentaciju.

EU se predomislila oko zabrane benzinaca i dizelaša

Nedjelja, 21.12.2025 | 20:45

Njemačka slavi pobjedu svojih proizvođača automobila nakon što je Evropska komisija ublažila planiranu zabranu motora s unutrašnjim sagorijevanjem do 2035. godine. Ipak, ova promjena politike mogla bi se pokazati kao neočekivani dar kineskim konkurentima, dajući im dodatno vrijeme da učvrste svoju prednost na evropskom i svjetskim tržištima u razvoju, piše Politico.

Barselona torpedovala "žutu podmornicu"

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:31

Barselona je upisala sedmu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima nakon trijumfa od 2:0 na gostovanju Viljarealu, čime su Katalonci ostali na vrhu La Lige.

Ruski diplomata: Ako Crna Gora uvede vize moraćemo da reagujemo

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:15

Ukoliko Podgorica uvede vize državljanima Rusije, moraćemo da reagujemo, kazao je direktor drugog evropskog odjeljenja ruskog Ministarstva spoljnih poslova, Jurij Pilipson.