Četvrtak, 02.05.2024 | 09:56
IZVOR: pobjeda.me

Vučević poslaniku Jovanoviću: Vi ste PREDALI Crnu Goru, da danas imamo IZLAZ NA MORE lakše bi dobijali što nam treba

Mandatar za sastav Vlade Srbije Miloš Vučević obratio se poslaniku Milošu Jovanoviću, Novi DSS, koji je spočitao srpskoj vladi da je prodala Kosovo još prošle godine.




Foto: YouTube screenshot/ParlamentSrbija

„Aleksandar Vučić je potpisao sve na Svetog Jovana prošle godine, lagali ste o sporazumu, pretvarate ste da ste patriote“. Šta piše u francusko – njemačkom planu?, upitao je Jovanović.

„Ne može se govoriti o jednakim pravima sa pokrajinom, jeste li vi normalni ljudi“, naveo je.

Komentarišući Vučevićev ekspoze složio se da nema snažne države bez snažne vojske i na tome treba istrajno raditi.

Kada je riječ o povratku služenja vojnog roka kazao je da je više nego dobrodošlo pogotovu ako ste vojno neutralna zemlje, to je pomak naprijed, konstatovao je Jovanović.

„Mi smo ideološki dezorijentisana nacija“, kazao je, dodajući da je „jedan od temelja vratiti jer na pravi put da bismo išli ka boljoj budućnosti“.

Vučević je, odgovarajući Jovanoviću, kazao da su upravo politike dok je on bio na vlasti ostavile katastrofalne posljedice po Srbiju koje i danas plaćamo.

„Nikada niko nije ništa potpisao nego je Vučić rekao da Kosovo ne može biti nezavisno, nikada“, kazao je Vučević odgovarajući Jovanoviću.

Podsjetio ga je na državni udar koji se desio u Srbiju u vrijeme Vojislava Koštunice a to je kada je potpisam Beogradski sporazum sa Havijerom Solanom i Milom Đukanovićem, „kada smo izgubili izlaz na more poslije toliko godina“.

Zar vi niste radili ono što nama spočitavate?, upitao je Vučević.

„Izgubili smo Crnu Goru, organizovali ste miting za Kosovo gdje su se krale patike, hoćete sa ovima zajedno koji priznaju genocid u Srebrenici… Da danas imamo izlaz na more mnogo bi lakše dobijali ono što treba da dobijamo. Lakše bi se borili za Kosovo, vi ste predali i Crnu Goru i pokušali da predate Kosovo i u dobroj mjeri to učinili. Nemojte nama držati moralne pridike jer nemate prava na to i neka vječno živi Srbija“, zaključio je Vučević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Dodik: NAPUŠTAM politiku na deset godina, ako opozicija PODRŽI da prijevremene izbore raspiše RIK RS

Petak, 22.08.2025 | 16:56

Milorad Dodik, kome je Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK), oduzela mandat predsjednika Republike Srpske (RS) na osnovu pravosnažne presude Suda BiH, pozvao je poslanike opozicionih stranaka da podrže donošenje odluke u Narodnoj skupštini RS da entitetska izborna komisija - RIK raspiše prijevremene izbore za predsjednika RS, a da se on sledećih deset godina neće pojavljivati na političkoj sceni.

Studenti u blokadi ODBILI Vučićev poziv na debatu do raspisivanja izbora

Petak, 22.08.2025 | 16:50

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je na debatu pred svim kamerama predstavnike studentsko-blokaderskog pokreta, saopštila je pres služba predsjednika. Studenti su odbili poziv do raspisivanja izbora

NAJLAKŠI način da se RIJEŠITE gorčine u krastavcima

Petak, 22.08.2025 | 16:36

Ključ je u jednom potezu.

KRIVIČNA PRIJAVA protiv člana OKG zbog posjedovanja narkotika

Petak, 22.08.2025 | 16:27

Policija je podnijela krivičnu prijavu protiv L. V., člana organizovane kriminalne grupe nakon što mu je oduzeta manja količina marihuane i kokaina, te preko 43 grama MDMA i tablete sa liste opijata, saopšteno je iz Uprave policije.

BRZ i ZDRAV zalogaj: Bakin slani kolač pun povrća

Petak, 22.08.2025 | 16:08

Slani bakin kolač je brzo jelo koje oduševljava bogatim ukusom svježeg povrća i kremastom strukturom od jogurta i putera.

Pjevač o TRUDNOĆI Milice Todorović: "Spremiću joj teglu kisjelih krastavčića"

Petak, 22.08.2025 | 15:43

Pjevačica Milica Todorović dugo je priželjkivala da ostane u drugom stanju, a kada se to dogodilo, vijest o prinovi je obradovala mnoge.

Aktiviranjem međunarodne pomoći Vlada i MUP omogućili da Crna Gora ODLUČNO i USPJEŠNO odgovori na izazove požara ovih razmjera

Petak, 22.08.2025 | 15:31

Generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Ministarstva unutrašnjih poslova Miodrag Bešović i gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, koji je na čelu Opštinskog tima za zaštitu i spašavanje Glavnog grada, ispratili su austrijski i švajcarski tim za gašenje požara kopnenim snagama, koji su prethodnih dana pružili dragocjenu podršku Službi zaštite i spašavanja Glavnog grada – vatrogascima spasiocima u borbi sa požarima kojima je Crna Gora bila izložena.

DPS: Marković i Šćepanović nastavljaju da POKORNO SLUŽE crkvenim velikodostojnicima

Petak, 22.08.2025 | 15:20

Iz DPS Crne Gore rekli su da spomenik najozloglašenijem četničkom koljaču Pavlu Đurišiću nesmetano putuje od crkve do manstira, čime Crkva Srbije ponovo demonstrira silu i ismijava državu, a država nedvosmisleno pokazuje da je pred Crkvom Srbije kapitulirala.

Glavni grad PROŠAO u TREĆI KRUG kandidature za Evropsku prijestonicu mladih

Petak, 22.08.2025 | 15:16

Glavni grad Podgorica uspješno je prošao evaluaciju aplikacije za treći krug kandidature za titulu Evropske prijestonice mladih 2028., te su od strane EYC žirija stigle pozitivne smjernice za nastavak procesa. 

Britanac poslat u Spuž, nakon čega će biti protjeran iz Crne Gore

Petak, 22.08.2025 | 15:12

Državljaninu Velike Britanije B.G. K.(29) provešće u spuškom zatvoru četiri dana, nakon čega mu je određena zaštitna mjera protjerivanja iz Crne Gore na godinu dana.