Srijeda, 08.05.2024 | 16:36
IZVOR: kolektiv.me

Milović sa advokatima Duška Kneževića: Bezbjednost je APSOLUTNI PRIORITET

Ministar pravde Crne Gore, Andrej Milović, i direktor Uprave za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS), Darko Vukčević, održali su danas sastanak sa britanskim advokatima Duška Kneževića, Tobijem Kadmanom i Edvardom Ficdžeraldom, na kojem se razgovaralo o uslovima u pritvoru i bezbjednosti Kneževića, kao i mogućnosti da ga njegovi britanski advokati zastupaju i u slučajevima koji se vode pred crnogorskim sudovima, naveli su iz Ministarstva pravde. 




Foto: Ministarstvo pravde

Tokom sastanka detaljno su razmatrani uslovi u kojima se Knežević nalazi, sa posebnim osvrtom na njegovu ličnu sigurnost.

Crnogorska strana, dodaju, informisala je advokate da je Knežević, dok god se nalazi u UIKS-u, u potpunosti bezbjedan, te da je smješten u urednoj ćeliji površine osam kvadratnih metara, koja posjeduje krevet, čistu posteljinu, odvojen toalet, sto i stolice, što se smatra CPT standardom za jednokrevetne ćelije.   

“Dok se nalazi u UIKS-u, Ministarstvo pravde garantuje bezbjednost gospodina Kneževića. U prilog tome najbolje govori činjenica da se svako napuštanje pritvoreničke ćelije gospodina Duška Kneževića odvija u prisustvu šefa smjene i tima za obezbjeđenje, uz pune mjere bezbjednosti koje podrazumijevaju da u tom trenutku na hodnicima institucije, na koridoru kojim on prolazi, nema nikog osim njega i pomenutog tima”, naglasio je ministar Milović, i dodao da zahtjev Kneževića da bude prebačen u kolektivni smještaj nije odobren upravo iz razloga njegove sigurnosti.

Direktor UIKS-a, Darko Vukčević, informisao je advokatski tim da Knežević ima pravo da podnese zahtjev za odobrenje određenih tehničkih uređaja koji su dozvoljeni pravilnikom, a koji omogućavaju udobniji boravak u pritvorskoj jedinici.

Takođe, govoreći o uslovima u kojima se Knežević nalazi, Vukčević je pojasnio da je hrana u UIKS-u provjerena i dobrog kvaliteta, da osim toga pritvorenici imaju pravo na kantinu, ali da je Knežević odlučio da mu se hrana dostavlja putem lica koje je on ovlastio.

“Što se tiče higijene ćelije, za nju su zaduženi pritvorenici, a insititucija ima praksu da svakom pritvoreniku, pa i gospodinu Kneževiću, obezbijedi sva potrebna spredstva za održavanje čistoće, ukoliko to nisu u prilici da priušte”, kazao je Vukčević.

Ministar Milović i direktor Vukčević su istakli da je Crna Gora posvećena poštovanju prava svih zatvorenika, te da je garantovanje njihove bezbjednosti prioritet.

"Advokati Kadman i Ficdžerald su izrazili zahvalnost na saradnji i informacijama koje su dobili od Ministarstva i izrazili nadu da će dijalog dvije strane biti konstantan, te da će doprinijeti bezbjednosti i dobrobiti njihovog klijenta, što su ministar pravde i director UIKS-a i potvrdili, naglašavajući predanost transparentnosti i konstruktivnom dijalogu sa međunarodnim pravnim stručnjacima kako bi se održali visoki standardi zaštite prava zatvorenika", stoji u saopštenju. 

ČITAJTE DETALJNIJE!

Knežević: Uslovi u pritvoru nehumani, tražim dolazak diplomatskog osoblja iz Ambasade UK, posjetu Mitropolita Joanikia

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Seneka
08.05.2024 16:51

Tek je usao, pa je u soku sa slobode… navici ce se kroz vrijeme. Navikne se covjek na sve…

1 0
mj73
08.05.2024 22:20

polakomio se i mislio da ce za izdaju biti nagradjen

0 0

OSTALE VIJESTI

Službeni pas kod Švajcarca nanjušio hašiš, uručeno mu rješenje o zabrani ulaska u Crnu Goru

Nedjelja, 21.12.2025 | 20:20

Na sudu kažnjen i sa 1.000 eura  

Na Sukobinu uhapšen državljanin Švajcarske kod kog je pronađen hašiš, kažnjen sa 1000 eura

Nedjelja, 21.12.2025 | 18:21

Uprava policije objavila je na mreži X da je granična policija na prelazu Sukobin kontrolisala E.G.(28) iz Švajcarske i uz pomoć službenog psa kod njega pronašla hašiš.    

Tužilaštvo formiralo predmet nakon nesreće na Savinom Kuku, počela i saslušanja

Nedjelja, 21.12.2025 | 17:43

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti "Zapad“ – Odjeljenja bezbjednosti Žabljak, po nalogu i u koordinaciji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Pljevljima, preduzimaju mjere i radnje na rasvjetljavanju događaja od 20. decembra 2025. godine, kada je na skijalištu Savin Kuk smrtno stradao njemački državljanin, dok je drugo lice, takođe njemačka državljanka, zadobila povrede. To je saopšteno iz Uprave policije.

Podgoričanin i Bjelopoljac osuđeni na 41 dan zatvora, vozili sa preko dva promila alkohola

Nedjelja, 21.12.2025 | 17:35

Podgoričanin M.Đ. (51) i Bjelopoljac A.M. (35) osuđeni su na 41 dan zatvora, jer su vozili sa preko dva promila alkohola, saopštio je predsjednik Suda za prekršaje u Budvi Marko Đukanović.

Adžić: U sporazumu s turskim vlastima istražiti dokumenta o Crnogorskoj crkvi iz istanbulske arhive

Nedjelja, 21.12.2025 | 17:06

Za Crnu Goru i istinu o njenoj autokefalnoj Crnogorskoj pravoslavnoj, vjekovnoj crkvi, nikad nije kasno. I vrijedi pokušati, poručuje lider Crnogorske evropske partije (CEP) Novak Adžić.  

Službeni pas kod Švajcarca nanjušio hašiš, uručeno mu rješenje o zabrani ulaska u Crnu Goru

Nedjelja, 21.12.2025 | 20:20

Na sudu kažnjen i sa 1.000 eura  

Mugoša: Budžet za 2026. potrošački, a ne razvojni

Nedjelja, 21.12.2025 | 20:09

Predsjednik skupštinskog Odbora za ekonomiju, finansije i budžet i poslanik SD-a, Boris Mugoša ukazao je na mreži X na brojne manjkavosti predloga budžeta za sljedeću godinu, i istakao da je on potrošački a ne razvojni.

Klikovac Mujoviću: Zašto menadžment RTV Podgorica krije od odbornika ugovore i ostalu dokumentaciju?

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:42

Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac, upitao je na mreži X gradonačelika Podgorice Sašu Mujovića zašto menadžment RTV Podgorica i dalje krije od odbornika ugovore i ostalu dokumentaciju.

Barselona torpedovala "žutu podmornicu"

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:31

Barselona je upisala sedmu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima nakon trijumfa od 2:0 na gostovanju Viljarealu, čime su Katalonci ostali na vrhu La Lige.    

Ruski diplomata: Ako Crna Gora uvede vize moraćemo da reagujemo

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:15

Ukoliko Podgorica uvede vize državljanima Rusije, moraćemo da reagujemo, kazao je direktor drugog evropskog odjeljenja ruskog Ministarstva spoljnih poslova, Jurij Pilipson.

Na Sukobinu uhapšen državljanin Švajcarske kod kog je pronađen hašiš, kažnjen sa 1000 eura

Nedjelja, 21.12.2025 | 18:21

Uprava policije objavila je na mreži X da je granična policija na prelazu Sukobin kontrolisala E.G.(28) iz Švajcarske i uz pomoć službenog psa kod njega pronašla hašiš.    

Loše vijesti za Liverpul – duga pauza za jedno od najskupljih pojačanja u istoriji

Nedjelja, 21.12.2025 | 19:05

Iako se još čekaju zvanični rezultati magnetne rezonance, britanski „Liverpool Echo“ navodi da – citiramo – „napadača Redsa čeka duga pauza, jer je došlo do značajnog oštećenja donjeg dijela noge“.   

Nina Badrić zatvorenih očiju: Kao da me nema na zemljiC

Nedjelja, 21.12.2025 | 18:45

Postoji jedna fotografija koja je za Ninu Badrić posebna.    

Delegacija DPS u Njujorku: Crna Gora više da koristi znanja i iskustva ljudi iz Gusinja i Plava koji su uspjeli u SAD-u

Nedjelja, 21.12.2025 | 18:30

Crnoj Gori je potreban napredniji model za saradnju sa dijasporom i iseljenicima iz Sjedinjenih Država, sa mentorskim prenošenjem znanja i vještina svojoj matičnoj državi, poručili su članovi delegacije Demokratske partije socijalista na donatorskoj večeri u Njujorku gdje učestvuju u obilježevanju 20 godina postojanja, rada i uspjeha Fondacije Gusinje.

Tužilaštvo formiralo predmet nakon nesreće na Savinom Kuku, počela i saslušanja

Nedjelja, 21.12.2025 | 17:43

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti "Zapad“ – Odjeljenja bezbjednosti Žabljak, po nalogu i u koordinaciji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Pljevljima, preduzimaju mjere i radnje na rasvjetljavanju događaja od 20. decembra 2025. godine, kada je na skijalištu Savin Kuk smrtno stradao njemački državljanin, dok je drugo lice, takođe njemačka državljanka, zadobila povrede. To je saopšteno iz Uprave policije.