Utorak, 14.05.2024 | 09:16
IZVOR: cdm.me

RSCG se prijavio za dobijanje SPECIJALNE POZIVNICE

Rukometni savez Crne Gore uputio je Svjetskoj rukometnoj federaciji (IHF) pismo o namjerama za dobijanje specijalne pozivnice za učešće muške reprezentacije na Svjetskom prvenstvu koje će u januaru naredne godine biti održano u Danskoj, Norveškoj i Hrvatskoj.




Foto: Arhiva/MediaBiro 

„Lavovi“ nijesu uspjeli da u baražu izbore učešće na planetarnoj smotri, jer je Italija bila bolja u oba meča i zasluženo ostvarila istorijski rezultat, pa je Savez iskoristio mogućnost da aplicira za dobijanje specijalne pozivnice, o čemu će odluku donijeti IHF.

U pismu koje je upućeno IHF-u, navodi se da je „od izuzetnog značaja da Crna Gora nastavi kontinuitet učešća na najvećoj sceni, jer je to u interesu razvoja rukometa i odluka koja bi bila pozdravljena od strane rukometne javnosti.

Ista bi dobila veliku podršku i od strane navijača za koje je rukomet sport broj 1 u Crnoj Gori i koji je našoj državi donio brojne uspjehe nakon obnove nezavisnosti 2006. godine, uključujući i jedinu olimpijsku medalju“.

„Glavni argument koji ide u prilog tome da bi Svjetska rukometna federacija trebalo da dodijeli specijalnu pozivnicu upravo Crnoj Gori je činjenica da smo najbolje plasirana reprezentacija sa posljednjeg velikog takmičenja – EHF Euro 2024, od svih reprezentacija koje kroz baraž, nijesu uspjele da izbore plasman na predstojeće Svjetsko prvenstvo“, navodi se između ostalog u pismu koje je upućeno na adresu IHF-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Marković: Prihvatam nenamjernu grešku, transparentnost ostaje moj princip

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:35

Predsjednik Skupštine opštine Tivat, Miljan Marković, kazao je da prihvata previd u prijavi dijela porodične kuće i tehničku grešku prilikom unosa podataka o akcijama, ističući da nije postojala namjera prikrivanja imovine niti materijalna korist, te da ostaje posvećen transparentnom i odgovornom obavljanju svoje funkcije.

Urušio se dio puta u Radovićima kod Tivta, obustavljen saobraćaj

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:32

Saobraćaj na trasi lokalnog puta Tivat - Obala Đuraševića - Radovići, obustavljen je uslijed velikog oštećenja na tom putu, saopšteno je iz Opštine Tivat.

Uhapšen Endru, bivši britanski princ

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:23

Endru Mauntbaten-Vindzor, bivši britanski princ, uhapšen zbog sumnje na zloupotrebu javne funkcije, saznaje BBC.

Dijete koje je na Jahorini ispalo iz žičare teško povrijeđeno

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:06

Dijete, koje je jučer ispalo iz žičare na olimpijskoj planini Jahorini, nalazi se izvan životne opasnosti, kazali su jutros za BN TV iz Bolnice „Srbija“ u Istočnom Sarajevu.

Jokić riješio vječitu dilemu - konjska trka ili NBA prsten

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:49

Košarkaš Nikola Jokić rekao je u razgovoru sa američkom novinarkom da mu je stalo do košarke i da uživa u takmičenju, ali da uspehe i neuspehe verovatno doživljava drugačije od drugih. Najavio je da će košarku igrati sve dok bude mogao da nastupa na visokom nivou.

Trampov Odbor za mir počinje sa radom

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:42

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp predsjedavaće prvom sastanku Odbora za mir koji će, kako se navodi, biti posvećen Pojasu Gaze.

Porošenko: Nikada ne vjerujte Putinu, zapamtite – on je oficir KGB-a

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:41

Bivši predsjednik Ukrajine Petro Porošenko poručio je sadašnjem predsjedniku te zemlje Volodimiru Zelenskom da nikada ne vjeruje ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu i da uđe u pregovore s njim isključivo kada bude u prednosti.

Počinje isplata januarskih penzija

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:37

Iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja saopštili su da će danas početi isplata januarskih penzija.

U podne sjednica Vlade

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:29

Vlada Crne Gore održaće danas 114. sjednicu, sa početkom u 12 sati.

Nimanbegu i Kurti: Radost cijele Opštine Ulcinj povodom izbora nove Vlade Republike Kosovo je velika

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:24

Predsjednik Opštine Ulcinj, Genci Nimanbegu, sa saradnicima, danas se, u okviru manifestacija povodom Dana nezavisnosti Republike Kosovo, sastao sa premijerom te države Aljbinom Kurtijem.