Srijeda, 15.05.2024 | 10:30
IZVOR: B92

Medvedev: Đoković i Alkaras su glavni favoriti u Parizu

Ruski teniser Danil Medvedev se nije najbolje proslavio na Mastersu u Rimu.




Foto: YouTube screenshot/Tennis TV; YouTube screenshot/Australian Open TV (kolaž)

On je u trećem kolu poražen od Tomija Pola u dva seta, dok je u prethodnom meču imao mnogo problema sa teniserom Hamadom Međedovićem kojeg je dobio tek poslije tri seta.

Poslije poraza u prestonici Italije, Medvedev je na konferenciji za medije se dotakao i predstojećeg Rolan Garosa, gdje je istakao da su uprkos lošoj formi za njega Karlos Alkaras i Novak Đoković prvi favoriti za osvajanje titule.

"Ako budu igrali u Parizu, Novak Đoković i Karlos Alkaras su glavni favoriti. Naravno, još neki teniseri imaju dobre šanse. Da krenemo po rejtingu. I Janik Siner će imati priliku da osvoji ako bude igrao. Stefanos Cicipas je pobijedio u Monte Karlu, ako to uradi i u Rimu, biće jedan od favorita takođe. Za mene su ipak Novak i Karlos najbliži, znaju da igraju na ovoj podlozi, ali mislim da je turnir otvoreniji nego ikada. To je dobro i za mene, jer ne igram tako kvalitetno, tako da što je takmičenje otvorenije, to bolje za mene", rekao je Danil.

Drugi Gren slem sezone je na programu od 26. maja do 9. juna. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Milatović: Crna Gora mora potvrditi odgovornost prema sopstvenom istorijskom pamćenju

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:14

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović govorio je danas na panel diskusiji pod nazivom “110 godina od stradanja crnogorskih dobrovoljaca kod Medove (1916)”, organizovanoj u saradnji Crnogorske akademije nauka i umjetnosti i Matice crnogorske.  

Žakelj: Nema bijele zastave, momci su željni da igraju za svoju zemlju

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:07

Bitke za Svjetsko prvenstvo u Kataru su tek počele, ali košarkaši Crne Gore već polako mogu da prave planove i računaju koliko će im pobjeda biti dovoljno da treći put uzastopno nastupe na najvećem takmičenju u "kraljici igara".

Cetinje: Uhapšen ruski državljanin, osumnjičen da je bio u vanbračnoj zajednici sa maloljetnicom

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:01

Cetinjska policija uhapsila je ruskog državljanina V.Z, po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u tom gradu, zbog sumnje da je bio u vanbračnoj zajednici sa maloljetnom ruskom državljankom A.M.

Leković: Što prije sanirati put preko Sutormana

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 14:00

Kao odbornik u lokalnom parlamentu, osjećam dužnost i obavezu da uputim apel zbog trenutne situacije na regionalnom putu R-28 Bar–Virpazar preko Sutormana, saopštio je poslanik Demokrata Momčilo Leković.

Penzioneri dali 600 eura za pomoć Vladi, poručuju da neće poniženja

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 13:59

Penzioneri iz Bijelog Polja danas su došli ispred Vlade Crne Gore i simbolično vratili novac koji su dobili kroz minimalno povećanje penzija. U tu svrhu su prikupili 600 eura, prenosi RTCG.  

Podignuta optužnica protiv dvije osobe i dvije firme, oštetili budžet za preko 240 hiljada eura

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 13:51

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici saopštilo je da je podnijelo optužnicu protiv fizičkih lica D.A. i H.M., kao i pravnih lica „M.P.“D.O.O. Podgorica i „H.G.M.“D.O.O. Podgorica, zbog osnovane sumnje da su počinili produženo krivično djelo utaja poreza i doprinosa. Oni su, kako navode iz Osnovnog državnog tužilaštva, oštetili budžet Crne Gore za iznos od 240.194,54 eura.

Stojović: Crna Gora ide ka punopravnom članstvu EU, druge države mogu tražiti prečice

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 13:44

Crna Gora je danas najozbiljniji kandidat za članstvo u Evropskoj uniji, saopštio je poslanik Pokreta Evropa sad Gordan Stojović.

Po predlogu SDT-a određeno da se dva stana unesu u Budžet Crne Gore, jer je optuženi pobjegao

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 13:41

Po predlogu Specijalnog državnog tužilaštva određeno je da se dva stana unesu u Budžet Crne Gore.

Okupila se košarkaška reprezentacija: Nidam se vratio, Dubljević preskače Grčku zbog povrede

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 13:29

Košarkaška reprezentacija Crne Gore okupila se u Podgorici uoči drugog prozora u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, kada izabranike selektora Andreja Žakelja očekuju dvije utakmice sa selekcijom Grčke – 27. februara u Atini i 2. marta u Podgorici. U sastavu je poslije sedam godina ponovo Derek Nidam, koji je dobio mjesto naturalizovanog igrača, jer Kendrik Peri zbog privatnih obaveza nije mogao da se odazove, a i Kajl Olmen je zatražio vrijeme za odmor i saniranje sitnih povreda.

UP - Tokom vikenda uhapšena 94 vozača od čega 42 u Podgorici

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 12:39

Tokom prethodnog vikenda, od 20.02. do 22.02.2026. godine, na crnogorskim putevima evidentirano je 45 saobraćajnih nezgoda, u kojima nije bilo smrtno stradalih lica. Pet lica je zadobilo teške, a 13 lica lakše tjelesne povrede, saopšteno je iz Uprave policije (UP).