Nedjelja, 19.05.2024 | 11:01
IZVOR: klix.ba

Zašto nikad ne bi trebalo da ZASPETE prije nego što avion poleti?

Ako želite znati kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savjete koji olakšavaju ovo iskustvo.

Stjuardesa Ale Pedroza objavila je na svom TikTok profilu video u kojem je objasnila zašto nikad ne biste trebali zaspati prije nego što avion poleti.

"Znam da putovanje može biti iscrpljujuće i ponekad samo želite sjesti u avion i odmah zaspati. Dakle, ne samo da nije dobro za vaše uši zaspati prije polijetanja, nego takođe želite zapamtiti da su sigurnosne informacije jedna od najvažnijih faza leta. Želite biti sigurni da ste potpuno svjesni i potpuno budni u slučaju nužde ili u slučaju da se morate evakuisati", objasnila je Ale.

Spavanje dok avion uzlijeće takođe vas može učiniti ranjivim na barotraumu uva, i nećete biti budni da se suprotstavite tome. Gutanje i zijevanje tokom penjanja i spuštanja može pomoći u rješavanju toga, prema klinici Mayo, ali ako ste se zaspali u svom sjedištu, nećete pomoći sebi. Ale je takođe savjetovala ljudima da ne piju  alkohol tokom vožnje avionom, te da ne hodaju bez obuće po avionu.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Španski klub Celta Vigo očajnički traži Madonnu i dres koji je nosila na nastupu prije 36 godina

Subota, 07.03.2026 | 15:23

Španski fudbalski klub Celta Vigo očajnički traži Madonnu dok pokušava pronaći 36 godina star dres koji je pop zvijezda nosila na koncertu 1990. godine na stadionu Balaidos.

Vašington bez Kongresa odobrio Izraelu hitnu prodaju 12.000 aviobombi za 151,8 miliona dolara

Subota, 07.03.2026 | 12:29

State Department Sjedinjenih Američkih Država odobrio je u petak, 6. marta 2026. godine, prodaju municije i prateće podrške Izraelu u vrijednosti 151,8 miliona dolara, koristeći hitnu proceduru bez uobičajenog kongresnog nadzora.

Greškom dobio skoro milion eura: Državljanin Bosne i Hercegovine odmah obavijestio banku

Petak, 06.03.2026 | 20:56

Švedski tapetar bh. porijekla Frank Arnautović (57) ostao je šokiran kada je na svom bankovnom računu iznenada ugledao veliku svotu novca koja nije bila njegova.

Dubai uveo nova pravila za influensere: Kazne idu do 230.000 eura

Petak, 06.03.2026 | 11:37

Influenseri u Dubaiju upozoreni su da mogu da dobiju zatvorsku kaznu zbog objavljivanja sadržaja o sukobu s Iranom.

Panč i dalje privlači posjetioce, čuvari zadovoljni što se polako uključuje među majmune

Četvrtak, 05.03.2026 | 21:17

Panč je glavna turistička atrakcija u zoološkom vrtu i botaničkoj bašti grada Ičikava u Japanu, gdje posjetioci stoje u redu da ga fotografišu. Razlog? Zato što se, kada je stigao ovdje, zanemareni makaki nije odvajao svoje plišane igračke orangutana.

Danas protest majki sa troje i više djece

Nedjelja, 08.03.2026 | 09:29

Majke korisnice naknada za troje i više djece danas od 13 do 16 sati organizuju protest ispred zgrade Skupštine Crne Gore, saopštila je to njihova predstavnica Željka Savković.

Emirates nastavio s letovima na aerodromu u Dubaiju

Nedjelja, 08.03.2026 | 09:21

Avio-kompanija Emirates nastavila je s radom na međunarodnom aerodromu u Dubaiju.

Mandić: Žene kroz vjekove bile oslonac porodice, čuvari tradicije i nosioci snage

Nedjelja, 08.03.2026 | 09:19

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić čestitao je 8. mart – Međunarodni dan žena, saopšteno je iz njegovog Kabineta.

Osmomartovski marš u podne na Trgu nezavisnosti

Nedjelja, 08.03.2026 | 08:43

Centar za ženska prava u 12 sati organizuje Osmomartovski marš na Trgu nezavisnosti u Podgorici.

Preokret Novaka: Nakon izgubljenog seta potpuno nadigrao rivala

Nedjelja, 08.03.2026 | 08:29

Novak Đoković izgubio je prvi set, ali je nakon toga bio ubjedljiv protiv Kamila Mahjšaka za plasman u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu.

Sančez: Ponosno je biti Španac i vidjeti za šta se zalažemo pred licem varvarstva

Subota, 07.03.2026 | 21:40

Španski premijer Pedro Sančez ponovio je svoje protivljenje ratu, ističući da Španija predvodi napore u odbrani međunarodnog prava i ljudskih prava, dok rastu tenzije nakon američkih napada na Iran.  

Netanjahu Irancima: Približava se trenutak istine

Subota, 07.03.2026 | 21:46

Premijer Izrael Benjamin Netanyahu poručio je u videoporuci da će se rat protiv Iran nastaviti „bez prekida i bez kompromisa“.

MVP: Ažurirani pregled ključnih informacija za države obuhvaćene bezbjednosnom eskalacijom

Subota, 07.03.2026 | 21:13

U cilju pravovremenog informisanja, Ministarstvo vanjskih poslova je ažuriralo pregled ključnih servisnih informacija za države obuhvaćene bezbjednosnom eskalacijom, imajući u vidu povećan nivo bezbjednosnih rizika i poremećaje u međunarodnom saobraćaju.  

U Crnoj Gori postoji oko 170 atomskih skloništa, većina ih potiče iz Jugoslavije, mogu da prime manji dio stanovništva

Subota, 07.03.2026 | 20:51

Dio je zapušten, a dio je tokom godina prenamijenjen u skladišta, poslovne prostore ili druge namjene.

Novljanima nedovoljno sedam golova Janovića - Jadran ispao od Panatinaikosa

Subota, 07.03.2026 | 21:53

Jadran je eliminisan u osmini finala Evrokupa, pošto je nakon prave drame i peteraca izgubio od Panatinaikosa 5:4. U regularnom dijelu Novljani su slavili 18:17. Tim iz Atine je prvi meč dobio sa 11:10.