Ponedjeljak, 20.05.2024 | 21:59
IZVOR: b92.net

Izvajano tijelo i savršena forma: Šta jede Zlatan Ibrahimović?

Zlatan Ibrahimović, švedski fudbaler balkanskih korjena, zlatnim se slovima upisao u istoriju sporta.




Foto: YouTube screenshot/ Globe Soccer Award

Nije mu bilo lako oprostiti se od terena i okačiti kopačke, ali svi znamo da sportska karijera ne traje dugo. Uostalom, počinje rano, od malih nogu.

Zlatan je u oktobru napunio 42 godine, ima dva odrasla sina, više od dvije decenije dijeli život sa lijepom Helenom Seger, ali moramo da primjetimo još nešto - kako vrijeme odmiče, izgleda sve bolje i bolje.

U čemu je tajna, osim što je skoro svakodnevno trenirao i vajao mišiće u teretani? Sada sigurno ima više vremena da ih reklamira, sa svim tetovažama, na plažama i luksuznim jahtama.

On ne mijenja svoju ishranu, bez obzira na to što sada može da se opusti i uživa u raznim jelima.

Kada je meso u pitanju, na Ibrinom meniju je pileće bijelo meso, ponekad sušeno goveđe meso. Proteini su najvažniji. Vitamine dobija preko svježeg voća i povrća koje svakodnevno konzumira.

Svojevremeno, dok je igrao za Juventus, italijanski nutricionisti su mu savjetovali da jede osam badema dnevno, jer su bogati magnezijumom i zdravim mastima. Magnezijum štiti mišiće od grčeva, koji se često mogu javiti nakon velikog napora.

Zamrznute namirnice su mu bile strogo zabranjene dok je igrao, sladoled nije smio ni da lizne, a izbjegavao je i tjesteninu, iako je živio u Italiji gdje se ona podrazumijeva.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Abazović: Vlada tajno dozvolila gradnju apartmana u Miločerskom parku

Petak, 05.12.2025 | 19:19

Vlada Crne Gore u tajnosti je potpisala ugovor sa kompanijama Adriatic Properties i Aman, kojim je dozvoljena izgradnja kondo hotela u Miločerskom parku. Ono što nije moglo u vrijeme DPS-a, može u vrijeme PES-a, Demokrata i Demokratskog fronta, saopštio je lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović večeras u autorskom podkastu “Petak sa Dritanom”.

Dukaj s pomoćnikom generalnog sekretara NATO-a o jačanju sajber bezbjednosti

Petak, 05.12.2025 | 19:12

Ministar naglasio potrebu formiranja i stavljanje u operativnu funkciju Agencije za sajber bezbjednost  

Batistuta: Ne uživam gledajući današnji fudbal

Petak, 05.12.2025 | 18:57

Legendarni argentinski napadač Gabrijel Batistuta istakao je da ga savremeni fudbal ne privlači kao nekada i da su klasični centarforovi, poput njega i Kristijana Vijerija, praktično nestali iz igre.    

Dronovi nadlijetali francusku nuklearnu bazu, vojska otvorila vatru

Petak, 05.12.2025 | 18:50

Pet dronova nadlijetalo je sinoć pomorsku bazu Il Lonž, ključnu lokaciju za francusko nuklearno odvraćanje smještenu u blizini Bresta. Pripadnici mornarice zaduženi za osiguranje baze ispalili su više hitaca kako bi presreli letjelice, a istraga je u toku kako bi se utvrdilo ko stoji iza ovog incidenta, piše francuski Le Parisien, prenio je portal Index.hr.

Poslanice u Skupštini osudile uvredljivo obraćanje Darija Vraneša

Petak, 05.12.2025 | 18:36

Grupa od 20 poslanica iz crnogorskog parlamenta večeras je osudila neumjesne i ponižavajuće riječi koje je predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš uputio novinarki Milki Tadić Mijović.   

Pamela Anderson razmišlja o promjeni prezimena

Petak, 05.12.2025 | 18:20

Pamela Anderson otkrila je da želi da se odrekne svog slavnog prezimena i vrati svojim finskim korijenima, prihvatajući izvorno porodično prezime – Hyytiäinen.  

Ministarstvo ekonomskog razvoja i Centar za alternativno rješavanje sporova potpisali Memorandum o saradnji

Petak, 05.12.2025 | 18:01

Ministarstvo ekonomskog razvoja i Centar za alternativno rješavanje sporova potpisali su danas Memorandum o saradnji sa ciljem unaprjeđenja i podsticanja bliskije saradnje u oblasti intelektualne svojine i podizanja svijesti o značaju intelektualne svojine i procedurama alternativnog rješavanja sporova u oblasti intelektualne svojine.    

Ivanović: Mladi u Crnoj Gori najjači podržavaoci evropske integracije, ukupna podrška oko 80 odsto

Petak, 05.12.2025 | 17:47

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović kazao je da su mladi u Crnoj Gori najjači podržavaoci evropske integracije, te da ukupna podrška članstvu u Evropskoj uniji, koja iznosi oko 80 odsto, predstavlja značajan resurs za ubrzanje reformi.

Tunel Sozina otvoren za saobraćaj nakon završetka uviđaja zbog udesa

Petak, 05.12.2025 | 17:42

Na magistralnom putu Bar-Podgorica u tunelu Sozina došlo je do saobraćajne nezgode. Naime, kako saznaje CdM udes se dogodio oko 13.45 časova kada je kamion koji se kretao u tunelu iz za sada neutvrđenih razloga proklizao i udario u zid tunela.    

Lingard napušta Seul nakon dvije sezone u Južnoj Koreji

Petak, 05.12.2025 | 17:11

Engleski fudbaler Džesi Lingard potvrdio je danas da je postigao dogovor o raskidu ugovora sa Seulom i da će klub napustiti naredne sedmice, čime se završava njegova dvogodišnja epizoda u Južnoj Koreji.