Utorak, 21.05.2024 | 11:20
IZVOR: cdm.me

Grbović - Ponosan i punog srca odlazim u “penziju”, uvijek uz Crnu Goru, grb i momke

Italijanski rukometaši pokvarili su reprezentativni oproštaj Nemanje Grbovića, ali svi ljubitelji rukometa u zemlji moraju biti saglasni u ocjeni da je sjajni pivot ostavio veliki trag u nacionalnom timu.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Rukometni savez Crne Gore

Grbović je nakon 15 godina odlučio da se oprosti od dresa sa državnim grbom, a nakon što su se utisci malo slegli nakon bolne eliminacije od Italije u baražu za Svjetsko prvenstvo obratio se javnosti na društvenim mrežama.

“Sada, kada su se utisci slegli, želim da vam se obratim. Hvala što ste i tog dana, kao i sve godine unazad, bili uz mene. Hvala za onakvu atmosferu i onakav oproštaj! Ponosan, srećan i počastvovan što sam više od 15 godina bio dio reprezentacije i igrao za svoju zemlju”, započeo je Grbović u svojoj objavi.

“Bilo je tu uspona i padova, dosta teških bitki koje se neće nikad zaboraviti. Ponosno odlazim jer znam da sam tamo uz svoje drugove ginuo i davao sve od sebe. Da smo imali dosta odricanja da bi bili tamo i sve uradili da dignemo našu reprezentaciju na mjesto koje i zaslužije”.

Tokom karijere Grbović je u tri navrata igrao za Lovćen, Budućnost, Vardar, Radnički iz Kragujevca, a posljednjih godina član je rumunske Steaue iz Bukurešta.

“Nije bilo lako donijeti ovu odluku… ali srce je puno! Znam da mi je čast što sam imao takve saigrače i što sam za života stekao prijatelje, braću! Hvala saigračima, navijačima, trenerima, Savezu… Ponosan i punog srca odlazim u “penziju”. Uvijek uz Crnu Goru, grb i momke koji nastavljaju dalje”, zaključio je Grbović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vuković-Kuč: Ne traže građani kafu i kolače već odgovornu vlast

Srijeda, 25.03.2026 | 21:04

Pokušaj trivijalizacije ozbiljne političke krize i duboke društvene polarizacije potpuno je u maniru Milojka Spajića, poručuje poslanica DPS Vuković-Kuč, o Spajićevoj izjavi da opoziciju na sastanku čekaju „kafa i kolači".  

Podgorica odala počast Danu nezavisnosti Grčke

Srijeda, 25.03.2026 | 20:31

U Podgorica je večeras simbolično obilježen Dan nezavisnosti Grčke, kada je jedan od najprepoznatljivijih simbola glavnog grada, Most Milenijum, zasijao u plavo-bijelim tonovima.

Haverc očekuje uspješan Mundijal sa Njemačkom uprkos problemima sa povredama

Srijeda, 25.03.2026 | 20:57

Napadač Njemačke Kai Haverc poručio je da se vraća u gotovo najbolju formu nakon serije povreda u prethodnih 12 mjeseci, te da će mu uspješni nastupi Arsenala u tri takmičenja biti idealna priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo.     

Jelena Rozga na adresi holivudskih zvijezda

Srijeda, 25.03.2026 | 20:45

Jelena Rozga zamijenila je svakodnevicu u Hrvatskoj sunčanom Kalifornijom i otputovala u Los Anđeles, jedan od najpoznatijih gradova svijeta.  

Pentagon potvrdio: SAD poslale kopnene snage na Bliski istok, stiže najelitnija jedinica vojske

Srijeda, 25.03.2026 | 20:19

Sjedinjene Američke Države zvanično su potvrdile raspoređivanje dijela kopnenih snaga na Bliski istok, nakon višednevnih spekulacija i upita javnosti.

Bojanić Lalović: Spremna sam da nadležnim institucijama dam sve odgovore

Srijeda, 25.03.2026 | 19:58

Odgovarajući na optužbe organizacije Alternativa Crna Gora, da se na sumnjiv način trošio novac građana dok je bila direktorica podgoričke gimnazije, Zoja Bojanić Lalović je u emisiji „Kontakt“ na Televiziji Nikšić poručila da je spremna da tim povodom da odgovore nadležnim institucijama. Dodala je da je period njenog rukovođenja Gimnazijom „Slobodan Škerović“ bilo zlatno doba te obrazovne ustanove.  

Iranska ambasada: Srbija i Iran su simboli otpora

Srijeda, 25.03.2026 | 19:44

Iranska ambasada u Srbiji objavila je poruku povodom godišnjice NATO bombardiranja SR Jugoslavije 1999. godine, te su povukli paralelu sa aktuelnim ratom Sjedinjenih Država i Izraela protiv Irana.    

Klikovac: Razvoj po mjeri puža

Srijeda, 25.03.2026 | 19:33

Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac, na X mreži je komentarisao početak asfaltiranja Bulevara Vojislavljevića.   

Pol Džordž se vraća na parket poslije suspenzije zbog dopinga

Srijeda, 25.03.2026 | 19:20

Igrač Filadelfije Pol Džordž vraća se u tim nakon suspenzije od 25 utakmica zbog pada na doping testu i očekuje se da zaigra protiv Čikaga.     

Enco Fernandes negira pregovore sa Real Madridom

Srijeda, 25.03.2026 | 19:09

Enco Fernandes našao se u centru spekulacija o mogućem transferu u Real Madrid, ali je argentinski vezista poručio da trenutno nema nikakvih pregovora sa španskim velikanom.