Nedjelja, 26.05.2024 | 14:10
IZVOR: portalanalitika.me

VIDEO: Ovaj film proglašen je NAJBOLJIM na Filmskom festivalu u Kanu (VIDEO)

Ukoliko se dogodi da Frensis Ford Kopola, Jorgos Lantimos, Paolo Sorentino i Pol Šrejder sa jednog festivala odu praznih ruku - onda se logično i postavlja pitanje ko je tamo osvojio glavno priznanje.




Foto: YouTube screneshot/moviesconceptcapture

Upravo je tako bilo ovog puta u Kanu, gdje je festival sa izuzetno jakom konkurencijom okončan velikom senzacijom - Zlatna palma pripala je američkom reditelju Šonu Bejkeru za komedi-dramu "Anora".

U najkraćem, riječ je o priči koja bi se mogla protumačiti kao moderna verzija Pepeljuge, pri čemu ulogu Anore tumači američka glumica Majki Medison. I premda većina ovdašnje publike možda i ne zna nešto više o njoj, imala je do sada nekoliko zapaženih uloga - jedna od njih je i ona u Tarantinovom "Once Upon a Time in Holywood", gdje je glumila članicu kulta Čarlsa Mensona.

No, upravo je u "Anori" Medison dobila priliku da kroz glavnu ulogu pokaže pun potencijal i, sudeći po jednoglasnim ocjenama kritike, u potpunosti je iskoristila. Upravo je njena gluma jedna od najupečatljivijih strana Bejkerovog filma.

Anora je striptizeta, povremeno i eskort djevojka, koja živi u bruklinskoj četvrti Brajton Bič, gdje upoznaje sina ruskog oligarha Ivana, čiju ulogu tumači mladi ruski glumac Mark Aleksandrovič Ejdenštajn.

Iako je prvobitno bio samo njen klijent, Ivan joj predlaže da se vjenčaju, što se i dešava u Vegasu. No, na to neće najbolje reagovati njegovi roditelji iz Rusije - koji dolaze u Ameriku ne bi li pokušali da ponište brak tako što će podmititi Anoru.

"Ovo je film koji je zarobio naša srca. Prvo nas je dobro nasmijao, a onda nam potpuno slomio srca", kazala je, obrazlažući odluku, predsjednica žirija u Kanu, rediteljka Greta Gervig.

"Anora" je deveti Bejkerov film, a treći sa kojim je došao u Kan.

I prije tri godine je uspio skrenuti pažnju na sebe - njegova je crna komedija "Red Rocket" bila izuzetno hvaljena, pri čemu pamtimo i kako je to bio film sa najmanjim budžetom koji je 2021. bio u selekciji u Kanu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ronioci drugi dan tragaju za nestalim mladićem u koritu Morače

Srijeda, 24.06.2026 | 11:42

Ronilački timovi već drugi dan zaredom intenzivno pretražuju korito rijeke Morače u okviru potrage za mladićem kojem se trag izgubio u blizini mjesta Kolovrat u Podgorici.

Policija upozorava građane na novu internet prevaru: Lažna investiciona platforma „CGInvest“

Srijeda, 24.06.2026 | 13:22

Uprava policije upozorila je građane na pojavu internet prevare koja se putem društvenih mreža, internet portala i sponzorisanih oglasa predstavlja kao navodna investiciona platforma pod nazivom „CGInvest“, pri čemu se, kako navode, neovlašćeno koriste fotografije, imena i navodne izjave državnih zvaničnika, kao i simboli države, s ciljem dovođenja građana u zabludu.

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 24.06.2026 | 10:58

Novi repertoar bioskopa Cineplexx.

Milatović na Olimpijskom danu: Sport pripada svakom djetetu

Srijeda, 24.06.2026 | 10:58

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i njegova supruga Milena učestvovali su u obilježavanju Olimpijskog dana 2026, koje je na otvorenim terenima Sportskog centra „Morača“ u Podgorici organizovao Crnogorski olimpijski komitet, pod pokroviteljstvom predsjednika Crne Gore, kao dio programa obilježavanja jubileja, 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

Kotor: Četiri osobe povrijeđene u udesu u mjestu Dragalj

Srijeda, 24.06.2026 | 11:31

Četiri osobe su povrijeđene u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila kotorskom mjestu Dragalj.

Gatuzo naslijedio Sarija na klupi Lacija

Četvrtak, 25.06.2026 | 08:45

Bivši selektor fudbalske reprezentacije Italije Đenaro Gatuzo novi je trener Lacija, saopštio je klub iz Rima.

Kolašin: Pet mjeseci zatvora za seksualno uznemiravanje djeteta

Četvrtak, 25.06.2026 | 08:28

Okrivljeni C.M. pravosnažno je osuđen na kaznu zatvora u trajanju od pet mjeseci zbog krivičnog djela seksualno uznemiravanje izvršenog na štetu djeteta, navodi Osnovno državno tužilaštvo Kolašin.

SEP: Vlada da prekine populističke manipulacije i da odmah potpiše Opšti kolektivni ugovor

Četvrtak, 25.06.2026 | 08:26

Stranka evropskog progresa pruža punu podršku sindikatima u njihovoj opravdanoj borbi za hitno donošenje Opšteg kolektivnog ugovora.

Evo šta se dogodi tijelu kada 30 dana ne jedete posle 18 sati

Srijeda, 24.06.2026 | 21:56

Pravilo da se ne jede posle 18 sati godinama važi za jedan od najpopularnijih savjeta za mršavljenje, ali njegove prednosti mogu biti mnogo šire od samog gubitka kilograma.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK donosi OVE temperature

Srijeda, 24.06.2026 | 21:43

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra.

Milanović oduzeo sva državna odlikovanja Branimiru Glavašu nakon što je osuđen za ratne zločine

Srijeda, 24.06.2026 | 21:33

Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović oduzeo je Branimiru Glavašu sedam odlikovanja, odluka je objavljena u Narodnim novinama, a uslijedila je nakon što je Visoki krivični sud objavio presudu kojom je Glavaš u predmetu garaža i selotejp osuđen na sedam godina zatvora zbog ratnih zločina.

Muškarac stradao u Sutomoru: Pao sa potpornog zida

Srijeda, 24.06.2026 | 21:27

Pod još nerazriješenim okolnostima večeras je u Sutomoru stradao muškarac. Prema saznanju Primorskog portala on je pao sa potpornog zida visokog oko dva metra.

Spašen državljanin Hrvatske iz kanjona Nevidio

Srijeda, 24.06.2026 | 21:17

Pripadnici Gorske službe spašavanja (GSS) Crne Gore uspješno su završili spasilačku akciju u kanjonu Nevidio i evakuisali povrijeđenog državljanina Hrvatske.

Đurović: Trobojka će se uskoro vioriti ispred Skupštine Crne Gore

Srijeda, 24.06.2026 | 21:04

Šef poslaničkog kluba Nove srpske demokratije, Dejan Đurović, poručio je da će se uskoro ispred Skupštine vioriti trobojka.

Čistoća za 74 kamere izdvojila 29.372 eura: Na većini lokacija otpad značajno smanjen

Srijeda, 24.06.2026 | 20:53

Gradsko preduzeće Čistoća privodi kraju projekat postavljanja video-nadzora na kritičnim lokacijama širom Podgorice. Cilj je suzbijanje nelegalnog odlaganja otpada, a prvi rezultati, kako tvrde u tom preduzeću, već su vidljivi na terenu, prenosi RTV Podgorica.