Utorak, 28.05.2024 | 20:48
IZVOR: Portal Analitika

Jovetić protiv 'svoje' Fiorentine traži prvi evropski trofej, a 'viola' bi da učini ono što nije u prošlogodišnjem finalu

Fudbaleri Olimpijakosa i Fiorentine sjutra veče odlučiće o tome ko će biti pobjednik Lige konferencija.




Foto: YouTube screenshot/LALIGA EA Sports, arhiva

Veliko finale na programu je na stadionu "Aja Sofija" u Atini. Dok će Pirejci prvi put u istoriji igrati u nekom evropskom finalu, Fiorentina ih iza sebe ima pet. Pritom, upravo je 'viola' i prošle godine nastupala u finalu LK, ali je tada bolji od nje bio Vest Hem.

Naravno, ovogodišnje finale dodatno će nas zanimati zbog našeg reprezentativca Stevana Jovetića. Iako je bio suočen sa manjom povredom, Jovetić će biti spreman za sjutrašnji meč, a prema onome što prognoziraju grčki mediji, vjerovatno će ga početi sa klupe.

Podgoričanin je, pritom, interesantan i široj javnosti. Jer, sjutra će igrati protiv 'svoje' Fiorentine, u kojoj je ostavio više nego dubok trag tokom pola decenije. Pritom, teško je da postoji ijedan navijač kluba iz Toskane koji se sa nostalgijom ne sjeća Jovetićevih pogodaka u pobjedama nad Liverpulom i Bajernom, u grupnoj fazi Lige šampiona u koju ih je Jovetić i uveo golom protiv Sportinga u kvalifikacijama 2009. godine.

Pored toga, Jovetić će biti u prilici da se sjutra domogne i prvog evropskog trofeja, što bi bila još jedna kruna njegove karijere.

Ono što je sasvim jasno, Olimpijakos će sjutrašnje finale početi sa jednim špicem - naravno, biće to ubojiti El Kaabi. Na drugoj strani, za sličnu bi se varijantu mogao opredijeliti i Vinćenco Italijano - isturen će biti Nzola, ali odmah iza njega mogli bi biti Gonzales, Beltran i Kuame.

Meč Olimpijakos - Fiorentina počeće u 21 čas.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Klikovac: Zašto odbornici PES ne reaguju na prekrajanje istorije u Narodnoj biblioteci?

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 16:35

Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika Demokratske partije socijalista u Skupštini Glavnog grada, pita poslanika Pokreta Evropa sad Gordana Stojovića zašto ćuti dok direktorica Narodne biblioteke “Radosav Ljumović” falsifikuje istorijske činjenice.

Policija već preduzela konkretne mjere i radnje povodom prijetnji Ivanu Vukoviću

Utorak, 27.01.2026 | 08:22

Policija je već preduzela konkretne mjere povodom prijetnji koje je potpredsjednik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković dobio putem društvenih mreža, saznaje nezvanično portal Standard iz policije.

Donacija Ambasade Japana: Za pljevaljsku bolnicu i Opštinu Kolašin preko 100.000 eura

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 16:24

Savjetnik u Ambasadi Japana u Crnoj Gori, Saito Atsuši potpisaće sjutra u Vili Gorica donatorski ugovor sa direktorom Opšte bolnice Pljevlja, Sašom Grbovićem direktorom Opšte bolnice Pljevlja, kao i sa predsjednikom Opštine Kolašin, Petkom Bakićem.

Uskoro direktna avio linija Podgorica - Antalija

Utorak, 27.01.2026 | 08:13

Tokom ljetnje letačke sezone će biti uspostavljena direktna avio-linija između Podgorice i Antalije, saznaje Portal ETV.

Varvari: Pokušaji da se navijači proglase profiterima svjestan spin i pokušaj skretanja pažnje sa stvarnih problema

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 17:10

"Posebno zabrinjava činjenica da se u ove napade uključuju političke strukture koje, umjesto da štite javni interes, koriste klub kao poligon za obračun i disciplinovanje neistomišljenika"

Knežević: Bio sam policajac od najvećeg povjerenja kod Europola, Šuković i Vukotić žele da me eliminišu

Utorak, 27.01.2026 | 15:36

Pred podgoričkim Višim sudom danas je nastavljeno suđenje nekadašnjem predsjedniku opštine Budva Milu Božoviću, službeniku policije Ljubu Miloviću i Petru Lazoviću i ostalim članova grupe optužene za stvaranje kriminalne organizacije i šverc droge.

DPS: Vlast u Tivtu faktički pala, građani taoci katastrofalnih odnosa u vladajućoj koaliciji

Utorak, 27.01.2026 | 15:14

Da se vladajuća koalicija u Tivtu raspada po šavovima, pokazuju i posljednja dešavanja u tom gradu, u čijim okvirima se pokazalo da je ovakva postavka parlamentarne većine neodrživa i da je osuđena na propast, saopšteno je iz Opštinskog odbora DPS Tivat.

Mikić: Neusvajanje “antimafija” zakona omogućilo je određenim ljudima da sakriju imovinu i da državu ostave bez nekoliko desetina miliona eura

Utorak, 27.01.2026 | 15:06

Poslanik Građanskog pokreta URA i izvršni direktor te partije Zoran Mikić rekao je da bi Vlada Crne Gore morala biti efikasnija ove godine kako bi država zatvorila još 21 poglavlje u pregovorima za pristupanje Evropskoj Uniji i postala članica 2028. godine, navodeći da treba iskoristiti aktuelni geopolitički trenutak koji nam ide u prilog, saopšteno je iz GP URA.

Policija nije odobrila blokadu kružnog toka, protest mještana Park šume Zagorič ispred Skupštine

Utorak, 27.01.2026 | 15:04

Uprava policije nije odobrila nastavak javnog okupljanja mještana Park-šume Zagorič na lokaciji kružnog toka na priključenju za auto-put, gdje je u prethodnom periodu dolazilo do blokade saobraćaja. Kao alternativna lokacija za održavanje okupljanja određeno je mjesto ispred Skupštine Crne Gore.

SEP: Pozivamo gradonačelnika da se izjasni o programskim aktivnostima Biblioteke

Utorak, 27.01.2026 | 14:44

Baš zato što bi trebalo da postoje procedure, pozivamo gradonačelnika i odgovorne u Glavnom gradu – da se izjasne o programskim aktivnostima Biblioteke i njenog upravljačkog i rukovodnog tima, saopštili su iz Stranke evropskog progresa (SEP).

Milatović sa predstavnicima USSCG: Kolektivni ugovor ključan za zaštitu standarda zaposlenih

Utorak, 27.01.2026 | 14:31

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se sa predstavnicima Unije slobodnih sindikata Crne Gore, generalnim sekretarom Srđom Kekovićem i zamjenikom generalnog sekretara Radomirom Božovićem, sa kojima je razgovarao o položaju zaposlenih i jačanju socijalnog dijaloga.

EK: Zapadnom Balkanu podrška od 171 milion eura za podsticanje razvoja

Utorak, 27.01.2026 | 14:27

Evropska komisija je najavila podršku od 171 milion eura za podsticanje razvoja infrastrukture i rasta privatnog sektora kod partnera sa Zapadnog Balkana, saopšteno je iz Brisela.

Centar za rani razvoj: Oprez sa neprovjerenim “tretmanima” za autizam

Utorak, 27.01.2026 | 14:11

Centar za rani razvoj želi da skrene pažnju javnosti na sve učestaliju pojavu da se na društvenim mrežama nude navodna „rješenja“ i „terapije“ za autizam, često bez ikakvog uporišta u naučnim dokazima, bez jasno navedenih referenci i bez učešća odgovarajućih stručnjaka, saopšteno je iz Kliničkog centra Crne Gore (KCCG).  

U Skupštini sjećanje na žrtve Holokausta, Mandić: Srbi i Jevreji grade novu i svjetliju zajedničku budućnost

Utorak, 27.01.2026 | 14:08

Skupština Crne Gore, u saradnji sa Jevrejskom zajednicom u Crnoj Gori, obilježila je simboličnim programom 27. januar - Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta.  

Sudbonosno “da” u strogoj tajnosti: Udala se Danijela Dimitrovska

Utorak, 27.01.2026 | 14:05

Super model i influenserka Danijela Dimitrovska udala se za svog partnera Jevrema Kosnića u tajnosti