Srijeda, 29.05.2024 | 12:38
IZVOR: kolektiv.me

Stanić: Mujović se očigledno preigrao i zamišlja da se sa paf-paf politkom može voditi enegetski sektor

Ministar Mujović očigledno želi prebaciti pitanje svoga rada na politički teren, uz osjećaj da će tu bolje zamaskirati ovaj očigledno štetan dogovor. Ali umjesto politikantstvam, jer je od “nezavisnog stručnjaka” preko noći postao političar (član Predsjeništva PES) - baviću će činjenicama i to redom, krenuvši od onih koje je iznio Mujović, saopštio je predsjednik Glavnog odbora SDP-a Mirko Stanić.




Foto: SDP

“Naknada za potopljeno zemljište Opštini Nikšić će se isplaćivati retroaktivno od 1.1.2024. godine, i tako će funckionisati u budućnosti” – izjavio je ministar prekjuče. Niđe se ne pominje 30 godina neisplaćivanja a retroaktivnost se odnosi na samo 6 mjeseci i tako će biti “i u budućnosti”. E sad nek Mujović objasni đe je ovdje naplata za korišćenje voda za posljednih 30 godina i objavi ugovor koji je potpisao? Ministar Mujović takođe ne zna da međudržavne sporazume po zakonu ne odobrava ministar nego Skupština Crne Gore, tako da bilo kakav dogovor koji se postigne mora biti predmet detaljne analize i glasanja poslanika. Ministar Mujović je krenuo stopama DPS-a koji je u sličnoj situaciji morao da odustane od već potpisanog Međuvladinog ugovora o izgradnji Buk Bijela, jer je morao proći ratifikaciju u parlamentu".

Kako je naveo Stanić, "ministar bježeći u polje politike, ne odgovara ni na ključno pitanje – ko je izračunao da treba da se isplaćuje 600.000 eura, kad je prije 1992 godine plaćano 400.000 dem?"

"Da li zna koja je cijena energije tada bila, a kolika je sad i koliko iznosi inflacija za ovaj period? Naravno, kako se cijelo vrijemo plaćalo opštinama Bileća i Trebinje, na svakom sudu bi ovaj iznos bio retroaktivno dosuđen, uz odgovarajuće kamate, koje bi vjerovatno bile veće od samog iznosa. Ministar nije odgovorio na ključno pitanje  - da li će se konačno početi sa isplatom novca za proizvedenu energiju 4 hidroelektrane od voda i sliva sa crnogorske teritorije, jer se to ne plaća već 50 godina, već priča o snadbijevanju vodom za Boku koje je naša država riješila kroz izgradnju regionalnog vodovoda čija je cijena bila 100 miliona eura. Ministar se očigledno preigrao i zamišlja da se sa paf-paf politkom može voditi enegetski sektor, a potpisivanje bilo kakvog štetnog ugovora od njegove strane bi trajno diskvalifikovale Crnu Goru u mogućnosti  da naplati sva svoja potraživanja. Zbog toga “stručnom” ministru u političkim vodama prijateljski savjet da ne trči pred rudu i ne pomišlja da se na svoju ruku može igrati sa vitalnim državnim interesima i dogovarati ugovore kojim bi Crna Gora i Opština Nikšić bile oštećene za desetine miliona eura", zaključio je Stanić.

ČITAJTE I OVO - Mujović Staniću: Kako je 600.000 eura manje od nula eura?

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

U inspekcijskom nadzoru u Kotoru zaplijenjena roba bez žiga vrijednosti od 180.000 EURA

Subota, 16.05.2026 | 21:38

Tokom današnje koordinisane akcije, a na incijativu Koordinacionog tijela za pripremu i praćenje inspekcijskog nadzora u Kotoru, koju su sproveli predstavnici Uprave carina, tržišne i radne inspekcije, privremeno je oduzeta veća količina robe za koju postoji sumnja da povređuje prava intelektualne svojine. Aktivnosti su realizovane u okviru operativnih mjera Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskog nadzora, sa ciljem suzbijanja prometa krivotvorenih proizvoda i zaštite zakonitog tržišta, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Auto-putem od početka godine prošlo 993,41 hiljada vozila

Nedjelja, 03.05.2026 | 17:20

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka godine prošlo 993,41 hiljada vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

Istraživenje PKCG: Nedostatak radne snage ključna biznis barijera

Subota, 16.05.2026 | 09:33

Poslovni ambijent u Crnoj Gori stagnira i gotovo je na nivou prošlogodišnjeg, pokazuju podaci istraživanja koje je među 340 kompanija u martu sprovela Privredna komora (PKCG).

"Nepotpisivanje kolektivnog ugovora neće ugroziti prava iz radnog odnosa"

Petak, 15.05.2026 | 17:10

Nema potpisivanja Opšteg kolektivnog ugovora bez povećanja zarada. To je stav sindikata, saopšten na sjednici Predsjedništva Socijalnog savjeta. Povećanje plata u javnom sektoru kroz dalje opterećenje privrede nije prihvatljivo u Uniji poslodavaca. Čelnik Slobodan Mikavica kaže da nepotpisivanje kolektivnog ugovora neće ugroziti prava iz radnog odnosa. Vlada Unije će odgovore dati na konsultativnom saslušanju pred Odborom za ekonomiju naredne sedmice.

U aprilu potrošnja manja 20,54 odsto, prosječan račun 31, 78 eura

Petak, 15.05.2026 | 12:08

Prema podacima koje je saopštila Elektroprivreda Crne Gore, domaćinstva u Crnoj Gori su tokom aprila 2026. godine potrošila ukupno 112.524.396 kilovatsati (kWh) električne energije, što je za 20,54 odsto manje u odnosu na mart ove godine.

Kako da provjerite da li je telefon original ili kopija? Jedan kod otkriva sve za nekoliko sekundi

Subota, 16.05.2026 | 21:30

Samo unesite ovaj kod u telefon..

Košarkašice se okupile u Podgorici, Škerović: Cilj je održati kontinuitet rada

Subota, 16.05.2026 | 21:00

Ženska seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore okupila se u Podgorici, gdje će trenirati do 29. maja, a u međuvremenu odigrati i dvije kontrolne utakmice sa Slovenijom u Mariboru.

Pravni tim Ane i Mila Đukanovića: Nečuveno da premijer u medijima daje sugestije Vrhovnom sudu kako da odluči

Subota, 16.05.2026 | 18:38

Nečuven i nezakonit presedan je i kada potpredsjednik Vlade u medijima daje, otvoreno i bez imalo zazora, sugestije Vrhovnom sudu kako treba da odluči i kako treba da obrazloži svoju odluku, saopšteno je iz Pravnog tima Mila i Ane Đukanović.

MUP Srbije: Dačić nije u bolnici, redovno obavlja preglede

Subota, 16.05.2026 | 18:04

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije demantovalo je da se ministar Ivica Dačić trenutno nalazi “u bolnici zbog problema sa dijabetesom”, prenosi N1.

Uspješno realizovano prvo online testiranje učenika

Subota, 16.05.2026 | 19:30

Ispitni centar uspješno je realizovao prvo onlajn nacionalno testiranje učenika osnovne škole, saopšteno je iz te javne ustanove.

Siner u finalu nakon meča koji je trajao dva dana

Subota, 16.05.2026 | 19:00

Janik Siner je nastavio veliku seriju pobjeda na masters turnirima.

VIDEO: Volkswagen predstavio prvi električni GTI - Ovo su DETALJI

Subota, 16.05.2026 | 20:00

Volkswagen će ponuditi kupcima prvi potpuno električni GTI model u istoriji brenda – ID. Polo GTI.

Stiže AI koji zna šta želite prije nego što to i sami pomislite

Subota, 16.05.2026 | 17:51

Iz kompanije Anthropic stižu najave koje mijenjaju sve – zaboravite na kucanje naredbi, vještačka inteligencija postaje proaktivna.

Kod Gusinja uhapšen Novosađanin kojeg potražuje Srbija

Subota, 16.05.2026 | 18:00

Granična policija juče je u mjestu Grnčar na putu ka Opštini Gusinje uhapsila M.B. (25) iz Novog Sada, koji je nezakonito prešao našu državnu granicu, a kojeg zbog izvršenja više krivičnih djela i prekršaja potražuje Srbija, saopšteno je iz Uprave policije.

Navodni Medenica se ponovo obratio, evo šta je govorio o Vučiću i Miliću

Subota, 16.05.2026 | 17:20

Navodni Miloš Medenica se danas ponovo obratio video na mreži X.