Srijeda, 29.05.2024 | 19:22
IZVOR: cdm.me

Napadnuti mladi vaterpoliste Budućnosti, TEŽE POVRIJEĐEN reprezentativac Crne Gore

Plivački vaterpolo klub Budućnost oglasio se saopštenjem u kojem tvrde da su juče napadnuti njihovi vaterpolisti, a da je tom prilikom ozbiljno povrijeđen jedan reprezentativac Crne Gore i osvajač srebra na Evropskom prvenstvu 2023. godine.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Saopštenje prenosimo integralno.

“28.05.2024. godine u 17:20h u parku koji je u neposrednoj blizini gradskih bazena, a nakon završenog trenažnog procesa, grupa vaterpolista uputila se prema svojim kućama. U tom trenutku bili su napadnuti od strane više NN lica koja su na glavama imali fantomke, u rukama mačete i bezbol palice. Tom prilikom ozbiljne povrede zadobio je perspektivni mladi sportista našeg kluba, vaterpolo reprezentativac mladih kategorija Crne Gore, nosilac SREBRNE MEDALJE SA EVROPSKOG PRVENSTVA odigranog 2023. godine u Podgorici, stipendista Ministarstva sporta Crne Gore, koga u ovom klubu krase sve one osobine koje krase vrhunske sportiste, izuzetno miran, vaspitan, odan, radan, dobar drug i odličan đak.

Ovim putem molimo medije da objave ovo saopštenje i svojim narednim tekstovima utiču na cijelo društvo koje mora stati na put svakom obliku agresivnog ponašanja koje ime za cilj namjerno povređivanje i nanošenja bola drugim osobama, bilo psihičkog ili fizičkog.

Izrade smjernice i način podrške i obezbijede zaštitu od nasilja. Da prestanemo razmišljati da li naša djeca imaju u svom okruženju nekog nasilnika koji pokušava imati nad njima moć. Da ovakav vid fizičkog nasilja može da dovede čak i do uništenja sportske obrazovne ili svake druge karijere. Ne dozvolimo da nam nasilje prekida ispravan put kojim nam idu djeca. Cio slučaj je prijavljen policiji i nadanja smo da će se razotkriti počinioci i kazniti po zakonu”.

KOMENTARI (3)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Bijela
29.05.2024 19:38

Nase divljastvo i sramota.Da je politicki tekst,bilo bi 100 komentara.Osuditi i naci pocinioce.To su danasnji junaci,sa fantomkama i palicama na goloruke.Odraz drustva i idola koje zivimo nazalost zadnjih 34 godine.

14 0
Momo
30.05.2024 09:19

Policijo ima li te, drzavo probudi se

3 0
Lana PG.
02.06.2024 18:17

Samo kod nas moguće .

0 0

Pronađeno tijelo Miljana Vešovića u blizini ušća Morače u Skadarsko jezero

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:11

Nadležne službe tragale su za njim otkako je nestao 14. februara.

Opet se oglasio navodni Medenica, ponovo iznosi optužbe povodom dešavanja u policiji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 15:44

Uskoro će se navršiti dva mjeseca od bjekstva Miloša Medenice, osuđenog na 10 godina robije.

Stiže pogoršanje vremena: Kiša, pljuskovi i grmljavina, ali kratkog daha

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 13:18

Nakon niza lijepih, gotovo proljećnih dana, u Crnoj Gori sjutra je moguće pogoršanje vremenskih prilika.

Sekulić o tržištu goriva: Država neće donositi odluke na štetu građana

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 11:29

Država neće donositi odluke pod pritiskom niti na štetu građana – prvi i osnovni prioritet su građani Crne Gore, a ne profit pojedinih kompanija. To je, u razgovoru za RTV Podgorica, poručila direktorica Direktorata za naftu i gas u Ministarstvu energetike i rudarstva Zorana Sekulić, komentarišući stanje na tržištu goriva i navode o mogućim poremećajima.

Spajić sjutra u Briselu - Crna Gora zatvara poglavlje 21

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 12:36

Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić predvodiće delegaciju koja će u utorak, 17. marta, učestvovati na Međuvladinoj konferenciji Crne Gore i Evropske unije u Briselu, na kojoj će biti zatvoreno pregovaračko poglavlje 21 - Trans-evropske mreže, koje pripada klasteru četiri, saopšteno je iz Kabineta premijera.

Kod državljanina Albanije pronađeno oko četiri kilograma marihuane

Utorak, 17.03.2026 | 11:10

Iz Uprave policije saopšteno je da je granična policija na prelazu Sukobin-Murićani sinoć kod državljanina Albanije A.S. (42) pronašla osam pakovanja marihuane, težine oko četiri kilograma. On je predat na dalje postupanje policiji Albanije.

Koprivica pita tužilaštvo: Da li je uložena žalba na uslovni otpust osuđenog ubice?

Utorak, 17.03.2026 | 10:58

Potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i borbu protiv korupcije Momo Koprivica reagovao je na navode Lepe Medenice, ističući da u njenom demantiju izostaje ključna informacija u vezi sa slučajem uslovnog otpusta pravosnažno osuđenog ubice.

Furnije najavio kraj karijere

Utorak, 17.03.2026 | 10:34

Iskusni francuski košarkaš Evan Furnije rekao je da postoji ogromna vjerovatnoća da će završiti karijeru po isteku ugovora sa Olimpijakosom na ljeto 2028. godine, jer se sve teže nosi podnosi profesionalan život i žrvtvovanje koje sa sobom nos

"Hoće li Đoković uopšte igrati Rolan Garos?"

Utorak, 17.03.2026 | 10:26

Martina Navratilova i Tim Henman prokomentarisali su odustajanje Novaka Đokovića od Majamija.

MPNI: "Teqball u školama“ se nastavlja i na Primorju

Utorak, 17.03.2026 | 10:16

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović organizovala je sastanak sa Miloradom Šutulovićem, predsjednikom Teqball saveza Crne Gore.

Tivat: Maloljetnik osumnjičen da je provalio u garažu i ukrao mašine, alat i piće

Utorak, 17.03.2026 | 10:13

Maloljetnik koji ima 14 godina osumnjičen je za krađu i protiv njega je podnijeta krivična prijava, saopšteno je iz Uprave policije.

Kabinet Milatovića: Samo je pitanje vremena kada će Sporazum sa UAE pasti na Ustavnom sudu

Utorak, 17.03.2026 | 10:02

Iako Ustavni sud juče nije donio odluku, glasanje sudija u značajnoj mjeri je potvrdilo manjkavosti Sporazuma na koje smo ukazivali od samog početka. Upravo zbog brojnih ustavno-pravnih sumnji Predsjednik je Sporazum vratio Skupštini na ponovno odlučivanje, a iste su kasnije i potvrđene od strane uglednih profesora i stručnjaka na javnoj raspravi koju je organizovao Ustavni sud po ovom pitanju,  navode iz Kabineta Predsjednika Crne Gore. 

Vujović: Krnji Ustavni sud može donositi samo krnje odluke bez potrebnog legitimiteta

Utorak, 17.03.2026 | 09:55

Svaku odgovornu Vladu bi zabrinulo to što u Ustavnom sudu, pa i ovakvom kakav je, ne postoji većina koja smatra da je Sporazum sa UAE ustavan, naveo je na mreži X jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Umjesto luksuza – Osvajanje Oskara proslavio uz hamburger, pomfrit i fanove

Utorak, 17.03.2026 | 09:45

Američki glumac Majkl B. Džordan proslavio je osvajanje Oskara za najboljeg glumca u filmu "Sinners" na nesvakidašnji način - posjetom popularnom lancu brze hrane "In-N-Out Burger" neposredno nakon ceremonije.

Krivične protiv zaposlenog u FZO u Nikšiću osumnjičenog za falsifikovanje potpisa

Utorak, 17.03.2026 | 09:39

Vršilac dužnosti direktora Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore (FZOCG) Aleksandar Ružić podnio je dvije krivične prijave protiv zaposlenog iz Područne jedinice Nikšić (S.S.) zbog sumnje da je zloupotrijebio službeni položaj i da je falsifikovao potpis načelnika Područne jedinice. To je saopšteno iz Fonda.