Četvrtak, 30.05.2024 | 09:26
IZVOR: cdm.me

Jovetićev PEČAT - Dugoočekivani TRIJUMF u Evropi

Stevan Jovetić je legenda crnogorskog fudbala i najbolji strijelac u istoriji reprezentacije, ostavio je trag u Partizanu i Fiorentini, osvojio trofeje sa Mančester sitijem…




Foto: YouTube screenshot/TNT Sports

Iza njega je velika karijera, a krunisana je sinoć u atinskom finalu Lige konferencije.

Jo-Jo je osvojio prvi evropski pehar, ujedno je to i jedini međuarodni koji je prigrabio Olimpijakos – sada može da se kaže da je to bila idealna saradnja koja je počela u septembru prošle godine.

Podgoričanin je velikanu iz Pireja u Ligi konferencije ove sezone pomogao sa dva gola. Postigao ih je protiv Makabija iz Tel Aviva u 1/16 finala, pa Fenerbahčea u četvrtfinalu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U dvomeču polufinala sa Aston Vilom nije ulazio u igru, a u finalu u pobjedi nad Fiorentinom 1:0 je bio na terenu od 73. minuta. Imao je i veliku šansu u prvom produžetku kada je sjajan bio golman “viole” Pjetro Teraćano…

Sudbina je htjela da Jovetić do pehara stigne u direktnom duelu sa klubom u kojem je doživio najljepše, ali i najteže momente u karijeri.

“Neću slaviti ako dam gol”, rekao je Jovetić u intervjuu za Lobsport pred finalni duel.

Fiorentina je njegov prvi inostrani klub, u ljubičastom dresu je postigao i prve golove u Ligi šampiona – pogađao je mrežu Sportinga, te giganata kakni su Bajern i Liverpul, ali će se pamtiti i po teškoj povredi ligamenta koljena koja ga je zadesila u predsezoni u ljeto 2010.

U julu 2013. Joveta je pojačao Mančester siti u kojem je povremeno dobijao šansu i stigao do trofeja u Premijer ligi i Ligakupu Engleske, da bi u ljeto 2015. stigao u Inter.

Proveo je u Gradu mode godinu i po, prije nego je pozajmljen Sevilji i brzo pokazao Špancima kakav je majstor – na debiju je dao gol Real Madridu u Kupu kralja, a samo tri dana kasnije je bio koban za “kraljevski klub” i u LA Ligi kada je donio tri boda.

Bio je potom crnogorski as i u Monaku i Herti, a nakon što je ljetos dugo vagao ponude odlučio je da karijeru nastavi u Olimpijakosu.

Počelo je s mnogo problema, promjenama trenera, a onda je u februaru na klupu došao Hose Luis Mendilibar – bila je to dobitna kombinacija za Olimpijakos, iskusnog trenera i Jovetića.

Epilog – evropski trofej je stigao u Pirej!

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
KuKu
30.05.2024 12:04

Je li opet povrijedjen .

2 0

Netfliks plaća paprenu kaznu zbog reklamiranja duvana: Za sve kriv dokumentarac o Šumaheru

Srijeda, 15.04.2026 | 21:45

Kompanija Netflix kažnjena je sa 250.000 eura zbog nedozvoljenog reklamiranja duvana, nakon što je Apelacioni sud u Parizu utvrdio da je ta američka platforma za striming sadržaja prekršila francuske propise emitovanjem promotivnog sadržaja za dokumentarni film o vozaču Formule 1 Mihaelu Šumaheru.

Godišnje oko 140 maloljetnica postanu majke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.04.2026 | 21:39

Oko 140 maloljetnih djevojčica i djevojaka godišnje postanu majke u Crnoj Gori. Dok se u nekim slučajevima trudnoća dešava u okviru partnerskih odnosa među vršnjacima, u drugim je riječ o ugovorenim brakovima i ispunjavanju “bračne obaveze”. Ono što ih najčešće povezuje jeste da im je djetinjstvo prekinuto, a mogućnosti da završe osnovno ili srednje obrazovanje drastično se sužavaju.

"Evropski planovi za isporuku dronova Ukrajini rizikuju da uvuku druge zemlje u rat"

Srijeda, 15.04.2026 | 21:14

Evropske zemlje rizikuju da se uvuku u sukob svojim planovima da povećaju isporuku dronova Ukrajini, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

Partije prošle godine donirale stotine hiljada eura – ima li prostora za zloupotrebe?

Srijeda, 15.04.2026 | 21:23

Političke partije u Crnoj Gori, koje se dominantno finansiraju iz državnog budžeta i opštinskih kasa, prošle godine su potrošile stotine hiljada eura na donacije, pomoći i sponzorstva: od izdvajanja sredstava za kulturno-umjetnička društva do stipendija i podrške školama. Međutim to, iako nije zakonom zabranjeno, otvara pitanje opravdanosti i mogućih zloupotreba takve prakse.

Sporna zapošljavanja i konsultanti koštali 8,5 miliona

Srijeda, 15.04.2026 | 21:06

U prva tri mjeseca ove godine trošak ugovora o djelu na nivou centralne administracije zabilježen je u iznosu od preko 4,2 miliona eura, pokazuju podaci do kojih je došla Akcija za socijalnu pravdu (ASP), koji su saopšteni "Danu".

Gospodar prstenova okuplja zvjezdanu postavu, potvrđena prva imena

Srijeda, 15.04.2026 | 20:55

Na događaju CinemaCon u Las Vegasu predstavljen je dio glumačke postave filma “The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum”, koji režira Endi Serkis.

Baltić: Kažnjeno 230 vozača zbog pojasa, 50 uhapšeno tokom praznika

Srijeda, 15.04.2026 | 20:07

U Podgorici je završena policijska akcija „Pojas za spas“, usmjerena na podizanje svijesti o korišćenju sigurnosnog pojasa i zaštiti djece u saobraćaju. Saobraćajna policija je sprovodila tokom praznika i akcije „Folija“ i „Motocikli“, a u Glavnom gradu se dogodilo 18 saobraćajnih nezgoda u kojima je 11 lica lakše povrijeđeno, saopštio je pomoćnik komandira saobraćajne policije Dalibor Baltić u našem jutarnjem programu.

Kotoranin izručen Crnoj Gori iz Francuske: Osumnjičen za više krivičnih djela

Srijeda, 15.04.2026 | 19:28

Kotoranin D.K.(44) osumnjičen da je kao član kriminalne organizacije počinio više krivičnih djela, izručen je Crnoj Gori iz Francuske, saopšteno je iz Uprave policije.  

LŠ: Real juri preokret u Minhenu – Arsenal ima sve u svojim rukama

Srijeda, 15.04.2026 | 20:16

Fudbaleri Bajerna dočekuju Real Madrid u Minhenu, u okviru revanš meča četvrtfinala Lige šampiona, a u isto vrijeme će Arsenal dočekati Sporting.

"Crna Gora potvrđuje svoju poziciju kao jedna od najperspektivnijih investicionih destinacija u Evropi"

Srijeda, 15.04.2026 | 19:00

Crna Gora, kao prva sledeća članica Evropske unije, sve snažnije potvrđuje svoju poziciju kao jedna od najperspektivnijih investicionih destinacija u Evropi, istaknuto je tokom susreta ministra finansija Novice Vukovića sa predstavnicima renomiranih međunarodnih finansijskih institucija i investitora u Vašingtonu, na marginama sastanaka Svjetske banke i Međunarodnog monetarnog fonda. To je saopšteno iz ministarstva finansija.