Četvrtak, 30.05.2024 | 13:49
IZVOR: idjtv.nova.rs

Fanovi popularne pjevačica pokrenuli novu teoriju zavjere: Da li je Tejlor Svift NAPISALA KNJIGU?!

Poznato je da Tejlor Svift ima milionski broj fanova, kao i da su oni prilično vatreni i zagrženi obožavaoci ove popularne pjevačice. Sebe nazivaju armijom i ništa vezano za život Sviftove ne može da im promakne.




Foto: YouTube screenshot/Taylor Swift

Međutim, nerijetko dolazi do situacija kada preteraju u svojim nagađanjima i teorijama, koje često šire internetom. Sada, fanovi su uvjereni da je pjevačica senzancija, pored svoje američke i evropske turneje, dva nova albuma i ispunjenog ljubavnog života, uspjela da napiše i knjigu po kojoj je snimljen film koji je izašao u februaru ove godine.

S obzirom na to koliko se brzo ova glasina širila internetom, zahtjevala je pravu istragu. I na neki način, ispostavila se donekle istinitom.

U februaru je naime izašao novi film po imenu „Argylle“ u kom glavne uloge tumače Henri Kavil i Braj Dalas Hauard, a u filmu postoji autor špijunskih romana po imenu Eli Konvej.

U stvarnom životu, film je zasnovan na romanu koji je napisala žena po imenu Eli Konvej, koju niko, izgleda, nikada nije vidio ili upoznao. I pošto je film snimljen prije nego što je roman izašao (što nije toliko čudno — prava na popularne rukopise često se prodaju studijima pijre nego što se objave), pojavila se glasina da Eli Konvej zapravo nije stvarna osoba, već možda pseudonim nekoga ko, iz bilo kog razloga, nije želio da mu se ime veže za knjigu. Na primjer, možda… Tejlor Svift?

U trejleru za film, mačka koja veoma liči na omiljenu mačku Sviftove Meredit viđena je u torbi za nošenje koja veoma liči na onu koju Tejlor koristi u svom dokumentarcu „Miss Americana“. I tako je rođena glasina. Pošto se do sada niko nije javio da kaže: „Zdravo, ja sam napisao ovaj roman,“ pitanje je ostalo, a tokom promovisanja filma, glumačke zvijezde iz ovog ostvarenja su dodatno potpirivale glasine odbijajući da potvrde ili poreknu ovaj trač.

Roling Stoun je odlučio da istraži pitajući Metjua Vona, reditelja ovog ostvarenja.

„Postoji prava knjiga… i to je zaista dobra knjiga,“ rekao je za magazin. „I postoji Eli Konvej koja je napisala knjigu, ali to nije Tejlor Svift.“

 Iako bi ove glasine odigrale veliku ulogu u popularnosti ovog filma, reditelj je riješio da odmah stavi tačku i razjasni cio slučaj: „I to kažem zato što pretpostavljam da Taylor Swift ima gomilu ljudi koji pokušavaju da iskoriste njenu popularnost na sve strane, i ne želim da budem dio tog kluba.“

Metju je potom otkrio da ga je njegova ćerka uputila na glasine koje se šire internetom, kao i to da je i ona sama bila ubjeđena da se radi o Tejlor, te je zamjerila ocu što nije sa njom podijelio ove glasine.

„Nisam veliki internet tip, i zapravo je moja ćerka došla do i rekla, ‘Nikada mi nisi rekao da je Taylor napisala knjigu!’“ rekao je Von. „A ja je gledam i kažem, ‘O čemu pričaš, Tejlor Svift je napisala knjigu? Nije napisala knjigu!’ I smijao sam se jer sam bio kao, ‘To nije tačno! Nije napisala knjigu!’ Ali moja ćerka je bila ubjeđena u to.“

Međutim, ove glasine nisu bile u potpunosti bez osnova, barem kada se radi o mački koja se pojavljuje u filmu.

„Ironično, ono za šta je ona odgovorna je mačka skotiš fold,“ rekao je reditelj. „Vratio sam se kući jednog dana, bilo je Božić, i bio sam kao, ‘Šta je to dovraga?’ Trčim po kući i čujem buku, a djeca su gledala dokumentarac o Tejlor Svift i u njemu je bila skotiš fold mačka, i ubjedili su moju ženu, Klaudiju, da im kupi mače za Božić. Bilo je kupljeno bez mog dopuštenja i skriveno od mene.“

Mačka, po imenu Čip jedina veza sa Tejlor koja postoji kada se radi o ovom romanu i filmu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Saobraćajna nesreća u Baošićima, poginuo motociklista

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:20

U saobraćajnoj nesreći u Baošićima juče je poginuo motociklista S.V.

Đukanović: Vujošević po svom životnom stilu kao da je izašao iz literature Marka Miljanova

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:23

Sa iskrenim žaljenjem primio sam vijest o smrti Duška Vujoševića, prvog selektora Košarkaške reprezentacije Crne Gore, jednog od najoriginalnijih velikana čuvene jugoslovenske košarkaške škole, ikone KK Partizan i uspješnog trenera niza drugih timova i selekcija, a prije svega velikog čovjeka i prijatelja, saopštiuo je bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.

Pametna ušteda uz Voli cijene

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:16

U svim Voli i Naš diskont marketima, svakog četvrtka vas očekuje novi krug vaših omiljenih Voli cijena.

Perović: Moramo stajati uz istinu, i govoriti istinu

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:02

Protojerej stavrofor Gojko Perović u emisiji Link na RCG govorio je o predstojećem prazniku Vaskrsnuća Gospodnjeg, uz poruku ljudima da vrijeme ne prolazi uzaludno, već prolazi da bismo ga iskoristili da bi od nas nešto nastalo i postalo. Kazao je da, uprkos stalnim udarima na crkvu, ona mora veslati na krilima istine i ljubavi.

Sudski savjet danas odlučuje o razrješenju Popović

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:07

Sudski savjet danas će odlučivati o zahtjevu predsjednice Vrhovnog suda Valentine Pavličić za razrješenje predsjednice Apelacionog suda Mirjane Popović.

Knežević: Davanje Aerodroma u koncesije pogibija Crne Gore

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:30

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da je koncesija Aerodroma visokokoruptivni ugovor i da bi tužilaštvo tim povodom trebalo da sasluša premijera Milojka Spajića.

Vujović: Antifašizam je temelj vrijednosti i kulturnog identiteta Crne Gore i Nikšića

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:16

Jasna i nedvosmislena podrška svim inicijativama koje imaju za cilj očuvanje i promociju antifašističkog nasljeđa, uključujući i podizanje spomen-obilježja posvećenih herojima i žrtvama fašizma, međutim, ali realizacija ovakvih inicijativa podrazumijeva poštovanje zakonom propisanih procedura i nadležnosti, koje počinju na nivou lokalne samouprave. To je poručila ministraka Tamara Vujović povodom poslaničkog pitanja koje je uputila Zoja Bojanić Lalović a u vezi sa inicijativom za podizanje spomenika narodnoj heroini Joki Baletić za koju je odbornik Demokrata bio uzdržan.

Kalač o izjavi Radunovića: Neozbiljno i neodgovorno iznositi tvrdnje bez konkretnih i provjerljivih dokaza

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:13

Predstavnik Evropskog saveza Rožaje Alen Kalač reagovao je na izjavu ministra prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slavena Radunovića koji je kazao da imaju informacije da su prošle godine na skijalištu u izgradnji na Štedimu, kada je pucano sa kosovske strane, hici došli iz kuće bivšeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja. Izjava je, kako je kazao, neodgovorna i neozbiljna.

Uhapšen navodni pripadnik organizovane kriminalne grupe u Baru

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:11

Barska policija uhapsila je navodnog pripadnika organizovane kriminalne grupe kod kojeg je pronađen pištolj brušenog fabričkog broja i skoro 300 grama kokaina, saopšteno je iz Uprave policije.

Rute: Trenutno nema razgovora o članstvu Ukrajine u NATO; Pregovaramo sa Trampom oko Grenlanda

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:24

Ideja o pridruživanju Ukrajine NATO-u trenutno nije na dnevnom redu, ali će zapadni saveznici nastojati da Kijevu obezbijede pouzdane bezbjednosne garancije, izjavio je generalni sekretar Alijanse Mark Rute, prenose mediji.

Glavni grad: Za poljoprivredu izdvojeno 815 hiljada eura, najviše novca za biznis ideje, stočarstvo i vinarstvo

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:55

U Glavnom gradu za ovu godinu opredijeljeno je 815 hiljada eura za podršku poljoprivredi i ruralnom razvoju. Program obuhvata 20 mjera, a najviše sredstava izdvojeno je za biznis ideje u poljoprivredi, stočarstvo i vinarstvo, prenosi RTV Podgorica.

Morsko dobro: Naložena obustava radova na ostrvu Sveti Nikola

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:00

Ukoliko se prostor ne vrati u prvobitno stanje, pristupiće se raskidu ugovora, poručuju iz Morskog dobra

Podrška Opštine Bar za ostvarenje roditeljstva: Dodijeljeno 28.500,00 eura za 14 parova u postupku vantjelesne oplodnje

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:56

Opština Bar podržala je 14 bračnih odnosno vanbračnih parova koji svoje roditeljstvo teže ostvariti putem postupka medicinski potpomognute oplodnje (MPO), za šta je iz lokalnog budžeta dodijeljeno ukupno 28.500,00 eura.

Udes kod Ekonomskog fakulteta

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:15

Sudar dva automobila dogodio se oko 18 sati na raskrsnici ulica 13. jula i Jovana Tomaševića u Podgorici, kod Ekonomskog fakulteta.

Upozorenje na lažnu internet stranicu

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:40

Povodom pojave lažne internet stranice dostupne na adresi https://evisas-gov.me, Ministarstvo javne uprave obavještava građane da navedeni sajt nije zvanična stranica državnih organa Crne Gore, niti je povezan sa bilo kojom institucijom Vlade.