Četvrtak, 30.05.2024 | 14:07
IZVOR: dan.online

ABA liga: Budućnost Voli TREĆA, a ovo je NAJGLEDANIJI tim u ovoj SEZONI

Sezona 2023/24 bila je prosto zapanjujuća imajući u vidu interesovanje navijača za utakmice ABA lige i koja je postavila nove rekorde posjećenosti u regionalnom takmičenju.




Foto: YouTube screenshot/Budućnost VOLI

Pažnja ljubitelja košarke u našem regionu za vodeće košarkaško takmičenje je sve veća, jer ova sezona je donijela povećanje prosječne posećenosti utakmica ABA lige.

Na 198 utakmica regionalnog takmičenja ove sezone, bilo je čak 559.225 navijača, što znači da je prosječna posjećenost za sezonu 2023/24. godine iznosila 2824,4, što je porast od četiri odsto u odnosu na sezonu ranije, kada je bio je 2716,8.

Partizan je po broju gledanosti klubova najgledaniji tim kada su u pitanju sve utakmice koje su timovi odigrali tokom sezone, pošto je "crno-bijele" na domaćem i gostujućem terenu pratilo ukupno 264.897 navijača. što je u prosjeku 7791.

Crvena zvijezda je druga sa 184.213 gledalaca (5.582,2 po utakmici), a treća Budućnost Voli sa ukupno 109.972 na domaćem i gostujućem terenu (3.547,5 u prosjeku).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

VIDEO: SPEKTAKL Rikija Martina u Podgorici - Vidimo se sljedeći put, volim vas

Petak, 22.05.2026 | 00:03

Svjetska muzička zvijezda Riki Martin, održao je spektakularan koncert na prepunom Trgu nezavisnosti u Podgorici.

Naučnici otkrivaju - „Brojčanik“ za sagorijevanje masti koji bi mogao pomoći u JAČANJU KOSTIJU

Četvrtak, 21.05.2026 | 17:20

Poznavanje načina na koji tijelo sagorijeva masti je ključno za razumijevanje svih vrsta metaboličkih sistema – za regulisanje tjelesne temperature, težine, nivoa energije i još mnogo toga... Istraživači su upravo otkrili novi molekularni „brojčanik“ koji kontroliše sagorijevanje masti kod miševa.

FOTO: Burdž Kalifa u bojama CRNOGORSKE ZASTAVE

Četvrtak, 21.05.2026 | 12:46

Burdž Kalifa u bojama crnogorske zastave.4

Mandić: Naš posao je da Crnu Goru učinimo zajednicom bogatih i srećnih ljudi

Četvrtak, 21.05.2026 | 12:42

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se se juče u Skupštini sa evropskom komesarkom Martom Kos.

VIDEO: "Vilo moja, ti si moja ljubav vjekovima jedina..." Poslušajte novu pjesmu grupe NO NAME

Četvrtak, 21.05.2026 | 12:10

Povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, ova pjesma je poklon svim građanima, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Gorčević: Vjerujem da najbolje vrijeme Crne Gore tek dolazi, dostojanstvenije, snažnije i evropsko, ali uvijek naše

Četvrtak, 21.05.2026 | 11:08

Crna Goro, srećan ti Dan nezavisnosti. Dvadeset godina kasnije, Crna Gora više nije san koji smo branili, nego zemlja koja stoji uspravno pred istorijom i Evropom, saopštila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Satler: Crna Gora ubrzala proces EU integracija

Četvrtak, 21.05.2026 | 10:47

Šef delegacije Evropske unije u Podgorici ambasador Johan Satler ocijenio je u intervjuu za praznični četvorobroj Pobjede da je Crna Gora u odnosu na početak godine znatno ubrzala EU integracije, navodeći da je njegova poruka shvaćena na pravi način.

Milatović: Da je vječna uređena, pravedna, evropska Crna Gora

Četvrtak, 21.05.2026 | 10:11

Da je vječna uređena, pravedna, evropska Crna Gora, istakao je predsjednik države Jakov Milatović, u video čestitki povodom 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

UDES u mjesto Kamenovo - Poginuo motociklista

Četvrtak, 21.05.2026 | 09:50

Udes.

Šćepanović - Oduvijek je Crna Gora znala da sačuva ono što je najvrednije

Četvrtak, 21.05.2026 | 09:21

U ime Uprave policije i u svoje lično ime upućujem vam iskrene čestitke povodom 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, saopštio je direktro Uprave policije Lazar Šćepanović.