Poslanici crnogorskog parlamenta nastavili su danas raspravu o zakonima su koji potrebnim za dobijanje Izvještaja o procjeni ispunjenosti privremenih mjerila za poglavlja 23 i 24 (IBAR). .
Foto: DPS, arhiva
Danas je na dnevnom redu rasprava o: Predlogu zakona o izmjenama i dopuni Zakona o Centru za obuku u sudstvu i državnom tužilaštvu, Predlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Državnom tužilaštvu, Predlogu zakona o izmjeni i dopuni Zakona o Specijalnom državnom tužilaštvu i Predlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću.
Nakon toga uslijediće izjašnjavanje o razmotrenim predlozima akata.
Juče je završena rasprava o četiri zakona i to: Predlogu zakona o lobiranju, Predlog zakona o izmjeni dopuni zakoni kao o krivičnom postupku, Predlog zakona o izmjenama i dopunama zakona o sudovima, Predlog zakona o izmjenama i dopunama zakona o Sudskom savjetu i sudijama.
Poslanici i vlasti i opozicije najavili su da će i pored manjkavosti predloženih zakonski dokumenata podržati IBAR zakone, čime se Crnoj Gori otvara put ka EU.
Živković: Ova zakonska rješenja smo pretrčali
Predsjednik DPS-a Danijel Živković je saopštio da mu se čini da “smo nekako pretrčali” ova zakonska rješenja.
“Sve je postalo isforsirano. Priča o tužilaštvu je duga, i može da se veže daleko u prošlost. Sve nas možete uhapsiti, ali ne možete uhapsiti ideju”, rekao je on.
Prema njegovim riječima sadašnje tužilaštvo je formirano za obračun sa prethodnom vlašću, prvenstveno DPS-om.
Predsjednik BS-a Ervin Ibrahimović je najavio da će BS galasati za IBAR zakone.
Zirojević: Specijalno tužilaštvo prećutkuje afere sadašnje vlasti
Specijalno tužilaštvo prećutkuje afere sadašnje vlasti, smatra poslanik SD-a Nikola Zirojević.
On je pitao šta se desilo sa prijavama podnijetim protiv aktera vlasti.
“Akter novih Sky prepiski Stevan Simijanović dogovarao je svakakve kriminalne poslove po Crnoj Gori, a gostio ga je bivši premijer. Predlažem da ispred plenarne sale dobijemo i aparat za kokice. Trebaće nam, jedva čekam da uz kokice ispratim epilog nove SKY prepiske”, rekao je Zirojević.
Milović: Mene NEMA u Sky prepiskama, a drugi neka se vide
Pošteni DPS kadar....
KOMENTARI (1)