Nedjelja, 09.06.2024 | 14:44
IZVOR: kolektiv.me

Od Podgorice do Dominikanske Republike: Upoznajte Anđelu, CRNOGORKU koja je obilježila SURVIVOR

Mlada Podgoričanka Anđela Šarčević obilježila je ovogodišnju sezonu  jednog od najgledanijeg takmičenje posljednjih godina Survivor -a.  Kroz sve izazove i teške  uslove, kao jedina takmičarka iz Crne Gore, Anđela je uspješno savladala prepreke, a njena borbenost da ostane pozitivna i motivisana, čak i u najtežim trenucima, inspirisala je gledaoce i takmičare.  




Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Goran Srdanov/Nova.rs

SAN POSTALA JAVA

Još kao mala maštala je da bude učesnica ovog jedinstvenog programa.  Inspirisana avanturama koje su se odvijale pred  njenim  očima na TV ekranu,  Anđela se prijavila za ovo prestižno takmičenje, koje se održava u dalekoj Dominikanskoj Republici.

A nakon deset godina san je postao stvarnost.

 “Bila sam veliki fan Survivora i još tada sad poželjela da se prijavim za isti, što naravno nije bilo moguće zbog godina. Nakon desetogodišnje pauze, Survivor se ponovo počeo snimati i kad sam to saznala mojoj sreći nije bilo kraja. Nakon te prve, da kažem povratne, sezone odmah sam se prijavila za drugu, međutim ispala sam posle drugog kruga, ali to me nije spriječilo da se ponovo prijavim i tako završim u trećoj sezoni Survivora”, otkriva ona za portal Kolektiv.me

“UŽIVALA SAM U SVEMU TOME”

"To jeste veliki izazov, ali bila sam voljna da ga postavim sebi," kaže Anđela  o svom iskustvu u Survivor-u.  Kako je istakla, život u Dominikanskoj Republici bio je sasvim drugačiji od onog na koji je navikla, budući da su takmičari bili potpuno odsječeni od svijeta i dragih ljudi.

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

"Prvi put sam se našla u situaciji bez uslova za higijenu, bez mjesta za spavanje i bez hrane. Ali na sve to sam se, možda više nego odlično, navikla jer sam znala da sam se sama prijavila i da bi bilo glupo ne iskoristiti tu šansu na najbolji mogući način. Da, koliko god nemoguće zvučalo, uživala sam u svemu tome”.

Tokom takmičenja, najviše su joj nedostajali porodica i prijatelji, ali kako je i sama naglašavala u nekoliko navrata i slatkiši.

“Zato su me po završetku svog učešća i odlaska u vili Velikog vijeća i dočekali s teglom krema koji sam slistila brzinom svjetlosti”, dodaje Anđela.

KOREKTAN ODNOS SA TAKMIČARIMA

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

Ova Podgoričanka bila je takmičarka crvenog  plemena, a sada kada se sve završila, za portal Kolektiv.me otkriva kakav je odnos imala sa ostalim učesnicima.

 “Odnosi sa ostalim učesnicima Crvenog plemena su mi bili od korektnih do najboljih. Najviše sam bila i ostala bliska sa svojim djevojkama Vesnom, Katarinom i Tijanom, a takođe i sa Vojom i Urošem”, naglašava je ona.

A poseban odnos, kako ističe, imala je sa Stefanom.

“Ne mogu da kažem da smo bili najbliskiji, ali nekako smo se najbolje razumjeli jer smo bili “novopridošlice” koje su došle zajedno i ostale skoro do samog kraja zajedno” rekla je Anđela.

PONOS I SREĆA

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

Bila je jedina takmičarka iz Crne Gore.

Međutim, kako i sama Anđela kaže, nije imala potpunu podršku.

“Naša država - Crna Gora i narod jesu zadržala dosta tih tradicionalnih stavova i razmišljanja, pa tako sam od određenih osoba dobila ne mogu reći kritiku, ali ne baš potpunu podršku”.

To je, kako dodaje, više zbog predrasuda o javnom eksponiranju i šou programima.

"Meni je bilo najbitnije da imam podršku svojih najbližih, koji su znali da je Survivor moj san od malena i kako oni kažu 'pravo za mene'. Sada, nakon razgovora i sa njima i sa onima koji nisu bili baš za to, mogu reći da su svi ponosni i presrećni, a ja još srećnija jer sam ispunila i njihova, kao i svoja očekivanja," ističe za naš portal.

KORAK JE FALIO DO FINALA

Svojim učešćem u ovogodišnjoj sezoni Survivor-a ostavila je  veliki utisak i došla do polufinala. Međutim, Veliko vijeće je izabralo da u finale ide takmičarka Tijana Jeremić.  

Kako je kazala, u tom trenutku, osjećanja su bila pomiješana.

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

“Bilo bi apsurdno da kažem da sam srećna što nisam izabrana od strane Velikog vijeća za prolazak u finale, ali ne mogu da kažem ni da sam bila tužna”.

Bila je svjesna situacije.

“Kada se bira između Tijane i mene to biti ona; drugo, bila sam srećna što sam uopšte dogurala dokle jesam, posebno ako uzmemo u obzir da novopridošlice obično budu prve na tapeti za ispadanje. Treće, bila sam presrećna jer sam samim učešćem u Survivor dobila priliku koju dobije mali broj ljudi i samim tim ostvarila svoj san, tako da su bile uglavnom pozitivne emocije i osjećanja”, rekla je Anađela.

NOVO ISKUSTVO

Njena hrabrost i odlučnost postavili su visok standarde za buduće takmičare.

A da li bi se ponovo prijavila, Anđela ističe:

“Da! Bez sekunde razmišljanja, prijavila bih se ponovo i preporučila bih svima koji se razmišljaju da to urade, jer je Survivor iskustvo koje se ne može razumjeti, opisati i objasniti riječima, već se treba proživjeti i doživjeti na svojoj koži”, zaključuje Anđela za portal Kolektiv.me.

Piše: Višnja Cvetković 

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Novi Sad
09.06.2024 16:03

Svaka čast za ovu mladu, vedru i pozitivnu osobu! Andjela, samo napred u nova osvajanja :)

16 0

Kraj za još jednog britanskog premijera: Starmer u ponedjeljak podnosi ostavku?

Nedjelja, 21.06.2026 | 11:55

Britanski list Observer objavio je da bi premijer Ujedinjenog Kraljevstva Keir Starmer već u ponedjeljak mogao najaviti ostavku i odrediti vremenski okvir za povlačenje s dužnosti.

Radičević: Izvještaj gradonačelnika Mujovića jednako transparentan kao i prethodni izvještaji koji su bili javni

Nedjelja, 21.06.2026 | 11:33

Odbornika Pokreta Evropa sad (PES) u Skupštini Glavnog grada, Branislav Radičević, saopštio je da naglašava da su Izvještaj o radu gradonačelnika, kao i ostali materijali javno objavljeni ove godine kao i prethodne. Sve to govori, kako je naveo, iz razloga što postoji namjera da se stvara utisak kako je za vrijeme gradonačelnika Saše Mujovića bilo netransparentno rukovođenje glavnim gradom.

Medvjed sa mečetom na dvadesetak metara od kuća u bjelopoljskom selu

Nedjelja, 21.06.2026 | 13:03

Mještani sela Jagoče kod Bijelog Polja danas su zabilježili nesvakidašnji prizor – medvjed sa mečetom viđen je na livadi udaljenoj svega oko 20 metara od najbliže kuće.

Zverev zbog greške prilikom davanja terapije izgubio meč u Haleu

Nedjelja, 21.06.2026 | 12:10

 Njemački teniser Aleksander Zverev se cijeli život bori sa dijabetesom, a u Haleu je meč izgubio uoravo zbog te bolesti.

Dugme na daljinskom od klima uređaja za koje malo ljudi čemu služi: Automatski čisti neprijatne mirise i buđ

Nedjelja, 21.06.2026 | 11:25

Većina nas klima uređaje koristi svakodnevno, ali malo ko zna da na daljinskom postoji pravo malo čudo u vidu dugmeta „Clean“.

Velika Britanija ostala bez premijera: Starmer dao ostavku

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 11:17

Britanski premijer Kir Starmer zvanično je podnio ostavku na funkciju premijera i lidera Laburističke partije, potvrdivši svoju odluku tokom obraćanja ispred Dauning strita 10.

Zahvaljujući crtežima koje je napravila ova žena, pronađeno je i uhapšeno preko 1300 kriminalaca

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 11:10

Lois Gibson je najuspJešnija forenzička umetnica na svetu i vlasnica Ginisovog rekorda za pomoć u identifikaciji preko 1.300 kriminalaca.

Mbape pred 100. meč za "trikolore": Ne razmišljam o rekordima, već o tituli

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:52

Kilijan Mbape je protiv Senegala postigao dva pogotka u trijumf od 3:1, sa 58 golova je postao najbolji strijelac Francuske u istoriji, a nastavio je da juri i titulu najboljeg strijelca Mundijala jer je upisao do sada 14 golova.

Kroz modernizaciju OKC-a Crna Gora jača sistem reagovanja u vanrednim situacijama

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:40

Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore – Direktorat za zaštitu i spašavanje, u saradnji sa Svjetskom bankom, realizovalo je aktivnosti usmjerene na unapređenje Operativno-komunikacionog centra 112, jačanje koordinacije hitnih službi i uspostavljanje savremenog sistema javnog upozoravanja stanovništva, kao važnog koraka ka otpornijem sistemu zaštite i spašavanja.

Crna Gora dobija nove ortofoto snimke uz podršku EU

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:33

U okviru IPA 2021 projekta „EU za podršku poljoprivrednom sektoru u Crnoj Gori“, čiji su korisnici Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ruralnom razvoju i ribarstvu, započeto je aerofotogrametrijsko snimanje teritorije Crne Gore, saopštili su iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.  

Vuković Kuč: Aktuelna vlast preuzela dobro od DPS-a, a loše produbila

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:17

Demokratska partija socijalista obilježava 35 godina na političkoj sceni.Skoro tri decenije u vlasti i manje od jedne u opozicionim klupama . Bilo je različitih faza kroz koje je partija prošla, kazao je potpredsjednik DPS-a Abaz Dizdarević, ističući da je njihova uloga uvijek bila emancipatorska. Potpredsjednica DPS a Aleksandra Vukovic Kuč kazala je da ta partija stoji iza svega što je urađeno tokom tri decenije, te da je na institucijama da rade svoj posao.

Zastupnik Crne Gore izabran za potpredsjednika Mreže koordinatora za izvršenje presuda Evropskog suda za ljudska prava u Berlinu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:25

Zastupnik Crne Gore pred Evropskim sudom za ljudska prava dr Mirko Đuković izabran je za potpredsjednika Mreže koordinatora za izvršenje presuda Evropskog suda za ljudska prava (ExCN) na sastanku održanom u Berlinu, saopšteno je iz Vlade.

Umro najstariji veteran Drugog svjetskog rata

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:20

Najstariji veteran Drugog svjetskog rata u Uzbekistanu Ruziboj Satorov preminuo je u 116. godini u nedelju u svojoj domovini u Kaškadarjinskoj oblasti na jugu zemlje, prenose ruski mediji.

Za vikend uhapšeno 106 vozača, 54 saobraćajne nezgode

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:12

Na crnogorskim putevima tokom proteklog vikenda, od 19. do 21. juna, evidentirane su 54 saobraćajne nezgode u kojima je šest osoba zadobilo teške, a 22 lake tjelesne povrede, saopšteno je iz Uprave policije.

Rad iznad 36 stepeni se ne preporučuje, poslodavci moraju zaštititi zaposlene

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 09:58

Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga, u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore, objavilo je preporuke za rad na otvorenom tokom ekstremno visokih temperatura, sa ciljem smanjenja rizika po zdravlje i bezbjednost zaposlenih. Posebno se upozorava da rad na temperaturama iznad 36 stepeni ne treba organizovati, osim u situacijama kada su ugroženi ljudski životi ili materijalna dobra od društvenog značaja.