Nedjelja, 09.06.2024 | 14:44
IZVOR: kolektiv.me

Od Podgorice do Dominikanske Republike: Upoznajte Anđelu, CRNOGORKU koja je obilježila SURVIVOR

Mlada Podgoričanka Anđela Šarčević obilježila je ovogodišnju sezonu  jednog od najgledanijeg takmičenje posljednjih godina Survivor -a.  Kroz sve izazove i teške  uslove, kao jedina takmičarka iz Crne Gore, Anđela je uspješno savladala prepreke, a njena borbenost da ostane pozitivna i motivisana, čak i u najtežim trenucima, inspirisala je gledaoce i takmičare.  




Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Goran Srdanov/Nova.rs

SAN POSTALA JAVA

Još kao mala maštala je da bude učesnica ovog jedinstvenog programa.  Inspirisana avanturama koje su se odvijale pred  njenim  očima na TV ekranu,  Anđela se prijavila za ovo prestižno takmičenje, koje se održava u dalekoj Dominikanskoj Republici.

A nakon deset godina san je postao stvarnost.

 “Bila sam veliki fan Survivora i još tada sad poželjela da se prijavim za isti, što naravno nije bilo moguće zbog godina. Nakon desetogodišnje pauze, Survivor se ponovo počeo snimati i kad sam to saznala mojoj sreći nije bilo kraja. Nakon te prve, da kažem povratne, sezone odmah sam se prijavila za drugu, međutim ispala sam posle drugog kruga, ali to me nije spriječilo da se ponovo prijavim i tako završim u trećoj sezoni Survivora”, otkriva ona za portal Kolektiv.me

“UŽIVALA SAM U SVEMU TOME”

"To jeste veliki izazov, ali bila sam voljna da ga postavim sebi," kaže Anđela  o svom iskustvu u Survivor-u.  Kako je istakla, život u Dominikanskoj Republici bio je sasvim drugačiji od onog na koji je navikla, budući da su takmičari bili potpuno odsječeni od svijeta i dragih ljudi.

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

"Prvi put sam se našla u situaciji bez uslova za higijenu, bez mjesta za spavanje i bez hrane. Ali na sve to sam se, možda više nego odlično, navikla jer sam znala da sam se sama prijavila i da bi bilo glupo ne iskoristiti tu šansu na najbolji mogući način. Da, koliko god nemoguće zvučalo, uživala sam u svemu tome”.

Tokom takmičenja, najviše su joj nedostajali porodica i prijatelji, ali kako je i sama naglašavala u nekoliko navrata i slatkiši.

“Zato su me po završetku svog učešća i odlaska u vili Velikog vijeća i dočekali s teglom krema koji sam slistila brzinom svjetlosti”, dodaje Anđela.

KOREKTAN ODNOS SA TAKMIČARIMA

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

Ova Podgoričanka bila je takmičarka crvenog  plemena, a sada kada se sve završila, za portal Kolektiv.me otkriva kakav je odnos imala sa ostalim učesnicima.

 “Odnosi sa ostalim učesnicima Crvenog plemena su mi bili od korektnih do najboljih. Najviše sam bila i ostala bliska sa svojim djevojkama Vesnom, Katarinom i Tijanom, a takođe i sa Vojom i Urošem”, naglašava je ona.

A poseban odnos, kako ističe, imala je sa Stefanom.

“Ne mogu da kažem da smo bili najbliskiji, ali nekako smo se najbolje razumjeli jer smo bili “novopridošlice” koje su došle zajedno i ostale skoro do samog kraja zajedno” rekla je Anđela.

PONOS I SREĆA

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

Bila je jedina takmičarka iz Crne Gore.

Međutim, kako i sama Anđela kaže, nije imala potpunu podršku.

“Naša država - Crna Gora i narod jesu zadržala dosta tih tradicionalnih stavova i razmišljanja, pa tako sam od određenih osoba dobila ne mogu reći kritiku, ali ne baš potpunu podršku”.

To je, kako dodaje, više zbog predrasuda o javnom eksponiranju i šou programima.

"Meni je bilo najbitnije da imam podršku svojih najbližih, koji su znali da je Survivor moj san od malena i kako oni kažu 'pravo za mene'. Sada, nakon razgovora i sa njima i sa onima koji nisu bili baš za to, mogu reći da su svi ponosni i presrećni, a ja još srećnija jer sam ispunila i njihova, kao i svoja očekivanja," ističe za naš portal.

KORAK JE FALIO DO FINALA

Svojim učešćem u ovogodišnjoj sezoni Survivor-a ostavila je  veliki utisak i došla do polufinala. Međutim, Veliko vijeće je izabralo da u finale ide takmičarka Tijana Jeremić.  

Kako je kazala, u tom trenutku, osjećanja su bila pomiješana.

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

“Bilo bi apsurdno da kažem da sam srećna što nisam izabrana od strane Velikog vijeća za prolazak u finale, ali ne mogu da kažem ni da sam bila tužna”.

Bila je svjesna situacije.

“Kada se bira između Tijane i mene to biti ona; drugo, bila sam srećna što sam uopšte dogurala dokle jesam, posebno ako uzmemo u obzir da novopridošlice obično budu prve na tapeti za ispadanje. Treće, bila sam presrećna jer sam samim učešćem u Survivor dobila priliku koju dobije mali broj ljudi i samim tim ostvarila svoj san, tako da su bile uglavnom pozitivne emocije i osjećanja”, rekla je Anađela.

NOVO ISKUSTVO

Njena hrabrost i odlučnost postavili su visok standarde za buduće takmičare.

A da li bi se ponovo prijavila, Anđela ističe:

“Da! Bez sekunde razmišljanja, prijavila bih se ponovo i preporučila bih svima koji se razmišljaju da to urade, jer je Survivor iskustvo koje se ne može razumjeti, opisati i objasniti riječima, već se treba proživjeti i doživjeti na svojoj koži”, zaključuje Anđela za portal Kolektiv.me.

Piše: Višnja Cvetković 

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Novi Sad
09.06.2024 16:03

Svaka čast za ovu mladu, vedru i pozitivnu osobu! Andjela, samo napred u nova osvajanja :)

16 0

Uhapšen osumnjičeni za paljenje vozila supruge policajca u Podgorici

Petak, 26.06.2026 | 11:49

Podgorička policija uhapsila je sugrađanina S.K. (26) zbog sumnje da je upotrebom zapaljive tečnosti izazvao požar na automobilu u vlasništvu supruge policijskog službenika M.B.

Evropska unija ukida naplatu ručnog prtljaga na letovima

Petak, 26.06.2026 | 10:55

Ova promjena cilja na praksu niskobudžetskih avioprevoznika poput Rajanera, Izi Džeta i Viz Era, koji su naplatu prtljaga pretvorili u značajan izvor prihoda.

Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju

Petak, 26.06.2026 | 13:15

Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana.

Održana sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost: Usvojeni prijedlozi odluka o postavljenju, razrješenju i unapređenju oficira

Petak, 26.06.2026 | 19:04

41. sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost kojom je predsjedavao predsjednik države Jakov Milatović, a na kojoj su prisustvovali predsjednik Skupštine Andrija Mandić i predsjednik Vlade Milojko Spajić, održana je danas.

NSD: Marku Kovačeviću zabranjen ulaz na Kosovo

Petak, 26.06.2026 | 12:18

Nova srpska demokratija saopštila je da je predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću zabranjen ulaz na Kosovo. Poručili su da ovakvi jednostrani potezi kojim se narušavaju elementarna ljudska i vjerska prava predstavljaju pokušaj destabilizacije odnosa srpskog i albanskog naroda u Crnoj Gori.

Stiže dokumentarac o Novaku Đokoviću: Najveće bitke nikada nisu bile samo na terenu

Subota, 27.06.2026 | 10:38

Novak Đoković dobija dokumentarni film “Novak Djokovic: The Wolf in Winter”, koji će premijerno biti prikazan 20. avgusta ekskluzivno na “Prime Video”.

Ćulafić: Usvojen predlog Natura 2000 mreže, prelomni trenutak za zaštitu prirode

Subota, 27.06.2026 | 10:34

Vlada Crne Gore je na, predlog ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjana Ćulafića, usvojila Informaciju o predlogu područja ekološke mreže Natura 2000 u Crnoj Gori, koja predstavlja jednu od ključnih obaveza u okviru završnog mjerila za Poglavlje 27 – Životna sredina i klimatske promjene.

Kordić: Jačom regionalnom saradnjom Jadran može postati cjelogodišnja turistička destinacija

Subota, 27.06.2026 | 09:48

Crna Gora vidi regionalnu saradnju kao jedan od ključnih uslova za dalji razvoj turizma i jačanje međunarodne prepoznatljivosti Jadrana, poručila je ministarka turizma Simonida Kordić na Adriatic Sea Forumu u Veneciji. Ona je istakla da zajedničko povezivanje turističkih ponuda može doprinijeti boljem pozicioniranju regiona na svjetskom tržištu.

Brajović: Nadam se da su pravi ljudi na pravom mjestu

Subota, 27.06.2026 | 09:23

Budućnost je osnovana prije 101. godinu, a prvi put u istoriji na čelu kluba našla se - dama. Za predsjednicu ,,plavih“ izabrana je Vesna Brajović, šefica kabineta gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića.

Dembele postigao drugi najbrži het-trik na Mundijalima

Subota, 27.06.2026 | 09:35

Usman Dembele obilježio je utakmicu trećeg kola grupe I između Francuske i Norveške.

Dijaspora u Njemačkoj Bečiću i Šaranoviću: Ponižavajuće da se oni koji su pomagali državi brišu iz političkog života

Subota, 27.06.2026 | 09:21

Savez Asocijacija Crne Gore u Njemačkoj uputio je otvoreno pismo potpredsjedniku Vlade Aleksi Bečiću, ministru unutrašnjih poslova Danilu Šaranoviću i svim drugim institucijama i političkim subjektima koji se zalažu za najavljene izmjene Zakona o registrima prebivališta i boravišta. Iz Saveza upozoravaju da će njegovo eventualno usvajanje dovesti do brisanja hiljade građana iz biračkog spiska i ugrožavanja njihovih Ustavom zagarantovanih prava.

Skaloni potvrdio, Mesi na klupi protiv Jordana

Subota, 27.06.2026 | 08:46

Fudbaleri Argentine u noći subota na nedjelju (04.00) protiv Jordana igraju meč trećeg kola Svjetskog prvenstva, a taj duel će na klupi početi Lionel Mesi.

Utrošeno 100.000 eura: Obustavljen program subvencija za klima-uređaje u Bijelom Polju

Subota, 27.06.2026 | 08:44

Ova podrška građanima pokrivala je do 50 odsto troškova nabavke, odnosno maksimalno 500 eura po uređaju, uz mogućnost kupovine dva klima-uređaja

Tramp uoči objave vojske novinarima u Bijeloj kući nagovijestio novi napad na Iran

Subota, 27.06.2026 | 08:34

Predsjednik Donald Tramp je u petak (26. juna) nagovijestio američki odgovor na iranski napad na teretni brod, a što se i dogodilo.

Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrane ulaska nijesu put kojim treba da idemo

Subota, 27.06.2026 | 08:24

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.