Ponedjeljak, 10.06.2024 | 14:48
IZVOR: nova.rs

Oglasio se hirurg koji je OPERISAO Đokovića - Novak će teško zaigrati na Vimbldonu?

Teniser Novak Đoković vjerovatno neće igrati na Vimbldonu.




Foto: YouTube screenshot/Prime Video Sport France

Da je to ne baš realan scenario piše francuski L’Ekip pozivajući se na riječi ljekara Antoana Geromete koji je operisao Đokovića.

Novak je povrijedio koljeno i stradao mu je meniskus tokom meča sa Fransiskom Serundolom.

On se više puta tokom turnira na Rolan Garosu žalio na kvalitet podloge, tražio je da se više čisti i kad se to nije desilo, došlo je do povrede.

Odmah je u Parizu u klinici Ramze Sante odradio operaciju na preporuku Nikole Karabatića, slavnog rukometaša i od tada se spekulisalo da li će na Vimbldon. Po svoj prilici, neće.

„Za 45 minuta koliko smo proveli sa Novakom, njegovim timom i Vensanom Gijarom, doktorom Teniskog saveza Francuske, bio sam veoma otvoren u tome da će zavisiti sve od reakcije njegovog koljena. Postepenim povećanjem opterećenja, vidjećemo da li ostaje ‘suvo’ i bez otoka ili bola. To će biti napredak od dana do dana, ali je nemoguće predvidjeti stanje u kom će biti za nedjelju, dvije i tako dalje. Ali, da bude na 100 posto za tri nedjelje, to zaista djeluje teško ostvarivo“, rekao je Gerometa, a prenio L’Ekip.

Probao je i da opiše svoje iskustvo sa slavnim pacijentom, kog je ocijenio kao veoma normalnog, punog poštovanja i strpljivog.

„On je prava sila prirode, jer s obzirom na prirodu povrede, ono što je uradio je izvanredno. Čak 99 posto ljudi bi vjerovatno završilo odmah u urgentnom centru sa ‘zaključanim’ koljenom. To je mehanička blokada, a realnost je da je jedino operacija popravlja. To dovodi u pitanje nepoštene kritike prema njemu i tumačenja onih koji kažu da to nije prava povreda“, rekao je doktor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Spajić sa premijerom Kine Lijem: Novih 13 miliona eura donacija za Crnu Goru

Utorak, 23.06.2026 | 15:30

Kina želi stabilnu i prosperiternu Crnu Goru, poručio je predsjednik Vlade Narodne Republike Kine Li Ćijang tokom susreta sa premijerom Milojkom Spajićem u okviru, kako je saopštio, “prvog bilateralnog susreta na najvišem nivou u poslednjih osamnaest godina”. Li je tom prilikom obavijestio premijera Spajića i da je NR Kina odobrila oko 13 miliona eura bespovratnih sredstava Crnoj Gori koja će biti realizovana na način kako dogovore dvije zemlje.

Teodora Martinko – Simbol hrabrosti i istrajnosti

Utorak, 23.06.2026 | 17:39

Teodora Martinko, djevojka koja je preživjela tragediju pada nadstrešnice u Novom Sadu, ostvarila je još jedan važan životni uspjeh, položila je vozački ispit.  

Opština Budva će za 1,7 miliona eura preuzeti zatvoreni bioskop

Utorak, 23.06.2026 | 20:10

Plan je da krajem septembra, početkom oktobra, biskop, koji će biti ustupljen na upravljanje JU “Grad teatar”, bude u funkciji, za šta je lokalna uprava izdvojila 1,7 miliona eura.

Koja je metoda bolja za mršavljenje: Povremeni post ili brojanje kalorija

Utorak, 23.06.2026 | 16:05

Povremeni post i brojanje kalorija dva su najpopularnija načina za postizanje gubitka težine. Međutim, koja od ove dvije metode mršavljenja donosi bolje rezultate?

Beograd: Uhapšen bivši zamjenik načelnika Uprave kriminalističke policije

Utorak, 23.06.2026 | 19:47

On je slobode lišen u nastavku istrage povodom izvršenja različitih krivičnih djela u ugostiteljskom objektu "Steak and Wine Bar" nakon što je u tom lokalu u prisustvu brojnih gostiju došlo do upotrebe vatrenog oružja 5. novembra 2025. godine. Krivičnom prijavom osumnjičenom se na teret stavlja krivično djelo zloupotreba službenog položaja.  

Nedović: Skupština će poštovati pravosnažnu presudu o članovima Savjeta RTCG

Srijeda, 24.06.2026 | 14:33

Predsjednica Administrativnog odbora Skupštine Crne Gore Jelena Nedović saopštila je da će Skupština poštovati pravosnažne odluke nadležnih sudova koje se odnose na članove Savjeta RTCG, ističući da je uvažavanje sudskih presuda jedan od temelja vladavine prava.

Bosna i Hercegovina pred meč odluke: Samo pobjeda protiv Katara vodi dalje

Srijeda, 24.06.2026 | 14:09

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nalazi se pred utakmicom koja će odrediti njenu sudbinu na Svjetskom prvenstvu. Iako Zmajevi u duel s Katarom ulaze kao favoriti, u bh. taboru nema mjesta za opuštanje jer samo trijumf garantuje nastavak takmičenja i plasman u narednu rundu.

Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore

Srijeda, 24.06.2026 | 14:06

Konferencija „Crna Gora na putu zelene energetske tranzicije“, održana u hotelu Hilton u Podgorici, okupila je predstavnike institucija, energetskog sektora, međunarodnih organizacija, diplomatskog kora i stručne javnosti s ciljem razmjene iskustava i definisanja daljih koraka u procesu zelene transformacije crnogorske ekonomije.

Tramp izvrijeđao Meloni, Le Pen je brani: Potpuno je razumijem

Srijeda, 24.06.2026 | 14:32

Čelnica francuske krajnje desnice Marin Le Pen stala je u obranu talijanske premijerke Đorđe Meloni nakon javne svađe i razmjene oštrih riječi između nje i svog bivšeg saveznika, američkog predsjednika Donalda Trampa. Sukob je izbio nakon što je Tramp optužio Meloni da ga je "moljakala" za fotografiju, piše Politiko.

Đoković šokirao pred Vimbldon – bez objašnjenja!

Srijeda, 24.06.2026 | 13:51

Novak Đoković je, prema svemu sudeći, odlučio da se povuče sa egzibicionog turnira i neće igrati zakazani meč u londonskom Harlingem klub u sredu.

Gejts: Nisam prisustvovao Epstinovim zločinima, možda sam bio blizu žrtava

Srijeda, 24.06.2026 | 14:18

Suosnivač kompanije Majkrosoft Bil Gejts izjavio je da nikada nije prisustvovao krivičnim djelima osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina niti učestvovao u bilo kakvom seksualnom nedoličnom ponašanju, ali je priznao da je moguće da je bio u prisustvu nekih Epstinovih žrtava.

Zašto Džud Belingem nije dobio crveni karton?

Srijeda, 24.06.2026 | 14:40

Fotografija engleskog veziste Džuda Belingema kako rukom prekriva usta tokom razgovora sa reprezentativcem Gane Džordanom Ajuom izazvala je brojne polemike među navijačima i medijima.

Završena energetska rekonstrukcija OŠ “Risto Ratković“ u Bijelom Polju

Srijeda, 24.06.2026 | 13:45

U okviru projekta “Promocija energetske efikasnosti u javnim zgradama Crne Gore“ (PEEPB), završeni su radovi na energetskoj rekonstrukciji još jedne osnovne škole, ovog puta na sjeveru Crne Gore, OŠ „Risto Ratković“ u Bijelom Polju, saopštili su iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Monolink premijerno na Exit to Montenegro: Muzika kao alhemija glasa, gitare, ritmova i noć koja se pamti

Srijeda, 24.06.2026 | 13:44

Monolink, jedan od najspecifičnijih izvođača savremene elektronske scene, umjetnik koji je uspio da spoji intimnost kantautorske pjesme i snagu velikog klupskog rejva, stiže premijerno na EXIT to Montenegro i na Veliku plažu donosi nastup koji se ne sluša samo kao set — već kao putovanje. Multiinstrumentalista, poznat po hipnotičnom spoju glasa, gitare, dubokih bas linija i melodične elektronike, provešće publiku prvog poglavlja festivala kroz jednu od najemotivnijih noći ovog ljeta na Jadranu i šire.

Gutić: Dodatna podrška lokalnim zajednicama u borbi protiv trgovine ljudima

Srijeda, 24.06.2026 | 13:31

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić, potpisao je Sporazum o saradnji u oblasti prevencije, ranog prepoznavanja indikatora, upućivanja i zaštite žrtava trgovine ljudima na lokalnom nivou.