Ponedjeljak, 10.06.2024 | 20:14
IZVOR: Kolektiv.me

DPS: Opština Zeta – borba za privatne biznise i podjelu partijskog plijena

Dok se mi pitamo koji su to razlozi zašto posljednje Monstatovo istraživanje pokazuje trend iseljavanja iz Zete koja je tradicionalno bila sredina u kojoj se rado živjelo i doseljavalo, objašnjenje u pozadini postaje sve jasnije. Nijesu svi stanovnici Zete jednako vješti, niti imaju iste uslove. Neki su svoju šansu prepoznali i iskoristili i ovdje vrlo vješto sami sebi stvorili ambijent za uspješnost i ozbiljnu zaradu, saopštili su iz Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Zeta.




Foto: DPS

“Poštovani sugrađani, sigurni smo da ste i sami, kao elementarno informisani građani, svjedoci intenzivnih ličnih, unutarpartijskih, međupartijskih i korupcionaških poslovnih kombinacija koje suštinski predstavljaju jedine aktivnosti i prioritete novoosnovane opštine Zeta i njenih funkcionera. Tako je i u slučaju stvarnih razloga za smjenu sekretara za komunalne poslove, Milana Stanovića. Svjedočanstvo klasične zloupotrebe službenog položaja na uštrb javnog interesa i prikaz klasične podjele plijena”, navode u saopštenju.

Međutim, kako dodaju, "veći problem predstavlja činjenica što smjena nije realizovana radi zloupotrebe službenog položaja, već što je to preduslov da tu korist ostvari neko drugi".

"Sekretar Stanović je smijenjen jer je, na osnovu nadležnosti koje mu po funkciji pripadaju, donoseći odluku o lokacijama za postavljanje reklamnih objekata – bilborda na teritoriji opštine Zeta, smišljeno pripremajući istu za svoj privatni biznis, podveo led bilborde pod svijetleće tj. osvijetljene panoe i tako umjesto skupih taksi za postavljanje istih, za sebe i svoje ortake iz firme “Triple M” pribavio protivzakonitu korist zloupotrebom službenog položaja! Ne moramo da pominjemo da shodno zakonu lokalni funkcioneri ne smiju da imaju udio u privatnom privrednom društvu koje obavlja djelatnost iz opsega njihovih nadležnosti jer su inače zakoni države Crne Gore za zetsku lokalnu vlast irelevantni i podložni kršenju jer nijesu usvojeni u Skupštini Srbije. Trebamo da pomenemo da je, sad već bivši sekretar Stanović, na očigled rukovodstva Opštine za sebe i svoju firmu rezervisao najbolje lokacije po cijenama koje su višestruko oštetile budžet Opštine”, navodi se u saopštenju DPS Zeta.

Kako dalje navode, sve bi to čak i prošlo bez razmirica, po principu – “ti nama taksi licence, mi tebi bilborde, da se unutar NSD-a nijesu posvađali oko raspodjele plijena jer nije samo Stanović kidisao na najbolje lokacije!”

“Kap je očigledno prelila čašu kada je došlo do sukoba između direktorice komunalnog preduzeća i sekretara Stanovića koji joj je funkcijski nadređen i gle čuda, ode Stanović osta Pantovićeva, tipično zetski, nema što! Idemo redom, valjda će doći red na sve funkcionere, aktiviste, rodbinu, kriminalce, privrednike. Tu su tenderi, saobraćajnice, taksi licence, bilbordi, a vremena ima… Znajte jedno, iza svake krize u vladajućoj većini, iza svaka smjene funkcionera, a bilo ih je više, stoji isključivo borba i obračun za podjelu plijena u vidu poslovnih aranžmana koje imaju veze sa opštinom. Kada god se samo pomene problem razgraničenja, kolektora, imovine, aerodroma, znajte da je to način da vrijeme prolazi, javnost se zamajava, privatni poslovi završavaju, a javni čekaju. Dragi naši Zećani, vi koji ste dali podršku ovoj vlasti, jeste li na ovo računali kada ste ih birali?”, zaključeno je u saopštenju DPS Zeta.

Foto: DPS

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Ljaka
10.06.2024 21:43

Tamo dje je Pipun glavni , ništa ne može biti regularno i normalno .

1 1
Ljakica
11.06.2024 10:57

A zasto vam se Migo borio,za interese Zete i Zecana sigurno-pa eno im je dijelio evrice iz plave kuvijertice

1 0

OSTALE VIJESTI

Mandić: Mnogi i danas žele da srpski narod u Crnoj Gori vrate u položaj građana drugog reda

Nedjelja, 24.05.2026 | 14:54

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić poručio je na Skupštini ujedinje Srpske  u Banjaluci da je srpski narod u Crnoj Gori prvi put nakon Drugog svjetskog rata dio vlasti i da mnogi i danas žele da srpski narod u Crnoj Gori vrate u položaj građana drugog reda.  

(FOTO) Odmazda Rusa: Moskva potvrdila da je “orešnikom” gađala Kijev

Nedjelja, 24.05.2026 | 14:52

Ministarstvo odbrane Rusije potvrdilo je danas da je u napadima na ciljeve u Ukrajini korišćena raketa “orešnik”.

Vitomirović: Cilj nam je izgradimo funkcionalan institucionalni sistem koji može da sprovodi evropsko zakonodavstvo

Nedjelja, 24.05.2026 | 14:43

Vlada Crne Gore je na sjednici održanoj 19. maja usvojila Funkcionalnu analizu kadrovskih kapaciteta za implementaciju Poglavlja 27, obavezujući dokument iz mjerila 8 ovog pregovaračkog poglavlja, saopšteno je iz Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera.  

MVP Crne Gore: Rusija da prekine sa terorom nad civilima u Ukrajini

Nedjelja, 24.05.2026 | 11:46

Crna Gora oštro osuđuje brutalne ruske napade na Kijev i druge ukrajinske gradove izvedene sinoć.

Vučić: Moguće je da ću uskoro podnijeti ostavku

Nedjelja, 24.05.2026 | 10:57

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da mu uskoro istiće mandat i da će možda podneijti ostavku, navodeći da neće da skraćuje mandat kako je svojevremeno učinio predsjednik Boris Tadić "sa besmilsenom formulacijom, jer ili podneseš ostavku ili si predsjednik do kraja mandata".

Sutlijaš sa pečenim jagodama starinska proljećna poslastica

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:45

  Sutlijaš je jedan od onih starinskih deserata koji vraća osjećaj nostalgije, a kada mu se dodaju pečene jagode, dobija potpuno novu dimenziju. Bogat, prirodno slatkast preliv i intenzivan voćni ukus koji se savršeno slaže sa nježnim pirinčem kuvanim u mlijeku.

Razišli se Crvena zvezda i Obradović

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:13

Ekipu će do kraja sezone predvoditi Milan Tomić.

Zbog sve veće popularnosti AI-ja: Prijete nestašica i rast cijena Wi-Fi rutera na svjetskom tržištu

Nedjelja, 24.05.2026 | 21:00

Kupci koji planiraju nabavku novog Wi-Fi rutera mogli bi uskoro naići na manju ponudu i više cijene, nakon upozorenja iz industrije da nestašicu izaziva rast potražnje za komponentama zbog sve veće popularnosti vještačke inteligencije.

Budućnost sjutra dočekuje Dubai: "Uz navijače do pobjede"

Nedjelja, 24.05.2026 | 20:20

Košarkaši Budućnosti Voli igraće sjutra u Podgorici protiv Dubaija revanš utakmicu polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige.

Mandić: Mnogi i danas žele da srpski narod u Crnoj Gori vrate u položaj građana drugog reda

Nedjelja, 24.05.2026 | 14:54

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić poručio je na Skupštini ujedinje Srpske  u Banjaluci da je srpski narod u Crnoj Gori prvi put nakon Drugog svjetskog rata dio vlasti i da mnogi i danas žele da srpski narod u Crnoj Gori vrate u položaj građana drugog reda.  

FOTO – Očekuju se gužve: Patrole na putevima širom Crne Gore, angažovani i presretači

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:03

Pojačane su saobraćajne kontrole na putevima širom Crne Gore, jer se tokom dana očekuju gužve.

Raspisan tender za adaptaciju sistema grijanja za školu “Đerđ Kastrioti Skenderbeg”

Nedjelja, 24.05.2026 | 19:00

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija saopštilo je da je JU OŠ “Đerđ Kastrioti Skenderbeg” Zatrijebač, Tuzi raspisala  tender za adaptaciju sistema grijanja.  

Napravite ledene kocke s jagodama

Nedjelja, 24.05.2026 | 18:20

Ako tražite osvježavajući i ukusan desert, ledene kocke s jagodama odličan su izbor. Kombinacija mekanog biskvita, jednostavne kreme i sočnih jagoda čini ga idealnim za toplije dane, ali i kao laganu poslasticu uz kafu.

Kako ublažiti simptome proljećnih alergija na polen

Nedjelja, 24.05.2026 | 17:40

Proljećne alergije mogu biti iscrpljujuće za mnoge, međutim, pravilna prevencija i odgovarajuća terapija omogućavaju da se simptomi drže pod kontrolom i da se proljeće provede mnogo ugodnije.

25. Međunarodni festival KotorArt počinje 13. jula, otvaranje uz nastup Bokeljskog simfonijskog orkestra u čast Ivanu Brkanoviću i Don Branku Sbutegi

Nedjelja, 24.05.2026 | 17:00

Međunarodni festival KotorArt, jedan od najznačajnijih umjetničkih festivala u Crnoj Gori i regionu, ove godine proslavlja 25 godina postojanja. Kako bi na kvalitetan način obilježili ovaj značajan jubilej organizatori su za novo izdanje festivala pripremili bogat i raznovrstan program.