Ponedjeljak, 10.06.2024 | 20:16
IZVOR: Kolektiv.me

Spajić: Milović predložio svoju smjenu nakon što sam mu se zahvalio na saradnji

Nakon što sam, kada su mi obaveze to dozvolile, ispratio današnji nastup ministra Milovića, moram priznati da sam sasvim siguran u ispravnost odluke da Skuštini predložim njegovo razrješenje, poručio je premijer Milojko Spajić.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore/Saša Matić

“Sa tom odlukom, istini za volju, upoznao sam ga prije njegovog javnog istupa, što njegovu konferenciju za medije u konačnom čini običnom predstavom za javnost. Preciznosti radi, Milovićevi raniji nastupi u javnosti, na koje sam mu vrlo jasno skretao pažnju, a na momente ih se i stidio, razlog su podnošenja predloga za njegovu smjenu, koji zbog rada na ispunjavanju evropske agende nije mogao biti podnijet ranije”, naveo je premijer.

U prethodnim mjesecima, navodi da učinio je sve da ministar pravde, zbog njegovog, ali prije svega ugleda 44. Vlade poradi na ministarskom djelovanju, kako kaže, “skladno povjerenju koje sam mu ukazao i očekivanjima koja sam od njega imao”.

“Ali Andrej Milović je sam izabrao. Na ovaj način stao je rame uz rame sa predsjednikom Crne Gore u pokušaju destabilizacije integriteta Vlade i time urušavanja evropskog puta Crne Gore. Nije slučajnost da u trenutku kada su i Vlada i Skupština demonstrirale rezultate u poglavljima 23 i 24 i ispunile neophodne uslove za dobijanje IBAR-a, kreće koordinisana opstrukcija ministra Milovića i predsjednika Milatovića. Kaže se da ne pada snijeg da prekrije brijeg već da svaka zvijer pokaže svoj trag.  Tako to biva pred velike stvari ali bar je konačno ogoljena istina udružene kampanje narušavanja crnogorskog puta u EU i dobijanja IBAR-a”, istakao je Spajić.

Posebno ima potrebu da istakne da od početka mandata Vlade, kako kaže, “istrajavam u stavu da ničija ministarska pozicija nije nepromjenjiva i trajna, i da će nakon žutih i crvenih kartona biti korekcija u sastavu Vlade”.

“Bez obzira na ove okolnosti, Vlada kao i do sada, mora nastaviti rad punom parom, jačajući poziciju u očima međunarodnih partnera i obezbjeđujući unapređenje životnog standarda svim građanima. Stoga ću, predlog za razrješenje ministra pravde shodno svojim ovlašćenjima predati Parlamentu u najkraćem roku, kako bi Vlada natavila da se posvećeno i odgovorno bavi ostvarenjem svojih ciljeva”, zaključio je Spajić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Podrška Oskaru Huteru

Srijeda, 28.01.2026 | 08:41

Pišu: Adnan Čirgić, Aleksandar Radoman i Boban Batrićević

Tramp: Još jedna "prelijepa armada“ kreće ka Iranu

Srijeda, 28.01.2026 | 08:31

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je „još jedna“ američka vojna flota na putu ka Iranu.

Zapadni mediji: Crna Gora ne pokušava da bude pametnija od Brisela

Srijeda, 28.01.2026 | 08:27

U analizama koje su ovog mjeseca objavili vodeći zapadni mediji i istraživački instituti, kako prenosi Dan, provlači se gotovo jedinstven zaključak: Crna Gora je trenutno jedina država Zapadnog Balkana "koja ne pokušava da bude pametnija od Brisela".

U Skupštini kontrolno saslušanje Kordić, Adžović i Žugića, zbog nesreće na Savinom kuku

Srijeda, 28.01.2026 | 08:24

U Skupštini Crne Gore u okviru Odbora za antikorupciju danas će biti održano kontrolno saslušanja ministarke turizma Simonide Kordić, ministarke javnih radova Majde Adžović, predstavnika Razvojne banke Crne Gore, predsjednika opštine Žabljak Radoša Žugića, predstavnika Turističkog centra Durmitor.

Poslanici vlasti: Rezultati Vlade demantuju optužbe DPS-a

Srijeda, 28.01.2026 | 08:18

Predstavnici parlamentarne većine odbacili su za Portal RTCG ocjene predsjednika DPS-a Danijela Živkovića o nefunkcionalnosti vlasti, poručujući da DPS nema kredibilitet da govori o stabilnosti sistema nakon tri decenije vladavine, te ističu rezultate aktuelne Vlade u borbi protiv kriminala i u evropskim integracijama.

Zogović: Evropski standard inkluzija, ne isključenje, srpski jezik mora dobiti službeni status

Utorak, 27.01.2026 | 10:16

Potpredsjednik Vlade Milun Zogović poručio je da inicijativa Demokratske narodne partije za normiranje srpskog kao službenog jezika u Crnoj Gori predstavlja pitanje evropskih vrijednosti, jednakosti i ukidanja diskriminacije, te da je utemeljena na rezultatima tri posljednja popisa stanovništva i savremenoj evropskoj pravnoj praksi.

SEP poziva Glavni grad da zaustavi pokušaje identitetskog preobražaja Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“

Utorak, 27.01.2026 | 09:44

Stranka evropskog progresa izražava odlučno protivljenje još jednom u nizu pokušaja identitetskog preoblikovanja Crne Gore i poziva osnivača Narodne biblioteke “Radosav Ljumović”, Glavni grad Podgoricu, da zaustavi pokušaje neutemeljenog identitetskog preobražaja ove ustanove i sačuva njen kulturni, obrazovni i emancipatorski dignitet, saopštili su iz Stranke evropskog progresa (SEP).

Knežević: Bio sam policajac od najvećeg povjerenja kod Europola, Šuković i Vukotić žele da me eliminišu

Utorak, 27.01.2026 | 15:36

Pred podgoričkim Višim sudom danas je nastavljeno suđenje nekadašnjem predsjedniku opštine Budva Milu Božoviću, službeniku policije Ljubu Miloviću i Petru Lazoviću i ostalim članova grupe optužene za stvaranje kriminalne organizacije i šverc droge.

Zalihe goriva ograničene na nekoliko dana, Ministarstvo traži hitne podatke

Utorak, 27.01.2026 | 17:24

Zalihe goriva ograničene su na nekoliko dana, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva povodom blokade teretnog saobraćaja na granicama, i dodalo da traži hitne podatke.

Oskaru Huteru i porodici zaprijećeno smrću na Facebook-u, CGP podnio krivičnu prijavu

Utorak, 27.01.2026 | 17:16

NVO Centar za Građanska Prava podnio je prijavu protiv Radovana Savatovića (Hrvatska) zbog, kako navode, prijetnji smrću, javnog podsticanja na nasilje, govora mržnje i ugrožavanja sigurnosti, izvršenih putem društvene mreže Facebook, usmjerenih prema poslaniku u Skupštini Crne Gore, Oskaru Huteru i njegovoj porodici, objavljenih 15.01.2026. godine, na zvaničnoj FB stranici Demokratske Partije Socijaista Crne Gore.

Ova tri znaka od februara okreću novi list i ulaze u period najveće sreće

Srijeda, 28.01.2026 | 08:42

Februar donosi čuda! Ova 3 znaka ulaze u period najveće sreće i započinju najljepše poglavlje života. Provjerite da li ste među izabranima.

Podrška Oskaru Huteru

Srijeda, 28.01.2026 | 08:41

Pišu: Adnan Čirgić, Aleksandar Radoman i Boban Batrićević

Medojević: Ko ima daće mu se, ko nema ne postoji

Srijeda, 28.01.2026 | 08:36

Odluka Glavnog grada o subvencioniranju produženog boravka u visini od 100 eura isključuje djecu koja su iz socijalno ugroženih porodica jer njihovi roditelji nemaju novca da plate ostatak cijene za ovu uslugu, rekla je za „Dan” Marina Medojević, predsjednica NVO Banka hrane.

Tramp: Još jedna "prelijepa armada“ kreće ka Iranu

Srijeda, 28.01.2026 | 08:31

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je „još jedna“ američka vojna flota na putu ka Iranu.

Bekamovi ponovo u neprijatnoj situaciji: Novi snimak "zapalio" društvene mreže (VIDEO)

Srijeda, 28.01.2026 | 08:30

Na društvenim mrežama širi se snimak neprijatnog pitanja jednog novinara upućenom Viktoriji i Dejvidu Bekamu.

Zapadni mediji: Crna Gora ne pokušava da bude pametnija od Brisela

Srijeda, 28.01.2026 | 08:27

U analizama koje su ovog mjeseca objavili vodeći zapadni mediji i istraživački instituti, kako prenosi Dan, provlači se gotovo jedinstven zaključak: Crna Gora je trenutno jedina država Zapadnog Balkana "koja ne pokušava da bude pametnija od Brisela".

Zabrane, kontrole i visoke kazne: Novi zakon o slatkovodnom ribarstvu

Srijeda, 28.01.2026 | 08:14

Vlada je uputila Skupštini Predlog zakona o slatkovodnom ribarstvu, kojim se uređuje oblast korišćenja, zaštite i upravljanja ribljim fondom u slatkovodnim vodama, uz punu usklađenost sa pravnom tekovinom Evropske unije. Predloženo je da se zakon razmatra po hitnom postupku, imajući u vidu obaveze Crne Gore u procesu evropskih integracija.

Vremenska prognoza - SRIJEDA donosi OVE temperature

Utorak, 27.01.2026 | 21:43

Pročitajte vremensku prognozu za srijedu.

Gdje se u Evropi najviše koristi vještačka inteligencija, a gdje je još uvijek tabu?

Utorak, 27.01.2026 | 21:38

Manje od desetine Evropljana, u prosjeku 9,8 odsto, priznaje da u 2025. godini koristi generativnu vještačku inteligenciju u svrhe formalnog obrazovanja. Predvodnici u korišćenju vještačke inteligencije u obrazovanju su Švedska, Malta, Danska, Španija i Estonija. Na dnu liste nalaze se Mađari, slijede Rumuni, Poljaci, Bugari i Nijemci.

Poruka Varvara: "Unište sve čega se dohvate, prevaranti, lažne Demokrate"

Utorak, 27.01.2026 | 21:32

"Rat" između navijača Budućnosti - ,,varvara” i rukovodstva fudbalskog kluba se nastavlja. Ipak, večeras na košarkaškoj utakmici Eurokupa između Budućnost Volija i Kemnica u M:tel dvorani "Morača" – bili su konkretni i direktni.