Utorak, 11.06.2024 | 13:14
IZVOR: kolektiv.me

„Ljeto u Prijestonici“ počinje večeras - Posjetioce očekuje bogat program uz KONCERTE ovih muzičkih zvijezda

Prijestonica Cetinje, Turistička organizacija i Centar za kulturu sa ponosom najavljuju početak manifestacije „Ljeto u Prijestonici“, koja će brojnim sadržajima za sve uzraste obogatiti ljetnje mjesece na Cetinju.




Foto: Kancelarija za odnose sa javnošću Prijestonice Cetinje

"Manifestacija "Ljeto u Prijestonici" je spoj raznovrsnih događaja, festivala, predstava i kulturnih i zabavnih sadržaja za djecu, a program je koncipiran uz široku saradnju institucija i organizacija sa Cetinja, te civilnog sektora i brojnih pojedinaca", saopšteno je iz Prijestonice Cetinje.

Program počinje večeras svečanim otvaranjem prvog pozorišnog festivala komedije i zabave u Crnoj Gori „FunFesta“ u 20 časova na Ljetnjoj pozornici. Ovaj jedinstveni događaj, posvećen smijehu i zabavi, obuhvata neke od najpopularnijih komedija iz zemlje i regiona i koncerte, a trajaće od 11. do 23. juna 2024. godine.

"U okviru „Ljeta u Prijestonici”, ljubitelje dobre muzike očekuje koncert Crvene jabuke 5. jula na Studentskom trgu, dok je 12. jul već tradicionalno rezervisan za manifestaciju „Miris lipa i meda“ koja će se održati na Balšića pazaru. Jul završavamo sa najvećim festivalom piva u regionu „Montenegro beer fest” koji će se održati 26. i 27. jula, a u okviru kojeg će nastupiti najpoznatiji regionalni izvođači: Zdravko Čolić, Kerber, Dubioza Kolektiv, Isak Šabanović, Voyage, Buč Kesidi i Nipple People".

„Ljeto u Prijestonici“ biće nastavljeno i tokom avgusta i septembra - četrnaesto izdanje Internacionalnog festivala folklora „Cetinje 2024“ biće održano od 1. do 4. avgusta na Ljetnjoj pozornici, a kao i prethodnih godina na festivalu će učestvovati brojni ansambli iz regiona i svijeta.

"Posebno ističemo koncert Nede Ukraden 17. avgusta, Jelene Rozge 23. avgusta, Amire Medunjanin 7. septembra, zatim Susrete amaterskih horova Crne Gore, završni koncert polaznika Ljetnjeg kampa za kamernu muziku i druge događaje. „Ljeto u Prijestonici” završava se gastronomskim događajima MESAP III, Riječka noć i Njeguška trpeza, koje će svim posjetiocima ponuditi autentične ukuse našeg kraja. Pored pomenutih manifestacija, tokom ljeta planirani su i brojni drugi sadržaji, a detaljan program, kao i poseban program proslave 13. jula - Dana državnosti, biće naknadno objavljeni. Pozivamo sve građane i posjetioce da nam se pridruže i uživaju u bogatom kulturnom i zabavnom programu „Ljeta u Prijestonici”", zaključeno je u saopštenju Prijestonice Cetinje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Cetinjski list: Dezinformacije uznemirile stanovnike prijestonice

Srijeda, 13.05.2026 | 17:05

Osim šture informacije iz Uprave policije da je dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Cetinje danas oko 13 sati jedna muška osoba prijavila da je, dok se nalazio u mjestu Kobilji Do na teritoriji cetinjske opštine u Katunskoj nahiji, čuo pucanj iz vatrenog oružja iz pravca obližnje šume, te da tom prilikom nije zadobio tjelesne povrede – sve ono što je uslijedilo pokazalo se kao netačno, piše Cetinjski list.

Radovi na auto-putu Mateševo - Andrijevica počinju krajem maja ili početkom juna

Srijeda, 13.05.2026 | 17:25

Početak radova na drugoj dionici autoputa od Mateševa do Andrijevice očekuje se krajem maja ili na samom početku juna, poručio je ministar pomorstva i koordinator radom Ministarstva saobraćaja Filip Radulović, govoreći na R:ED konferenciji koja se održava u Budvi.

Istorijska promjena za telefone: Stigla opcija koju su korisnici Androida i iPhone-a čekali godinama

Srijeda, 13.05.2026 | 17:10

Poruke između Androida i iPhone-a postaju potpuno privatne.

Osvježavajući desert u čaši sa jagodama kojem je teško odoljeti

Srijeda, 13.05.2026 | 17:00

Tokom proljeća i ljeta kremasti deserti u čašama su savršen spoj svježine i lagane slatkoće koji uvijek podigne raspoloženje.

Mujović sa mještanima Dajbaba: Trafostanica, putna infrastuktura i bolji prevoz među pripritetima

Srijeda, 13.05.2026 | 17:15

Na zahtjev mještana Dajbaba gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, razgovarao je sa predsjednicom MZ Sanjom Šišević i mještanima, saopšteno je iu Glavnog grada.

Vlada usvojila Krizni plan: Kako će država reagovati kad dođe do poremećaja u snabdijevanju naftom?

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:25

Vlada Crne Gore usvojila je, na predlog Ministarstva energetike i rudarstva, Krizni plan za rješavanje poremećaja u snabdijevanju naftnim derivatima, važan dokument kojim država prvi put dobija definisan sistem reagovanja u slučaju ozbiljnih poremećaja na tržištu goriva.

Tivat: Albanski državljanin osumnjičen da je na plaži zapalio svoje vozilo

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:31

Policija je saopštila da su rasvijetlili događaj paljenja vozila na jednoj plaži u Tivtu i identifikovali albanskog državljanina osumnjičenog da je zapalio sopstveno vozilo.   

Šimun: Borba protiv malignih bolesti jedan od najvećih izazova za sistem

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:20

Borba protiv malignih bolesti predstavlja jedan оd najvećih izazova savremenih zdravstvenih sistema, istakao je ministar zdravlja Vojislav Šimun, na otvaranju III Kongresa Crnogorskog udruženja medijakalnih onkloga (CUMO), koji se organizuje u Budvi. On je podsjetio na Program prevencije i kontrole malignih bolesti za period 2026-2028. godine, koji je Vlada Crne Gore usvojila krajem prethodne godine.

Suze Vin Dizela obišle svijet: Molim se da u životu imate brata kao što je bio Pol

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:07

Holivudska zvijezda Vin Dizel i dio originalne postave kultnog akcionog filma “Paklene ulice” predstavili su se svjetskim medijima u Kanu, obilježavajući veliki jubilej – 25 godina od početka ove globalno popularne sage.  

Oborio Đokovićev rekord - Siner preko Rubljova do 32. pobjede u nizu na mastersima

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:45

Italijanski teniser Janik Siner savladao je Rusa Andreja Rubljova 6:2, 6:4 u četvrtfinalu mastersa u Rimu i stigao od 32. pobjedu u nizu na turnirima iz serije 1.000. Time je Italijan oborio rekord Novaka Đokovića po broju broju uzastopnih trijumfa na mastersima.     

Miličić: Unioništička ideja živi kroz evropsku budućnost i članstvo Crne Gore u EU

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:30

Nova srpska demokratija poručuje da unioništička ideja danas ima novi izraz kroz evropsku perspektivu Crne Gore, uz naglasak na jačanje veza sa Srbijom i cilj punopravnog članstva u Evropskoj uniji.

Bogdanović Vujanoviću: Lako je danas sa političke distance govoriti o Amfilohijevoj veličini, hrabrost je bila to reći onda kada je bilo najteže

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:15

Generalni sekretar i šef Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović, osvrnuo se na izjavu nekadašnjeg predsjednika Crne Gore Filip Vujanović u kojoj je rekao da bi Demokratska partija socijalista i dalje bila na vlasti da nije bilo sukoba sa crkvom ali i govorio o mitropolitu Amfilohiju sa poštovanjem, kazavši da je njegova izjava licemjerna, a ne iskrena.

PES: Svim maturantima u Nikšiću po 100 eura od Opštine

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:06

Opština Nikšić uplatiće do kraja mjeseca po 100 eura svim nikšićkim maturantima. To su danas na konferenciji za medije saopštili odbornici Pokreta Evropa sad (PES), koji su i podnijeli inicijativu za dodjelu jednokratne novčane pomoći svršenim srednjoškolcima.

Podnijete tri rivične prijave zbog nelegalne gradnje

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:57

Policija je saopštila da su juče podnijeli krivične prijave protiv J.S. (39) i V.P. (61), zbog sumnje da su izvršili krivična djela građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje, dok je protiv P.S. (74) podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo skidanje i povreda službenog pečata i znaka.

Ovo su najopasnije i najstrože čuvane zone na svijetu u koje civili nikada neće ući

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:42

Ova mjesta, koja su danas nedostupna javnosti i pod posebnom kontrolom, razlikuju se po svojoj prirodi - neka su nastala kao posljedica katastrofa i ratova, druga su strogo čuvane vojne ili naučne zone, a neka su zaštićena zbog izuzetne vrijednosti.