Nedjelja, 16.06.2024 | 11:17
IZVOR: rtcg.me

Vučević: PLASMAN u Pariz bio bi NEVJEROVATAN USPJEH

Crnogorska košarkaška reprezentacija okupila se juče u Podgorici, sinoć odradila prvi trening, a već danas u ,,Bemax areni” imaće dva treninga, što će označiti početak priprema uoči početka kvalifikacija za Olimpijske igre.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Chicago Bulls

Naša reprezentacija prvi put imaće priliku da se bori za plasman na Olimpijske igre, a kvalifikacije su na programu su od 2. do 7. jula. Crna Gora igraće na turniru u Letoniji sa Kamerunom i Brazilom. U drugoj grupi su Letonija, Gruzija i Filipini. Po dvije selekcije iz grupe idu u polufinale, a pobjednik turnira u Pariz.

"Mislim da je ovo jedinstvena prilika za nas, nakon dobro odrađenog Svjetskog prvenstva. Turnir je sam po sebi veoma težak i jedinstven, gdje od šest timova samo pobjednik ide u Pariz. Neće biti lako, Letonija kao domaćin je možda favorit, ali svaka reprezentacija vidi svoju šansu. Brazil i Gruzija su veoma jaki, Kamerun i Filipini su dobri, tako da na ovakvim turnirima nema lakih rivala i svaka utakmica je bitna. Ali, mi smo došli sa željom da se kvalifikujemo i vjerujemo da možemo", kazao je Nikola Vučević, as Čikaga.

U sastavu naše reprezentacije neće biti Bojana Dubljevića, Nemanje Radovića, Nikole Ivanovića, Vladimira Mihailovića i Marka Todorovića, dok nastup otkazali Fedor Žugić i Jovan Kljajić, a ovu reprezentativni akciju preskočiće naturalizovani Amerikanac Džona Radebou, te povrijeđeni Zoran Nikolić.

"Ekipa je dosta drugačija od Svjetskog prvenstva, nedostaje zbog povreda nekoliko iskusnih igrača, ali to treba gledati na način da je ovo šansa za neke mlađe, koji će nastupiti prvi put na nekim značajnim mečevima i sigurno da će oni donijeti određenu motivaciju i energiju" dodao je Baranin.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reprezentacija Crne Gore pripreme će odraditi u Podgorici, a 24.juna otputovaće za Atinu, gdje će učestvovati na Akropolis kupu, gdje će joj rivali biti Grčka i Bahami. Već 30.juna naša selekcije putuje za Rigu.

"Kratke su pripreme, ali nastojaćemo da se spremimo što bolje, da se uigramo i da odemo za Rigu, gdje moramo da damo sve od sebe", prokomentarisao je Vučević.

Crna Gora takmičenje počinje 2. jula sa Brazilom, dok je dan kasnije rival Kamerun. Polufinale je 6.jula, a finale dan kasnije.

"Olimpijske igre su san svakog sportiste. Plasman u Pariz bio bi nevjerovatan uspjeh, jer bi prvi put košarkaška reprezentacija Crne Gore uspjela da se plasira na Igre", rekao je Vučević, a zatim prokomentarisao grupu.

"Lično ne poznajem mnogo Kamerun, Brazil poznajem malo bolje, sve zavisi u kojim će sastavima doći. Ali, tokom priprema nastojaćemo da ih dobro upoznamo i da se što bolje spremimo.igrali smo protiv Brazila više puta, čak i na posljednjemSvjetskom prvenstvu. Dosta igrača znam, kao i da su fiziči jaki i da igraju brzo. Ali, idemo utakmicu po utakmicu. Da ne mislim da imamo šansu protiv svakog ne biih dolazio, već bih iskoristioovaj period da odmorim sa porodicom. Najbinije je da vjerujemo u sebe",  objasnio je centar naše reprezentacije.

Iako je reprezentacija dosta izmijenjena i sa dosta mladih igrača, as Čikaga i u tome vidi određenu šansu.

"Većinu igrača poznajem. dosta njih sam gledao na prvenstvu Evropskom prvenstvu do 20 godina u Podgorici prije dvije godine. Ovo je sjajna prilika za njih da igraju ovako velike utakmice i sigurno je da će biti motivisani, a vjerujem da će donijeti nam neku energiju i to može mnogo da znači. Nedostajeće nam iskusniji igrači, koji su dugo bili tu, šteta za njih da neće biti u prilici da igraju, jer se prvi put ukazala šansa da se borimo za Olimpijske igre", rekao je Vučević.

Čikago nije mogao do plej-ofa NBA lige, stao je na drugom koraku u plej-inu. Bolji od Bulsa bio je Majami, tako da je za Vučevića završena bila 20.aprila. Ali, i pored toga, maksimalno je spreman.

"Radio sam odmah nakon završene sezone, dosta individualno, jer teško je naći sada igrače da se igra protiv njih ili pet na pet, ali imao sam priliku da igram i tako, jer sam u Beogradu treniraosa Dinamikom, a ovdje sa Podgoricom, tako da sam potpuno spreman ", dodao je Vučević.

Baranin je na kraju istakao i šta može biti od posebne važnosti.

"Ključni razlog na Svjetskom prvenstvu bila je hemija. Naravno kvalitet je bitan, ali hemija nas je nosila. Sada je dosta izmijenjena ekipa, imamo kratke pripreme, ali sve su to dobri momci, nema nekih ličnih interesa, tako da će značiti hemija", podvukao je Vučević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ćulafić: Crnoj Gori će za Poglavlje 27 trebati oko 3,5 milijardi eura

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 08:52

Za ispunjavanje svih obaveza iz Poglavlja 27 koje se odnosi na životnu sredinu Crnoj Gori biće potrebno oko tri i po milijarde eura, rekao je za Newsmax Balkans televiziju ministar ekologije i održivog razvoja sjevera Damjan Ćulafić.

Crna Gora zatvara još dva poglavlja, Ukrajina i Moldavija danas otvaraju pristupne pregovore s EU

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 09:00

Ukrajina i Moldavija danas će otvoriti pristupne pregovore s Evropskom unijom, dok će Crna Gora na međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu zatvoriti još dva pregovaračka poglavlja na putu ka članstvu u EU.

Može li turizam u Crnoj Gori bez stranih radnika: Kako zadržati domaći kadar?

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 08:25

Crnogorski turistički sektor i ove godine ulazi u sezonu sa izraženom potrebom za radnom snagom, posebno u ugostiteljstvu i hotelijerstvu. Iako nadležne institucije nastoje da kroz sajmove zapošljavanja, obuke i savjetovanja motivišu domaće radnike da se uključe u sezonske poslove, ipak se čini da da poslodavci i dalje značajno računaju na angažovanje radnika iz regiona i inostranstva.  

Pale cijene nafte nakon najave kraja rata u Iranu

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 09:05

Cijena sirove nafte tipa Brent pala je za 3,45 dolara po barelu nakon što su SAD i Iran najavili okončanje rata.

Lekcija sa Mundijala: Japanski navijači još jednom oduševili planetu (VIDEO)

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 09:30

Dok su svi napuštali tribine nakon napetog remija protiv  Holandije  navijači Japana ostali su kako bi pokupili smeće, a snimci njihove akcije čišćenja osvojili su društvene mreže.

Vremenska prognoza - UTORAK u znaku ovih temperatura

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 21:51

U utorak se u južnim i centralnim predjelima očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz slab do umjeren razvoj oblačnosti tokom dana.

Dobit Monteputa šest miliona, za KK Budućnost ide 1.000.000

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 21:43

Vlada Crne Gore utvrdila je predlog odluke o raspodjeli dobiti Monteputa, koji je u 2025. godini bio preko šest miliona.  

Ibrahimović: Zatvaranje novih poglavlja potvrđuje odlučan napredak Crne Gore ka EU

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 21:32

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore, Ervin Ibrahimović, ocijenio je da privremeno zatvaranje pregovaračkih poglavlja 2 – Sloboda kretanja radnika i 28 – Zaštita potrošača i zdravlja predstavlja još jednu potvrdu uspješnog napretka Crne Gore na putu ka članstvu u Evropskoj uniji.  

DPS neće predlagati članove Žirija za Trinaestojulsku nagradu

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 21:09

Klub poslanika Demokratske partije socijalista neće ove godine predlagati kandidate za članove Žirija za dodjelu Trinaestojulske nagrade. To je na press konferenciji u Skupštini saopštila poslanica te stranke Zoja Bojanić Lalović.

Uhapšen Gusinjanin osumnjičen za pokušaj ubistva

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 20:20

Plavska policija uhapsila je 51-godišnjeg E.R. (51) iz Gusinja osumnjičenog za pokušaj ubistva. Naime, on se sumnjiči da je nakon kraće verbalne rasprave pucao u Lj.K. i tom prilikom mu nanio povrede.

Gorčević: Uzdam se u dijalog parlamentarne većine i opozicije za preostale obaveze na integracionom putu

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 20:06

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević kazala je za TVCG da se uzda u dobar dijalog parlamentarne većine i opozicije za preostale obaveze na integracionom putu kako bi Crna Gora ispunila sve preostale obaveze vezane za zatvaranje ostalih poglavlja.

Nišavić: Ljeti potrošnja vode u Podgorici raste više od 40 odsto, građani da troše racionalnije

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 20:35

Neracionalna potrošnja vode tokom ljeta i dalje je jedan od najvećih izazova u Podgorici. Direktor Vodovoda za Aleksandar Nišavić poručuje da je sistem stabilan tokom većeg dijela godine, ali da povećana potrošnja i opterećenje mreže tokom ljeta traže dodatna ulaganja i odgovorniji odnos potrošača.  

Salah i društvo izazivaju ,,đavole“, Iranci žele da misle samo o fudbalu

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 20:46

Belgija je na prethodna velika takmičenja išla kao favorit iz sjenke, vrhunac doživjela na Mundijalu 2018, kada je bila treća, a nakon što je 2022. ispala već u grupi sada bi iz drugog plana mogla da uradi nešto veliko.  

Đeljošaj: Zatvoreno šesto poglavlje pod rukovođenjem Ministarstva ekonomskog razvoja

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 19:57

Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji u Luksemburgu zatvorila Pregovaračko poglavlje 28 – Zaštita potrošača i zdravlja, čime je napravljen novi korak u procesu evropskih integracija.

Crna Gora osma potpisnica Konvencije SE o zaštiti životne sredine putem krivičnog prava

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 19:33

Ministar pravde Crne Gore Bojan Božović, u prisustvu generalnog sekretara Savjeta Evrope Alena Bersea, potpisao je Konvenciju Savjeta Evrope o zaštiti životne sredine putem krivičnog prava. Kako je saopšteno iz Savjeta Evrope, ovim ugovorom definiše se i kriminalizuje širok spektar djela povezanih sa životnom sredinom, te se državama omogućava da krivično gone namjerna postupanja koja dovode do ekoloških katastrofa razmjera ekocida.