Utorak, 18.06.2024 | 15:19
IZVOR: vijesti.me

Mujović NAJAVIO projekat: "Eloksirana bravarija za građane po veoma POVOLJNIM CIJENAMA"

Ministar energetike i rudarstva Saša Mujović najavio je projekat po kojem se građanima pruža mogućnost da ugrade eloksiranu bravariju po "veoma povoljnim cijenama".




Foto: Vlada Crne Gore/ Đ.Cmiljanić

Ministarstvo je saopštilo da je Mujović "pohvalio ideju menadžmenta Elektroprivrede Crne Gore", koji je odlučio da aktuelni projekat Solari 5000+, koji se odnosi na instaliranje solarnih panela i što boljeg i što većeg iskorišćavanja solarnog potencijala u Crnoj Gori, prošire projektom energetske efikasnosti.

“Zašto je to važno? Prvo što protežiramo energetsku efikasnost koja je veoma važna, što građanima Crne Gore pružamo mogućnost da ugrade eloksiranu bravariju po veoma povoljnim cijenama, i, ono što je najznačajnije, što će se ta eloksirana bravarija proizvoditi u pogonima Željezare Nikšić. Dakle to je ona glavna ideja koju je stalno protežiralo ovo Ministarstvo. Da Željezarce treba uposliti, da treba otvarati nove pogone, i onda nećemo imati problem sa viškom radne snage. Ova ideja zaslužuje pohvalu kao i ovaj način razmišljanja i djelovanja menadžmenta EPCG”, poručio je Mujović.

Kako je saopšteno, ovakvim projektima se pomaže očuvanje standarda građana, upošljavaju domaći proizvodni kapaciteti i poboljšava energetska efikasnost, kao i kvalitet života građana.

"Korištenje solarnog potencijala, veća energetska efikasnost, uz uštede u potprošnji elektirčne energije i efikasno korištenje potrošene, sve je to u skladu sa zacrtanim ciljevima Ministarstva - konforan život uz manje račune za električnu energiju. Uz to, jačanje kapaciteta Željezare Nikšić je posebno važno u aktuelnim pregovorima sa zainteresovanim investitorima. Podsjećamo da se već 20. juna očekuje dolazak visoke delegacije renomirane kompanije Duferco i susret sa premijerom Milojkom Spajićem", navodi se u saopštenju.

Kaže se i da će zaposleni u Željezari i njihova budućnost biti "u posebnom fokusu", ali i perspektiva za pokretanje novih pogona u Željezari i otvaranje mogućnosti za zaposlenjem dodatne radne snage.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Prihodi od igara na sreću porasli 35,9 odsto, za pola godine u budžet više od 24,5 miliona eura

Petak, 03.07.2026 | 15:21

Prihodi od igara na sreću u Crnoj Gori u prvih šest mjeseci ove godine dostigli su 24,57 miliona eura, što je 35,9 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je iz Uprave za igre na sreću. Samo u junu prihodovano je 4,61 milion eura, odnosno 46,34 odsto više nego u junu 2025. godine.     

Radulović: Luka Bar nije poslovala s gubitkom, minus od 6,44 miliona eura posljedica je procjene imovine

Petak, 03.07.2026 | 14:41

Ministar pomorstva i koordinator rada Ministarstva saobraćaja Filip Radulović kazao je da je istina da je Luka Bar AD poslovnu 2025. godinu završila sa negativnim rezultatom od 6.440.456 eura.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 03.07.2026 | 21:55

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost u sjevernim predjelima.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje?

Petak, 03.07.2026 | 21:45

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Džastin Biber nastupa u finalu Svjetskog prvenstva?

Petak, 03.07.2026 | 21:32

Džastin Biber navodno je u pregovorima za nastup na poluvremenu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Siner bez problema sa Bruksbijem

Petak, 03.07.2026 | 21:10

Italijanski teniser, Janik Siner savladao je danas Amerikanca, Džensona Bruksbija 3:0 i plasirao se u četvrto kolo Vimbldona.  

Apel Ministarstva pomorstva: Stroge sigurnosne mjere opravdane, učesnici da poštuju propise

Petak, 03.07.2026 | 20:46

Povodom današnje pomorske nezgode u Budvi u kojoj je povrijeđen ronilac, kao i nedavne nesreće na Skadarskom jezeru kad su nakon sudara čamaca teže povrijeđene tri osobe, Ministarstvo pomorstva upućuje apel svim učesnicima u pomorskom saobraćaju da dosljedno poštuju propise i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnosti na moru.

Mitrović: Momci zaslužuju sve čestitke

Petak, 03.07.2026 | 20:21

Selektor crnogorskih košarkaša Zvezdan Mitrović bio je očekivano zadovoljan velikom pobjedom u Portugalu, a pogotovo odnosom i zalaganjem koje su njegovi izabranici imali tokom meča, pogotovo znajući težinu trenutka u kojoj se našla selekcija poslije velikog broja otkaza.  

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje?

Petak, 03.07.2026 | 19:35

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.