Utorak, 18.06.2024 | 20:29
IZVOR: sportal.blic.rs

BEZ IZNENAĐENJA: Gruzija priredili SPEKTAKL, na kraju Turska UZELA tri boda na EURO

Fudbaleri Turske su savladali debitanta na evropskim prvenstvima Gruziju 3:1.




Foto: Arhiva/ YouTube screenshot/ Türkiye Futbol Federasyonu 

Prva dva gola Turaka bili su za TV špice, dok je istorijski pogodak za Gruzine postigao Mikautadze.

Turci su bili ti koji su atakovali na gol protivnika, a to im se i isplatilo kada su preko Muldura stigli do vođstva. A taj pogodak je pravo remek djelo, zahvatio je Turčin volej i ubio pauka.

Minut i po kasnije Var je poništio pogodak Turskoj, a onda je usledio trenutak za istoriju. Mikautadze je postigao prvi gol za Gruziju na evropskim prvenstvima.

Ipak, nakon velikog odmora, čudo od jdeteta Arda Guler je poslao neodbranjivu “kiflu” i tako donio prednost svojoj reprezentaciji, a onda je tačku u sedmom minutu nadoknade stavio Akturkoglu.

Bila je velika borba na terenu, vidjeli smo dosta prilika, ali i lijepih golova.

U desetom minutu velika prilika za Tursku, Ajhan je pogodio stativu, a dva minuta kasnije Gruzijci su uzvratili preko Mekvabišivilija.

U 25. minutu Mert Muldur je uhvatio odličan volej i zakucao loptu u mrežu golmana Mamardašvilija i doveo Tursku u vođstvo od 1:0.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minut kasnije Kenan Jildiz je postigao drugi gol za Tursku, ali je posijle reakcije iz VAR sobe poništen zbog ofsajda.

U 32. minutu istorijski trenutak za Gruziju. Mikautadze je postigao prvi gol za Gruziju na velikim takmičenjima i bilo je 1:1, asistent je bio Kočorašvili. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Prvu prijetnju u nastavku u 57. minutu, Kalhanoglu je imao iz slobodnog udarca, ali je Mamardašvili zaustavio njegov pokušaj.

A onda, magija u Dortmundu. Arda Guler je uzeo loptu i u 65. minutu postigao gol koji će vjerovatno konkurisati za gol Evropskog prvenstva. Bilo je 2:1 za Tursku. O Gulerovom golu će se još dugo pričati.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tramp tvrdi da nije obaviješten o odluci Irana da obustavi pregovore

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:49

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da nije dobio nikakvu zvaničnu informaciju iz Teherana o tome da Iran obustavlja pregovore sa Vašingtonom, ali je poručio da ga eventualni prekid dijaloga ne zabrinjava.

Dajković saslušan u policiji zbog pjesama, u znak protesta došao sa guslama

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:03

Predsjednik Slobodne Crne Gore Vladislav Dajković saslušan je u podgoričkoj policiji zbog, kako se navodi, izvođenja pjesama na crkvenom saboru u Pljevljima. U znak protesta, on je u policiju došao sa guslama, poručujući da se radi o apsurdnom postupku i ograničavanju slobode izražavanja.

Vučinić: Mislim da smo na putu da izrastemo u pravi tim

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:05

Crna Gora je u Plovdivu ostvarila važan trijumf nad Bugarskom, savladavši domaćina minimalnim rezultatom i pritom po prvi put nakon dužeg perioda sačuvala svoju mrežu.  

Mirjana Pajković raspoređena na mjesto savjetnice u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:24

Bivša generalna direktorica Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu manjinskih i ljudskih prava, Mirjana Pajković, koja je zbog afere sa eksplicitnim snimcima krajem januara dala ostavku, a Vlada je razriješila 19. marta, nastavila je karijeru u tom Ministarstvu, pišu Vijesti.

Janović: Vlast mora pokazati odgovornost i razgovarati sa opozicijom

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:13

Vlast mora pokazati odgovornost i razgovarati sa opozicijom, kazao je na mreži X nezavisni poslanik Nikola Janović.

Mandić: Sada da vratimo i imovinu SPC i Karađorđevićima

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 20:44

U Skupštini Crne Gore izglasan je Zakon o statusu dinastije Petrović Njegoš. Glasalo je 45 poslanika, 40 je bilo za, 3 su bila protiv, 2 su bila uzdržana.

Žunjić: Svako treće dijete u riziku od siromaštva, nasilje među djecom u porastu

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:54

 Međunarodni je dan djeteta. Pažnja je usmjerena na izazove sa kojima odrastaju najmlađi i pitanje – koliko su danas zaštićeni? U Crnoj Gori, kako ističu iz Udruženja roditelji, neophodan je sistemski odgovor na brojne probleme, prenosi RTV Podgorica.  

Vladimir Putin i vještina ličnog marketinga

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:30

Tokom godina, Putin je transformisao Rusiju iz krhke demokratije u nastanku u uglavnom autoritarnu državu koja se vrti oko njega kao predsjednika. Dramatično je transformisao i samog sebe.

Ibrahimović: Crna Gora ostaje posvećena članstvu u EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 20:30

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović razgovarao je danas sa delegacijom poslanika Hrišćansko-demokratske unije (CDU) iz pokrajinskih parlamenata Hesena, Donje Saksonije i Hamburga, kao i sa Jakovom Devčićem, direktorom Fondacije Konrad Adenauer (KAS) za Crnu Goru i Srbiju o evropskoj integraciji Crne Gore, regionalnoj saradnji i aktuelnim bezbjednosim izazovima, saopštili su iz Ministarstva vanjskih poslova.  

Pakistanac uhapšen u Italiji po međunarodnoj potjernici NCB Interpol Podgorica

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 20:20

Službenici Policije Italije su, postupajići po međunarodnoj potjernici NCB Interpol Podgorica, uhapsili državljanina Pakistana A.A. (44), saopštila je Uprava policije (UP).