Četvrtak, 20.06.2024 | 12:23
IZVOR: kolektiv.me

Bogavac: Idemo sa ambicijama da odemo na OLIMPIJSKE IGRE

Košarkaši Crne Gore privode kraju pravu radnu sedmicu – naša reprezentacijau odrađuje pripreme u ,,Bemax areni“ zaolimpijski kvalifikacioni turnir u Rigi, koji se igra od 2. do 7. jula, saopšteno je iz Košarkaškog saveza Crne Gore (KSCG).




Foto: YouTube screeenshot/FIBA - The Basketball Channel, arhiva

Izabranici Boška Radovića u Podgorici će trenirati do 24.juna, kada putuju za Atinu, gdje će učestvovati na Akropolis kupu, gdje će im rivali biti Grčka i Bahami. 

- Okupili smo se prije par dana, a ekipa je kao što je poznato mnogo mlađa nego prethodnih godina. Radi se o zaista motivisanim momcima i zaista od starta priprema sve protiče u najboljem redu, imamo izuzetnu atmosferu, koja je uvijek i krasila ovaj tim – kazao je Luka Bogavac, plejmejker naše reprezentacije, a prenosi sajt KSCG.

Bogavac je prošle godine bio ključni igrač u mladoj reprezentaciji, koja je zahvaljujući njegovoj trojci u posljednjem meču protiv Hrvatske izborila opstanak u A diviziji. Sada, nakon uspješne sezone u SC Derbiju, dio je seniorske selekcije.

-Da je neko rekao prije početka sezone da SC Derbi može da osvoji dva trofeja, iskren da budem ne bi vjerovao gotovo niko. Lijepa sezona, SC Derbi napravio je zaista veliki uspjeh, koji je mnogim mladim igračima velika satisfakcija u našim karijerama. Sada sam spreman da dam doprinos i naravno vrlo motivisan za izazov sa reprezentacijom – naglasio je mladi Mojkovčanin. 

Za razliku od ranije, ovo ljeto ne donosi prvenstvo Evrope, već će naša reprezentacija prvi put igrati kvalifikacije za najveći planetarni događaj. Izabranici Boška Radovića igraće na turniru u Letoniji sa Kamerunom i Brazilom. U drugoj grupi su Letonija, Gruzija i Filipini. Po dvije selekcije iz grupe idu u polufinale, a pobjednik turnira u Pariz.

-Idemo sa ambicijama da odemo na Olimpijske igre. Sigurno da tu želju ima svaka selekcija koja je stigla do ovog kvalifikacionog turnira, a naravno da i mi sanjamo taj san. Prije puta za Rigu idemo u Atinu, gdje ćemo imati dva kontrolna meča protiv Grčke i Bahama, koji su takođe učesnici kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, tako da će te dvije jake provjere mnogo značiti. Samim tim vjerujemo da ćemo se dobro spremiti do mečeva u Letoniji, gdje ćemo nastojati da pružimo što bolje izdanje –podvukao je Bogavac, a prenosi sajt KSCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Gimnazija i Srednja stručna škola u Baru evakuisane zbog dojave o bombama

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 11:00

Učenici Gimnazije i Srednje stručne škole evakuisani su oko deset sati, nakon što je na više adresa stigao e-mail o postavljenim bombama, prenosi Radio Bar.

Otkazan još jedan nastup Kanje Vestu: Reper nepoželjan zbog antisemitskih i pronacističkih izjava

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:51

Švajcarski fudbalski klub FC Bazel otkazao je koncert Kanjea Vesta, poznatog američkog repera, na stadionu Sent Jakob-Park, nakon što je prethodno nekoliko evropskih zemalja zabranilo ovog izvođača.

Rakočević: Lažne dojave o bombama parališu sistem i stvaraju stvarnu paniku

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:44

Lažne dojave o postavljenim eksplozivnim napravama najčešće se odnose na obrazovne ustanove, što ostavlja razne posljedice, a naročito traumatično može da djeluje na djecu,  rekao je jutarnjem programu Budilnik, na Televiziji E, kriminolog i profesor na Pravnom fakultetu, Velimir Rakočević.

Tokom vikenda uhapšeno 87 vozača – 36 upravljalo pod dejstvom alkohola

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:39

Tokom prethodnog vikenda na crnogorskim putevima evidentirano je 58 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dvije osobe smrtno stradale, jedna na teritoriji opštine Danilovgrad i jedna na teritoriji opštine Kotor, saopštili su iz Uprave policije navodeći da je sedam lica zadobilo teške, a 14 lake tjelesne povrede.

Uhapšen Podgoričanin, osumnjičen da je konzumirao kokain sa emotivnom partnerkom

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:37

Podgorička policija, sprovodeći pojačane aktivnosti na suzbijanju zloupotrebe narkotika, podnijela je krivičnu prijavu protiv lica koje se sumnjiči za omogućavanje uživanja opojnih droga.

Presuda po tužbi Milana Kneževića: Vučelić zbog neistina o finansiranju DNP-a dužna da plati 2.000 eura

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:28

Osnovni sud u Podgorici donio je presudu kojom je usvojen tužbeni zahtjev lidera Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića na osnovu kojeg je poslanica Civisa Maja Vučelić, koja je u parlament ušla sa izborne liste Evropa sad - Milojko Spajić, dužna da mu isplati 2.000 eura na ime naknade nematerijalne štete zbog povrede časti i ugleda.

Glumac Patrik Muldun preminuo u 58. godini

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:12

Američki glumac Patrik Muldun, najpoznatiji po ulogama u popularnim serijama iz devedesetih “Days of Our Lives” i “Melrose Place” preminuo je u 58. godini.

Vesni Medenici nije blokiran nijedan kvadrat imovine

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:11

Bivšoj predsjednici Vrhovnog suda Vesni Medenici, koja je u januaru prvostepeno osuđena na desetogodišnji zatvor i 50.000 eura zbog protivzakonitog uticaja na kolege, ništa od imovine nije blokirano. To proizlazi iz lista nepokretnosti u koji je portal Adria imao uvid.

Pljevlja: Uhapšen vozač zbog odbijanja testiranja na droge

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:08

Uprava policija objavila je na mreži X da je pljevaljska policija tokom vikenda uhapsila vozača – OIL M.T. (38), zbog odbijanja testiranja na psihoaktivne supstance.

Knežević: Za inicijativu o povlačenju priznanja o nezavisnosti Kosova očekujemo podršku u parlamentu

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 10:03

 Lider DNP-a Milan Knežević, koji je inicijator da Crna Gora povuče priznanje nezavisnosti Kosova, rekao je za RTS da će najprije u Zeti, a zatim i u ostalim opštinama glasati o povlačenju priznanja. Za inicijativu očekuje i značajnu podršku u crnogorskom parlamentu. "Ovo nije po direktivi Beograda, ovo je isključivo po direktivi srca, pameti i obraza, čojstva i svega onoga što je predstavljala Crna Gora", kaže Knežević za RTS.