Četvrtak, 20.06.2024 | 16:22
IZVOR: cdm.me, rtcg

Radović: Obračun kriminalih grupa u toku, imali smo operativnih podataka da do ovoga može doći

Ovaj dan ne smije više nikad da se ponovi u Crnoj Gori. Crna Gora ne smije sebi više nikad da dozvolui slučajne žrtve, saopštio je v.d. direktora Uprave policije Aleksandar Radović. On je naglasio da je u toku obračun kriminalnih grupa, te da su imali operativne podatke da do ovoga može doći.




Foto:  gov.me/B.Ćupić, arhiva

Radović je na pres konferenciji rekao da je cijeli tok događaja koji se danas desio na Cetinju, bacio sjenku na dobre rezultate koje je policija isporučla u prethodnom periodu.

“Ti rezultati su dobri, ali moraju biti još bolji”, kaže Radović.

Naglasio je da razumiju uznemirenost građana.

“Ovo je crvena linija i Crna Gora ne smije sebi dozvoliti nijednu slučajnu žrtvu. Dužni smo da se suprostavimo svakom obliku kriminala. Neće biti laka borba, ali pobijediće država, a ne kriminal”, poručio je Radović.

Viša državna tužiteljka Danka Ivanović Đerić je istakla da se nada da će se događaj brzo rasvijetliti.

“Izuzeti su brojni tragovi koji će biti predmet vještačenja. Naložena je obdukcija lica koja su izgubila život u ovom događaju. Od policije očekujem da u saradnji što prije dođemo do izvršilaca”, naglasila je tužiteljka.

Kako je saopštio v.d. pomoćnika direktora za Sektor za borbu protiv kriminala Lazar Šćepanović, lica koja su učestvovala u izvršenju ovog krivičnog djela, u određenom periodu pratila su navike oštećenih.

"Imamo podatke da su koristili prednost u odnosu na njihova specijalna vozila sa blindom koja su koristili, na koji način su htjeli da se zaštite od djelovanja suprostavljenih kriminalnih grupa, i da su na jednom stablu, na visini od sedam metara fiksirali eksplozivnu napravu koja je, postoji osnovana sumnja, aktivirana putem daljinskog upravljača u pravcu četiri lica koja su ulazila u Sportski centar. Među ovim licima nalazila se i slučajna prolazncia, koja je zadobila povrede" istakao je Šćepanović.

Kaže da su u toku pretresi širom Cetinja i primorskih opština, i da je saslušan veliki broj građana u odnosu na pomenuti događaj.

Na Cetinju u blizini Sportskog centra jutros oko 9.10 časova, aktivirana je eksplozivna naprava u kojoj su poginuli Petar Kaluđerović i Dragan Roganović, a tri osobe Tanasije Taso Jovanović (46), Desanka Vujović i Mihailo Borozan (29) su povrijeđeni.

Tužiteljka Đerić: Još bez informacija gdje je aktivirana bomba

Uprava policije - EKSPLOZIJA na Cetinju, stradale dvije osobe

Milošević - Jedna od povrijeđenih osoba u eksploziji u veoma teškom stanju

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Belli Pg.
20.06.2024 20:51

… pa što niste spriječili ovu tragediju …!!!!???????

1 0
Exit
21.06.2024 07:31

Bitno je da nema slučajnih žrtava ostale žrtve manje više mogu se podnijeti je li direktore? I kontrola vozila na ulazu u Podgoricu i Budvu čemu služi za pravljenje kolona?

1 0

Bogdanović: Potreban veting – suprug novoizabrane sudije pravosnažno osuđivan za najteža krivična djela

Nedjelja, 15.02.2026 | 14:12

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović ističe da je saznanje da je prije samo nekoliko dana za sudijsku funkciju izabrana sutkinja čiji je bračni supružnik pravosnažno osuđivan za najteža krivična djela uključujući pokušaj teškog ubistva i krivična djela nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, te da se, prema medijskim navodima, radi o vođi jedne od kriminalnih grupa, predstavlja alarm za cjelokupan pravosudni sistem i otvara pitanja na koja nadležni moraju dati hitan, jasan i nedvosmislen odgovor.

Prije tačno 35 godina izglasana je prva Đukanovićeva Vlada: Evo ko je sve bio u njoj

Nedjelja, 15.02.2026 | 19:05

Na današnji datum 1991. godine, Crna Gora je dobila prvu Vladu uspostavljenu u višepartizmu.

Saobraćajna nezgoda u Zeti, ima povrijeđenih

Nedjelja, 15.02.2026 | 21:03

U Zeti je večeras došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je, kako piše Portal RTCG, povrijeđeno više osoba.

Dajković: Da je Njegoš živ danas bi bio u Orašcu da oda poštu Karađorđu

Nedjelja, 15.02.2026 | 13:06

Predsjednik Slobodne Crne Gore Vladislav Dajković prisustvovao je danas u Orašcu obilježavanju Dana državnosti Republike Srbije – Sretenja, gdje je zajedno sa Srbima iz cijelog regiona odao počast Karađorđu i srpskim ustanicima koji su postavili temelje moderne srpske države.

I Dodik reagovao zbog vojnog saveza Hrvatske, Albanije i Kosova

Nedjelja, 15.02.2026 | 12:31

Zapadnom Balkanu treba mnogo toga – stabilnost, razvoj, investicije, otvorene granice za robu i ljude, ali mu sigurno nisu potrebni novi vojni savezi poput onog Hrvatske, Albanije i Kosova, kazao je Milorad Dodik predsjednik SNSD-a, prenosi RTRS.

Majka Alekseja Navaljnog traži pravdu za svog sina

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 12:13

Navaljni je umro u arktičkoj kaznenoj koloniji u februaru 2024. godine, a njegov tim i njegova supruga, Julija Navaljna, optužuju predsjednika Vladimira Putina da je naredio ubistvo.  

Slavna književnica se povukla s Berlinalea zbog izjava žirija o Gazi: "Šokirana sam i zgrožena"

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 12:01

Indijska književnica i dobitnica Bookerove nagrade Arundati Roj povukla se s ovogodišnjeg Berlinskog filmskog festivala.     

Uhapšen Duško Radunović

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:51

U Budvi je, kako je Vijestima potvrđeno, uhapšen poznati graditelj Duško Krcun Radunović, vlasnik firme "Stan projekt".

MF: Kupovna moć za dizel na istorijskom maksimumu od nezavisnosti

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:45

Državni sekretar u Ministarstvo finansija Tarik Turković saopštio je da je kupovna moć prosječne plate u odnosu na cijenu dizela dostigla najviši nivo od obnove nezavisnosti Crne Gore 2006. godin

Alkaraz dominira, Đoković i dalje među tri najbolja

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:37

Karlos Alkaraz je i dalje prvi na ATP rang listi. Španac ima 13.150 poena.

Orban tvrdi da se Zelenski direktno uključio u predizbornu kampanju u Mađarskoj

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:34

Ukrajinski predjsednik se „direktno uključio” u predizbornu kampanju u Mađarskoj „napadima” na njenu vladu, napisao je u ponedjeljak na Fejsbuku mađarski premijer Viktor Orban.  

Pazite se u narednih 7 dana: Retrogradni hod svima donosi haos, a ovom znaku pravi pakao

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:27

Retrogradni hod planeta 2026. donosi turbulencije i menja planove. Otkrijte koji znak mora biti posebno oprezan i kako da preživite haos.

Lindzi Von izašla iz bolnice: I dalje se radujem trenutku kada ću opet stati na vrh planine

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:16

Američka skijašica Lindzi Von otpuštena je iz bolnice u Italiji, u koju je primljena prije sedam dana, nakon teškog pada u spustu na Zimskim olimpijskim igrama.

Vuksanović Kneževiću: Milatović nijednom nije propustio da čestita Srbiji Dan državnosti

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:14

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović nijednom nije propustio da čestita Srbiji Dan državnosti, tvrdi njegov savjetnik za unutrašnju politiku i privredni razvoj Nebojša Vuksanović.

Marković: Legitimno tražiti odgovornost, ali se ne može govoriti o "kolapsu"

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 11:10

Sasvim je legitimno da Demokratska partija socijalista i ostatak opozicije traže odgovornost povodom očiglednih propusta u slučaju bjekstva Medenice, kao i u drugim spornim situacijama, poručila je poslanica Pokreta Evropa sad Branka Marković. Ipak, smatra da zahtjev za odgovornošću ne bi smio prerasti u narativ o „potpunom raspadu institucija“.