Petak, 21.06.2024 | 12:50
IZVOR: B92

Slaba baterija na telefonu? Produžite joj život ovim lakim rješenjem

Ukoliko ste primijetili da vam baterija na telefonu slabi, isprobajte ovaj trik.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Baterija može oslabiti iz dosta razloga: prekomjerno korišćenje telefona, starost samog uređaja, virusi ili čak kvar na samoj komponenti.

Nije sve tako crno, međutim, jer ipak postoji nekoliko stvari koje možete da pokušate kako biste produžili životni vijek svom telefonu.

Jedan od savjeta koji se najčešće čuju, ali se zanemaruju, jeste da ne bi trebalo da držite telefon na punjaču tokom cijele noći, ili da puštate da se isključi jer se ispraznio.

Ovako se, naime, skraćuje životni ciklus bateriji - možda malo-pomalo, ali vremenom se i to nakupi pa može imati negativni efekat. Najbolje je, smatra se, da je držite napunjenu od 20% do 80%.

Ukoliko imate iPhone, možete da podesite limit do kog želite da vam se baterija telefona napuni na sljedeći način: Settings > Battery > Battery Health & Charging > Optimized Battery Charging.

Za Androide nema jedne određene putanje, ali možete da provjerite konkretno podešavanje ovako: Settings > Battery > Battery Usage > Manage Battery Usage i odatle da vidite šta se nudi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Đoković otkrio - TRI sportska idola koja su oblikovala njegovu karijeru

Četvrtak, 01.01.2026 | 15:43

Srpski teniser Novak Đoković izabrao je trojicu sportskih idola, koji su oblikovali njegovu karijeru.

FOTO: Milatović sa suprugom Milenom na Novogodišnjem koncertu Bečke filharmonije

Četvrtak, 01.01.2026 | 14:21

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i njegova supruga Milena bili su gosti predsjednika Republike Austrije Aleksandera Van der Belena i prve dame na Novogodišnjem koncertu Bečke filharmonije.

Šćepanović - Botunjani da razgovaraju sa predstavnicima institucija

Četvrtak, 01.01.2026 | 13:35

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović rekao je Radiju Crne Gore da će mještani Botuna sa predstavnicima nadležnih institucija, van Uprave policije, otvoriti novi dijalog o postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Sa druge strane, Bojan Bašanović, stanovnik tog mjesta vjeruje da će se ipak odustati od lokacije koja je zacrtana i da će se naći novo rješenje.

Zdravko Dragaš prvi dan Nove godine u TE „Pljevlja“

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:29

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore (EPCG), Zdravko Dragaš, prvi dan Nove godine proveo je u Termoelektrani Pljevlja, gde je razgovarao sa inženjerima tog pogona i predstavnicima izvođača radova.

KO SU SUPRUGE CRNOGORSKIH POLITIČARA? Prva dama i misteriozna Tamara

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:24

Drugi dio serijala „Ko su supruge crnogorskih političara?“

Mirko bez velikih riječi i obećanja: Da sagnemo glavu, zasučemo rukave i napornim radom vratimo samopozdanje

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:17

Motivisan, spreman, pun samopouzdanja – kakav je nekada bio i na terenu – ali bez velikih riječi i obećanja.

Da li znate? Evo šta označavaju BROJEVI i SLOVA na gumama

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:09

Na gumama postoji mnogo različitih oznaka, svaka od njih ima određenu funkciju, odnosno svaka je važna na svoj način. Nije naodmet da se podsjetimo...

Novogodišnja noć protekla mirno, registrovano pet krivičnih djela

Četvrtak, 01.01.2026 | 11:43

Glavni policijski inspektor OKC Uprave policije Milan Delić saopštio je da je novogodišnja noć protekla bez većih incidenata, uz manji broj krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda.

ASTRO prognoza - Tri znaka ulaze u period MIRA I SREĆE

Četvrtak, 01.01.2026 | 11:22

Za tri horoskopska znaka otvara se period koji ne donosi samo sreću u klasičnom smislu, već ono što je mnogo ređe i dragocjenije - mir, jasnoću i osjećaj da život ponovo ima smislen tok.

Zastave na Cetinju spuštene na pola koplja zbog godišnjice tragedije

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:53

Godinu dana je od tragedije koja je zadesila Cetinje, čiji je epilog 13 preminulih, među kojima dvoje djece, dok je troje građana teško ranjeno, saopšteno je iz Prijestonice Cetinje.