Nedjelja, 23.06.2024 | 09:10
IZVOR: Mediabiro

Hodžić: Trenutno u Ulcinju oko 8.432 PRIJAVLJENA GOSTA

Trenutno u Ulcinju boravi oko 8.432 registrovana gosta, kazao je za agenciju Media Biro direktor Turističke organizacije (TO) Ulcinj Ćazim Hodžić.




Foto: MediaBiro

Prema njegovim riječima, veći hoteli u tom gradu bilježe odličnu posjećenost, a početkom ove sezone najbrojniji gosti su sa Kosova.

"Tu su naravno i gosti iz Srbije kojih je oko 20 odsto od ukupnog broja, 5 odsto Njemaca, 7 odsto gostiju iz Bosne i Hercegovine, 4 odsto turista iz Poljske. Možemo reći da u Ulcinju i dalje dominira region",  kazao je on.

Kako smatra Hodžić, sudeći po podacima iz perioda predsezone i pozitivnim rezultatima koje bilježi mjesec jun, Ulcinj očekuje dobra ljetnja turistička sezona. On je napomenuo da se taj grad dosta proširio u posljednje vrijeme, te da su primjetni u velikom broju strani investitori.

“Primjetan je veliki broj naših dosadašnjih turista, koji su sada vlasnici nekretnina na prostoru Opštine Ulcinj. Mi kao Organizacije sproveli smo niz aktivnosti i manifestacija. Ulcinj su posjetili turoperatori, medijske kuće kao i agencije iz regiona I   turoperatori iz Njemačke”, kazao je on.

Da je Ulcinj mjesto koje je jako interesantno turistima, zbog veličine njegovih plaža i prirodnih ljepota, mišljenja je Hodžić.

“Smatram da svaki naš gost može u Ulcinju pronaći nešto zanimljivo. Od skoro imamo registrovano seosko domaćinstvo i intezivno radimo na obilježavanju pješačkih staza i formiranju hajking kluba. Ljetnja scena počinje u julu mjesecu kao i Oldtajmer fest. Brojne kulturne i zabavne manifestacije planirali smo za septembar, u cilju produženja ljetnje tuističke sezone. Tu su modni događaji, Jesenja korpa koju organizujemo treću godinu za redom, zatim Dani bamija, Sajam knjiga ...”, naveo je Hodžić.

On je podsjetio da su za promociju grada Ulcinja u velikoj mjeri zaslužni i privrednici, koji kroz aktivnosti koje organizuju, poput sportova na vodi koje se održavaju na Velikoj plaži, doprinose boljoj turističkoj ponudi.

“Takođe, spomenuo bih sve veći broj info punktova, u našem gradu ih ima 9. Prošle godine smo pokrenuli aplikaciju RB 90 preko koje online svaki stanodavac može da prijavi svoje goste, što je svakako olakšalo ovu procedure. Jako smo zadovoljni jer je broj korisnika sve veći”, poručio je Hodžić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obradović: Počinje priprema projektne dokumentacije za renoviranje Instituta Igalo

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 14:08

Institut Igalo je u redovnom poslovanju u 2025. godini ostvario pozitivan rezultat veći od pet miliona eura, kada se iz bilansa izuzme prihod ostvaren prodajom imovine (objekta nekadašnjeg Dječijeg odjeljenja), ističe predsjednik Odbora direktora Pavle Obradović i najavljuje početak pripreme projektne dokumentacije za renoviranje Instituta, prenosi Novski portal.

Mugoša inicirao saslušanje ministara oko cijene goriva i snadbijevenosti tržišta naftnim derivatima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 12:45

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša inicirao je održavanje skupštinskog saslušanja ministra energetike i rudarstva i ministra finansija na temu "Cijene goriva i snadbijevenost crnogorskog tržišta naftnim derivatima".

Sekulić o tržištu goriva: Država neće donositi odluke na štetu građana

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 11:29

Država neće donositi odluke pod pritiskom niti na štetu građana – prvi i osnovni prioritet su građani Crne Gore, a ne profit pojedinih kompanija. To je, u razgovoru za RTV Podgorica, poručila direktorica Direktorata za naftu i gas u Ministarstvu energetike i rudarstva Zorana Sekulić, komentarišući stanje na tržištu goriva i navode o mogućim poremećajima.

Nakon posjeta Luksemburgu, obrazovni sistem dobio čak 4,3 miliona eura bespovratnih sredstava

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:50

Tokom dva sastanaka ministarke prosvjete, nauke i inovacija Anđele Jakšić Stojanović sa partnerima iz European Investment Bank (EIB) obezbijeđena su dva bespovratna granta za crnogorski obrazovni sistem u iznosu od 4,3 miliona eura.

Maksimalne cijene stanova u Nikšiću

Nedjelja, 15.03.2026 | 19:22

Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Nikšiću dostigla je maksimum jer potražnja je veća od ponude, dok cijene na primorju bilježe pad i do 10 odsto – podaci su Agencije Nekretnine Nikšić, prenosi RTNK.

Velik požar na aerodromu u Dubaiju: Tramp zaprijetio NATO-u

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:31

Letovi na Međunarodnoj zračnoj luci u Dubaiju privremeno su obustavljeni nakon što je rano ujutro u incidentu s dronom zapaljen obližnji spremnik s gorivom. Uprava za civilno vazudhoplovstvo Dubaija objavila je da je riječ o mjeri opreza radi osiguranja sigurnosti svih putnika i osoblja, piše CNN.

Cijena vozačkog za tri godine porasla na 900 eura

Nedjelja, 15.03.2026 | 20:49

Cijena polaganja vozačkog ispita u Crnoj Gori posljednjih godina značajno je porasla, očekuje se i dalji rast cijena, kao i promjene u načinu obuke budućih vozača. Iz auto-škola poručuju da je razlog tome modernizacija sistema, stroži zakonski uslovi i usklađivanje sa evropskim direktivama, prenosi RTV Podgorica.

Netfliks potvrdio nastavak najgledanijeg filma svih vremena

Nedjelja, 15.03.2026 | 20:03

Nakon mjeseci nagađanja, Netfliks i Sony Pictures Animation zvanično su potvrdili da je u pripremi nastavak popularnog animiranog filma “K-Pop Demon Hunters”.

Jednostavan trik za brže sušenje veša

Nedjelja, 15.03.2026 | 19:57

Sušenje odjeće u vlažnim uslovima često povećava troškove zbog veće upotrebe mašine za sušenje. Ipak, postoji jednostavan trik sa peškirom koji može pomoći da se odjeća brže osuši i da pritom smanjite potrošnju električne energije.

FK Budućnost: U narednim danima detaljan izvještaj stručnog štaba, a potom i odluke, sa jasnim ciljem da se pokaže reakcija na terenu

Nedjelja, 15.03.2026 | 21:02

Novi neuspjeh fudbalera Budućnosti. Crnogorski šampion je danas u Baru doživio najveći debakl u sezoni, poraz od 3:0 u duelu sa Mornarom.

Medvedev: Pobjeda nad Alkarasom – kao da sam osvojio trofejc

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:54

Danil Medvedev je podsjetio na najbolje dane u Indijan Velsu, gdje je igrao finale.

Klub poslanika DPS-a pisao Dukaju: Traže skraćenje mandata SO Kotor i razrješenje Jokića

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:35

Klub poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) uputio je otvoreno pismo ministru javne uprave MJU, Marašu Dukaju povodom situacije u Kotoru. Poslanici DPS-a između ostalog traže od ministra da Vladi podnese Predlog odluke za skraćenje mandata Skupštini opštine Kotor kao i pokretanje postupka za razrješenje predsjednika Opštine Kotor Vladimira Jokića.

Košarkaš Ibra dao 63 poena!

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:27

Košarkaš Ibra Nenad Vuković imao je nestvaran učinak u pobjedi svoje ekipe nad Teodom u crnogorskom šampionatu.

Ševaljević: Na Borozana ne možemo računati, fokus mora biti na onima koji su tu

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:03

Direkor rukometne reprezentacije Crne Gore Vasko Ševaljević govorio je  o statusu jednog od najvažnijih igrača reprezentacije, Vuku Borozanu, koji se ipak neće odazvati na ovu akciju nacionalnog tima.  

Dinar: Na nama je da opravdamo ulogu favorita protiv Finske

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:56

Nakon nastupa na Evropskom prvenstvu, rukometna reprezentacija Crne Gore odradila je detaljnu analizu učinka na turniru, na kojem je ekipa pokazala dva različita lica u tri odigrana meča. Selektor Didie Dinar istakao je da je tim protiv Slovenia prikazao kvalitetnu igru, dok to nije bio slučaj u duelima sa preostala dva rivala.

Aca Lukas spasio radnika na pumpi od naoružanog razbojnika

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:44

Popularni pjevač Aca Lukas oglasio se nakon drame koja se dogodila rano jutros, oko 4 sata, na jednoj benzinskoj pumpi na putu Novi Sad - Sremska Kamenica.

Evropske zemlje odbijaju da pomognu u deblokadi Ormuskog moreuza

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:45

Italija je najnovija evropska zemlja – poslije Ujedinjenog Kraljevstva, Njemačke i Grčke – koja je oprezno reagovala na zahtjev američkog predsjednika Donalda Trampa da saveznici pomognu u otvaranju Ormuskog moreuza.  

Gorčević: Spremni da ispunjavamo obaveze i da se približimo krajnjem cilju

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:14

Ministarka evropskih poslova Maida Gorečević poručila je iz Brisela da vjeruje da je ovo još jedna Međuvladina konferencija na kojoj ćemo pokazati spremnost Crne Gore ne samo da ispunjava obaveze nego i da se približava krajnjem cilju punopravnom članstvu do 2028. godine.

Tri požara danas na Cetinju zbog spaljivanja biljnog otpada

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 19:09

Cetinjski vatrogasci danas su angažovani na gašenju požara u Gornjim Očinićima – u mjestu Poljane, i na lokalitetu Ševrlja, dok je požar koji je tokom dana izbio na Obzovici u međuvremenu ugašen, prenosi RTV Cetinje.-

Objavljen Konkurs za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Slovenije

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 17:36

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija Crne Gore je objavilo Konkurs za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Republike Slovenije za period 2027-2028. godina, deveti u nizu.