Nedjelja, 23.06.2024 | 10:12
IZVOR: kolektiv.me

Živković u Herceg Novom: NEMA CIJENE za koju bi DPS prodala tekovine prethodnih generacija

Na Opštinskoj izbornoj konferenciji DPS Herceg Novi birao je članove Opštinskog odbora. Konferenciju je otvorio predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković.




Foto: DPS

On je istakao da, iako je DPS dugo godina u opoziciji u ovom gradu, kao i nepravedno van vlasti, ima izuzetno jako jezgro podrške, što neka druga partija ne bi uspjela, te je izrazio zahvalnost aktivistima na predanom radu.

“Četiri godine u opoziciji uspjeli smo da sačuvamo relevantnost i da odgovorimo izazovima, nakon 30 godina vršenja vlasti. Bez obzira na revanšizam, medijski, politički i pravosudni progon i dalje smo na nogama, i to kao najjači politički subjekt u Crnoj Gori”, rekao je on.

Živković je podsjetio da DPS pravi promjene u svojoj politici i u partiji, ali ne da bi se bilo kome prilagodili, već zato što su svjesni da bolja i uspješnija DPS znači bolju i uspješniju Crnu Goru.

“U kakvom ambijentu živimo – danas je najvažnije biti vlast po svaku cijenu. A osnovna mjera da biste došli do vlasti ili je zadržali je ucjena. Mandić i Knežević ucjenjuju Spajića – cijena zadržavanja na vlasti je pomjena Ustava, državnih simbola, uvođenje dvojnog državljanstva. Da bi ostao u vlasti naš premijer pristaje da se razračunava sa nacionalnim interesima Crne Gore”, istakao je on.

Živković je naglasio da nema cijene pod kojom bi DPS pohrlila za vlast i prodala tekovine prethodnih političkih generacija – mukotrpno obnovljenu nezavisnost, očuvan građanski i multinacionalni sklad, članstvo u NATO i ulazak u EU.

“Ostaćemo u opoziciji koliko god bude potrebno da ne predajemo državu velikosprskom nacionalizmu. Smijenili smo dvije vlade i treću čeka takva sudbina. Crna Gora je danas prepoznata po političkoj nestabilnosti. Ko će doći da bilo šta uloži kod nas ako nema zdrav politički ambijent?”, dodao je Živković.

On je saopštio na izostanak realizacije kapitalnih projekata, ali i onih na lokalnom nivou.

“Takvo je stanje i ovdje. Raskopano šetalište, ulice, nema ulaganja u komunalnu infrastrukturu, oni posvađani, pet mjeseci ne mogu da zakažu sjednicu lokalnog parlamenta, posvađani u Tivtu, Budvi, Ulcinju, Beranama, Podgorici, na državnom nivou, gdje god su se domogli vlasti su se međusono posvađalii. A onda pričaju o pomirenju Crne Gore. Između sebe se ne mogu dogovoriti oko pozicija, fotelja, privilegija, ko će biti direktor, a ko rukovodilac, ko će više novaca uzeti iz budžeta, zadužiti službeni automobil, ko će imati više obezbjeđenja, ko će se više bahatiti”, naglasio je on.

Kako vode ekonomsku politiku, dodaje Živković, to je uvod u bankrot naše države.

“Povećaju plate 30 odsto, a cijene 70 odsto i onda nam objašnjavaju da je to bolji životni standard. Standard najbolje osjećamo kad pođemo u market ili kad plaćamo dažbine. Najavljuje se i poskupljenje cijene električne energije početkom sljedeće godine. Ima li jedna opština da nijesu povećali dažbine kad su došli na vlast – u Podgorici su povećali porez na nepokretnost, paking, vodu, komunalije. A najavljivali su povećanje zarada, umjesto toga ih umanjuju. Možete neko vrijeme da se služite obmanama i manipulacijama, ali ne sve vrijeme”, navodi predsjednik DPS-a.

Živković se osvrnuo na katastrofalno stanje javnih finansija.

“Sad planiraju novo zaduženje od 400 miliona, a već su se zadužili preko milijardu i po, to bi značilo da ćemo uskoro biti zaduženi dvije milijarde eura. Za 30 godina naše vlasti smo se zadužili tri milijarde i 600 miiliona, a oni za nepune četiri godine dvije milijarde, a za koji projekat? Mi smo od toga novca izgradili prvu dionicu auto-puta, podmorski kabal, regionalni vodovod, put Žabljak-Risan, a to su samo neki od projekata. A gdje je njihov novac – u plate i penzije. E kad ne budemo mogli više da se zadužujemo znate i sami kakav nas scenario čeka”, istakao je on.

Podsjetivši da je slično stanje i u drugim oblastima – obrazovanju i zdravstvu.

“Politike koje su gradile svoju platformu na priči kako je DPS partija koja se ustremila protiv Boga, crkve danas propadaju i nestaju i raspadaće se svakog dana na svakom pedlju Crne Gore, jer kada zloupotrijebiš vjeru i vjersku organizaciju za obračun sa Crnom Gorom doživljavaš onu sudbinu kakvu oni danas doživljavaju – nigdje se više ne mogu složiti i povezati i svugdje će padati. Ima DPS koalicioni kapacitet, ali na drugoj strani nema hrabrosti da se uđe u koaliciju sa jedinom patijom koja može da obezbijedi stabilnost, jer Beogradu ne odgovara politička stabilnost. Znaju kad mi dođemo na vlast nema više obračuna sa Crnom Gorom. Sudbina naše države povezana je sa DPS. Zato moramo još vrijednije raditi da se što prije vratimo na vlast”, zaključio je Živković najavljujući intenzivan terenski rad, obilaske opštinskih odbora od strane partijskog rukovodstva i razgovore sa simpatizerima i članovima partije.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
OKG
23.06.2024 16:38

Pa pa👋

0 0

OSTALE VIJESTI

Srbija pozvala svoje državljane da što prije napuste Iran

Subota, 21.02.2026 | 09:27

Državljanima Srbije preporučuje se da napuste Iran zbog povećanih tenzija i rizika od pogoršanja bezbjednosne situacije.

Vujović: Što je u slučaju drugih epska pravda to je u slučaju "naših" skandal i sramota

Subota, 21.02.2026 | 08:24

Jedan od lidera Evropskog saveza i predsjednik Socijaldemokratske partije Ivan Vujović oglasio se povodom slučaja bivše ministarke Vesne Bratić i posjete mitropolita SPC Joanikija, nakon što je puštena iz pritvora. Saopštio je da primitivna, inferiorna i poražena politika mora istovremeno biti i ekstremno licemjerna.

Pentagon oštro zaprijetio Evropi: Ako budete kupovali samo svoje oružje, slijedi odmazda

Petak, 20.02.2026 | 19:20

Administracija američkog predsjednika Donalda Trampa zaprijetila je odmazdom evropskim zemljama ukoliko Evropska unija u svom planu ponovnog naoružavanja kontinenta bude favorizovala domaće proizvođače oružja na štetu američkih.

DPS Herceg Novi: Katić i Velaš hitno da objasne devastaciju obale u Baošićima, naš grad nije privatna investitorska zona

Petak, 20.02.2026 | 19:42

Odbornički klub Demokratske partije socijalista Herceg Novi izražava ozbiljnu zabrinutost zbog radova na nasipanju obale i izgradnji kupališta u Baošićima, uprkos rješenju Uprave za zaštitu kulturnih dobara kojim je naložena hitna obustava radova i vraćanje prostora u prvobitno stanje, jer se lokacija nalazi u zahvatu UNESCO zaštićene zone i bez potrebnih je saglasnosti.

Trump ponovo tvrdi da je zaustavio rat na Balkanu: Naredio liderima da ustanu, Osmani poslušala "kao u školi"

Petak, 20.02.2026 | 18:25

Američki predsjednik Donald Trump održao je prvi sastanak novoosnovanog Odbora za mir, na kojem se ponovo dotakao odnosa između Kosova i Srbije. Trump je još jednom ustvrdio da je spriječio rat između ove dvije države, a bizarna scena sa sastanka izazvala je posebnu pažnju.

ANKETA: Da li podržavate zabranu društvenih mreža za djecu mlađu od 13 godina?

Petak, 20.02.2026 | 13:24

Crna Gora razmatra novi zakon o zaštiti maloljetnika u digitalnom prostoru, usklađen sa evropskim standardima i regulativama poput Akta o digitalnim uslugama (DSA). Predloženom mjerom predviđa se zabrana korišćenja društvenih mreža za djecu mlađu od 13 godina, dok bi djeca od 13 do 16 godina mogla koristiti društvene mreže uz saglasnost roditelja ili staratelja.

Kamiondžije iz Crne Gore i regiona će ubrzo ponovo krenuti u blokade

Petak, 20.02.2026 | 10:33

Izvjesno je da će prevoznici iz Crne Gore i regiona krenuti ponovo u blokadu imajući u vidu da Evropska komisija nije prihvatila njihove zahtjeve kada je riječ o liberalizaciji pravila boravka u zemljama Šengen zone – saopštio je Pobjedi predstavnik Udruženja prevoznika Crne Gore Đorđije Lješnjak.

Melina Džinović i njen partner ipak ne planiraju svadbu: "Željela je pokazati da je srećna"

Petak, 20.02.2026 | 10:22

Bosanskohercegovačka modna dizajnerkaa Melina Džinović i njen novi partner iz Velike Britanije, čije ime još uvijek nije poznato javnosti, još uvijek se ne planiraju vjenčati.

Kaluđerović: Zabraniti društvene mreže mlađima od 13 godina, a djeci od 13 do 16 trebaće saglasnost

Petak, 20.02.2026 | 11:54

U Skupštini Crne Gore juče je radni sastanak povodom Predloga zakona o zaštiti maloljetnika u digitalnom okruženju, na inicijativu poslanice Slađane Kaluđerović, predlagačice zakona.

Medojević: Novović planira da se kandiduje za predsjednika

Petak, 20.02.2026 | 11:36

Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević kazao je danas da ima informacije da glavni specijalni tužilac Vladimir Novović ima političke ambicije i da planira da se kandiduje za predsjednika na narednim izborima.

Srbija pozvala svoje državljane da što prije napuste Iran

Subota, 21.02.2026 | 09:27

Državljanima Srbije preporučuje se da napuste Iran zbog povećanih tenzija i rizika od pogoršanja bezbjednosne situacije.

Podgorica: Zbog litije danas zatvoreno više saobraćajnica

Subota, 21.02.2026 | 08:35

Iz Uprave policije saopšteno je da će danas, zbog litije povodom praznika Svetog Simeona Mirotočivog-Stefana Nemanje, od 11:00 časova biti zatvorene sljedeće saobraćajnice: Bulevar Džordža Vašingtona od Hrama Hristovog Vaskrsenja do raskrsnice sa Bulevarom Svetog Petra Cetinjskog, zatim Bulevar Svetog Petra Cetinjskog do raskrsnice sa ulicom Kralja Nikole, te ulica Kralja Nikole i most braće Zlatičanin.

Femić: Srpski jezik zaslužuje institucionalno normiranje u Crnoj Gori

Subota, 21.02.2026 | 08:21

U ime Pokreta narodnog povjerenja svim građanima Crne Gore čestitam 21. februar, Međunarodni dan maternjeg jezika, saopštio je Radoje Femić, član Predsjedništva Pokreta narodnog povjerenja, ističući da srpski jezik zaslužuje institucionalno normiranje u Crnoj Gori.

Mitropolit Joanikije posjetio Vesnu Bratić

Petak, 20.02.2026 | 21:28

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije posjetio je večeras profesoricu Vesnu Bratić kojoj je danas krivično vijeće Višeg Suda ukinulo pritvor i stavilo je pod mjerom kućnog nadzora.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 20.02.2026 | 21:24

U subotu se u južnim i centralnim predjelima očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu do umjerenu mjestimičnu oblačnost.

Nikad lakši put do naslova - Budućnost 18. put najbolja u Kupu

Petak, 20.02.2026 | 20:43

Podgoričani rutinski odradili posao u finalu protiv Mornara

Čarapić: Neradna nedjelja potez za zaštitu radnika

Petak, 20.02.2026 | 20:39

Poslanik PES-a Vasilije Čarapić naglasio je da je mjera usvojena jednoglasno u Skupštini, jer se štite prava radnika u trgovini, a zabrana rada nedjeljom nije nanijela štetu tržištu.

Privilegovano odrastanje: Ove navike imaju ljudi koji su odrasli bez finansijskih briga

Petak, 20.02.2026 | 21:22

Pojam privilegije često izaziva rasprave, ali ne ogleda se uvijek kroz bogatstvo ili status. Ponekad se vidi u sitnim, svakodnevnim navikama koje proizilaze iz odrastanja bez većih finansijskih briga.

Naučnici: Vukovi mogu da se naviknu na ljude

Petak, 20.02.2026 | 21:09

Vukovi se plaše ljudi, ali mogu da prevaziđu taj strah i naviknu se na blizinu ljudi, zaključeno je u najnovijoj, danas objavljenoj studiji naučnika sa Veterinarskog fakulteta u Beču.

Kosovskom državljaninu 30 dana zatvora, uhapšen zbog omalovažavanja i vrijeđanja policijskih službenika.

Petak, 20.02.2026 | 20:57

lužbenici Odjeljenja bezbjednosti Herceg Novi su danas, u mjestu Sutorina, prilikom sprovođenja redovnih aktivnosti, izvršili kontrolu vozača C.R. (32) iz Kosova.