Nedjelja, 23.06.2024 | 12:30
IZVOR: kolektiv.me

Made In New York Jazz Festival PROMOVIŠE džez muziku i INSPIRIŠE mlade muzičare da se oprobaju u tom žanru

Made In New York Jazz Festival ima veliku ulogu u promociji džez muzike u Crnoj Gori, koja nema mjesto i status koji zaslužuje, ali je interesovanje publike iz godine u godinu sve veće, a podrška Ministarstva kulture i medija tom festivalu kontinuirana.




Foto: Ministarstvo kulture i medija; Gardasevic photography 

To je poručeno sa susreta koji je ministarka kulture i medija  Tamara Vujović imala sa organizatorima i učesnicima 9. izdanja "Made in NY Jazz Festivala".

Sastanku su pored organizatora festivala Vladimira Maraša prisustvovali istaknuti jazz umjetnici: Michael Brovkine, Nathan East, Noah East, Frank Gambale, Jeff Tain Watts, Laura Kahle, Latoya Kennedy, Ekep Nkwelle, Yaacov Mayman, Michal Martyniuk, Luis Bonilla, Lana Janjanin, Branko Sterpin i Milan Pavković.

Ministarka Vujović poželjela je učesnicima dobrodošlicu u Crnu Goru i istakla da festival ima veliku ulogu u promociji i popularizaciji džez muzike u našoj državi.

„Iz tog razloga Ministarstvo kontinuirano podržava organizaciju, a 2022. godine joj je dodjelilo status festivala od posebnog značaja. Džez kod nas nema mjesto i status koji zaslužuje, zato smo srećni što zajedno sa vama možemo dati doprinos njegovom razvoju i inspirisati mlade muzičare da se oprobaju i u ovom žanru", rekla je Vujović.

Gosti Festivala su prenijeli odlične utiske sa otvaranja koje je održano u Tivtu i naveli da se raduju nastavku programa i druženju sa publikom u Crnoj Gori.

Organizator Festivala Vladimir Maraš zahvalio je zbog podrške Ministarstva i naveo da su planovi za naredni period, posebno za sljedeće, jubilarno deseto izdanje festivala, veliki, te da iz godine u godinu svjedočimo sve većem interesovanju publike.

Od 21. do 23. juna održava se 9. izdanje Made in NY Jazz Festivala Montenegro, koji postoji od 2012. godine, uz kontinuiranu podršku Ministarstva. Festival od decembra 2022. godine ima status manifestacije od posebnog značaja.

Ovogodišnji festival, pored koncerata u Tivtu 21. i u Podgorici 22. i 23. juna, obuhvata besplatnu radionicu sa uglednim muzičarima i nekoliko svirki na trgovima (Street Jam Session).

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Veče Hadži Petra Božovića 05. maja u KIC-u

Subota, 02.05.2026 | 10:55

U okviru „Dana podgoričke kulture” 5. maja u 20 sati biće priređeno Veče Hadži Petra Božovića u velikoj sali Kulturno-informativnog centra „Budo Tomović”.

Raznovrstan i sadržajan maj u KIC-u

Petak, 01.05.2026 | 10:31

Kulturno-informativni centar „Budo Tomović” nastaviće i tokom maja sa promocijom reprezentativnih umjetničkih vrijednosti kroz bogat i pažljivo koncipiran program.

Vujović: Prvi Showcase crnogorskog pozorišta otvoriće vrata crnogorskom teatru na međunarodnoj sceni

Četvrtak, 30.04.2026 | 15:09

Prvi Showcase crnogorskog pozorišta, koji Ministarstvo kulture i medija organizuje od 13. do 17. maja u Podgorici, Cetinju, Budvi i Tivtu, predstavlja važan iskorak u strateškom i promišljenom međunarodnom pozicioniranju savremenog crnogorskog teatra, ocijenila je ministarka kulture i medija dr Tamara Vujović, ističući da će ovaj događaj okupiti relevantne međunarodne selektore, producente i kritičare i kroz pažljivo odabran program i profesionalni dijalog doprinijeti većoj vidljivosti domaće produkcije na međunarodnoj sceni.  

Sejfo Seferović gost tribine „Podgoričke priče” u KIC-u

Subota, 25.04.2026 | 09:33

Među umjetnicima koji su svojim djelovanjem obilježili kulturni i umjetnički život Glavnog grada, posebno se izdvajaju oni koji su decenijama posvećeno gradili pozorišnu i filmsku scenu.

Ćalasan: Narodni muzej između tradicije i inovacije, kulturno nasljeđe da bude dostupno svima

Subota, 25.04.2026 | 08:20

Narodni muzej Crne Gore počeo je sa programom obilježavanja 130 godina od osnivanja i 100 godina od obnove rada, a kako ističe direktor Jakša Ćalasan za Portal RTCG, jubilej nije samo prilika za retrospektivu, već i za kritičko promišljanje uloge muzeja danas – šta znači savremenom društvu i kako može biti relevantan novim generacijama.

BBC: Španska policija zaplijenila oko 40 tona kokaina sa broda u Atlanskom okeanu

Srijeda, 06.05.2026 | 18:33

Španske vlasti saopštile su da su u međunarodnim vodama kod Kanarskih ostrva zaplijenile između 30 i 45 tona kokaina na teretnom brodu, u jednoj od najvećih operacija protiv trgovine drogom u istoriji zemlje, tokom koje je uhapšeno oko 20 osoba, prenose svjetski mediji.

Fejzić: Ako je Crna Gora građanska država, ona ne može imati fašističku vojsku

Srijeda, 06.05.2026 | 18:46

Ako je Crna Gora građanska država, ona ne može imati fašističku vojsku, napisao je na X mreži Reis islamske zajednice Crne Gore Rifat Fejzić reagujući na snimak pripadnika vojnika Crne Gore koji pjevaju o ratnom zločincu Draži Mihajloviću.

Kalač: BS-u smetaju četničke pjesme vojnika, ali ne i četnički vojvoda kojem služe u vlasti

Srijeda, 06.05.2026 | 21:12

  Ne znam zašto je Mirsad Nurković začuđen zbog četničkih pjesama nekih vojnika. Njegov koalicioni partner i predsjednik Skupštine, vojvoda Andrija Mandić, odavno javno baštini upravo takvu ideologiju i vrijednosni okvir. Zato ovakve pojave nijesu incident koji pada s neba, nego logična posljedica politike koja se godinama normalizuje sa samog vrha vlasti, kojoj Bošnjačka stranka danas bezpogovorno služi, kazao je predstavnik Evropskog saveza Alen Kalač.

Nezgoda na putu Podgorica-Cetinje, povrijeđene dvije osobe

Srijeda, 06.05.2026 | 21:33

Na putu Podgorica-Cetinje došlo je do saobraćajne nezgode, a najmanje dvije osobe su povrijeđene, pišu “Vijesti”.

Akcija granične policije: Jedna osoba uhapšena, zaplijenjeni droga, oružje i municija

Srijeda, 06.05.2026 | 19:11

Policija je saopštila da su službenici Uprava policije Crne Gore – Sektora granične policije sproveli opsežnu akciju širom države, tokom koje je uhapšena jedna osoba, dok su u više gradova zaplijenjeni skoro dva kilograma marihuane, kokain, ekstazi, kao i puške, pištolji i municija.

Kakvo značenje za vlasnike ima kada ih pas dodirne šapom

Četvrtak, 07.05.2026 | 17:54

Psi koriste šape iz više razloga za ponašanja poput tapšanja i guranja

Adžović: Počeli radovi na putu Tomaševo–Sokolac, raspisan konkurs za izgradnju škole u Nedakusima

Četvrtak, 07.05.2026 | 18:04

Ministarka javnih radova Majda Adžović danas je boravila u radnoj posjeti opštini Bijelo Polje, gdje je zajedno sa saradnicima obišla više infrastrukturnih projekata od značaja za ovaj region.

Upravni sud odbio tužbu CAAP za aerodrome

Četvrtak, 07.05.2026 | 17:41

Presudom Upravnog suda od 14. aprila ove godine, odbijena je tužba društva Corporación America Airports S.A. sa sjedištem u Luksemburgu, podnijeta protiv rješenja Komisije za koncesije Vlade Crne Gore od 1. septembra 2025. godine, saopšteno je iz te sudske instance. Podsjetimo, potencijalni koncesionar Aerodroma Crne Gore (ACG) je kompanija “Incheon International Airport Corporation” (IIAC).

KM: Zakonodavni odbor se pozitivno izjasnio o izmjenama i dopunama zakona o kinematografiji i pozorišnoj djelatnosti

Četvrtak, 07.05.2026 | 17:29

Zakonodavni odbor Skupštine Crne Gore dao je pozitivno mišljenje na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o kinematografiji, kao i na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pozorišnoj djelatnosti, koje je pripremilo Ministarstvo kulture i medija, a koja predstavljaju važan korak ka modernizaciji i unapređenju filmske industrije, ali i daljem jačanju normativnog i institucionalnog okvira za razvoj pozorišne umjetnosti u Crnoj Gori.

Mandić najplaćeniji sa skoro 3.000 eura, koliko su primili ostali poslanici u aprilu?

Četvrtak, 07.05.2026 | 17:19

Poslanici Skupštine Crne Gore su za april primili zarade koje su, u zavisnosti od funkcija, članstva u odborima i varijabila, iznosile do skoro 3.000 eura neto, pokazuju zvanični podaci, objavljeni na sajtu crnogorskog parlamenta.  

Predsjednik PSŽ-a: Luis Enrike je naše najveće bogatstvo

Četvrtak, 07.05.2026 | 17:06

Prvi čovjek zvaničnog evropskog prvaka Naser Al-Kelaifi nije krio oduševljenje nakon novog plasmana Parižana u finale Lige šampiona, poručivši da je Luis Enrike njegova najbolja odluka otkako vodi klub.

Ekskluzivno iz Kopoline arhive: Al Paćino i trenutak koji mu je promijenio karijeru

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:56

Reditelj Frensis Ford Kopola objavio je na svom Instagram profilu do sada rijetko viđen snimak audicije Al Paćina za ulogu Majkla Korleonea u kultnom filmu „Kum“.

Abazović i Novaković Đurović u Briselu: Sjutra debata o budućnosti Evrope

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:42

Predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović i potpredsjednica partije Ana Novaković Đurović, učestvovaće sjutra na liderskom sastanku evropskih Zelenih, koji se održava u Briselu, saopštili su iz URE.

Zašto jedemo kada nismo gladni? Niz psiholoških faktora krije se iza ove navike

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:30

Kada se suočimo sa viškom kilograma, često se zapitamo: "Kako se ovo desilo?". Često se javlja i osjećaj da se više ne prepoznajemo u ogledalu.

Dug opština preko 60 miliona eura: Herceg Novi, Budva i Ulcinj među najzaduženijim

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:19

Prihodi svih crnogorskih opština u prvom kvartalu 2026. godine iznosili su 235,3 miliona eura, dok su rashodi dostigli 108,9 miliona eura, pokazuju podaci Ministarstva finansija o prihodima, rashodima i neizmirenim obavezama jedinica lokalne samouprave na dan 31. mart 2026. godine. Ukupan dug opština, odnosno neizmirene obaveze, iznosi 60,3 miliona eura.