Petak, 05.07.2024 | 17:13
IZVOR: una.rs

Threads slavi PRVI ROĐENDAN sa više od 175 MILIONA KORISNIKA

Iako Threads, stabilan rast, još uvijek ne može da parira uticaju i obimu Tvitera sada poznatog kao X.




Foto: YouTube screenshot/Simple Alpaca

Aplikacija Threads, konkurent Maskovom X-u, obilježava prvu godinu postojanja sa više od 175 miliona mjesečno aktivnih korisnika. Direktor kompanije Meta, Mark Zakerberg, objavio je ovu impresivnu cifru u srijedu ujutro.

Naime, X ima oko 250 miliona dnevno aktivnih korisnika i 550 miliona mjesečno aktivnih korisnika, prema podacima iz marta.

Threads je lansiran u vrijeme velikih promjena za X. Maskove kontroverzne odluke i javne rasprave sa liderima kompanije izazvale su nezadovoljstvo među korisnicima, što je neke natjeralo da pređu na alternativne platforme kao što su Mastodon i Bluesky. Meta je brzo reagovala na ovu situaciju, privukavši gotovo 100 miliona mjesečno aktivnih korisnika u prva tri mjeseca od lansiranja Threads-a.

Do kraja 2023. godine, broj korisnika porastao je na 130 miliona, a u prvom kvartalu ove godine premašio je 150 miliona. Zakerberg je izjavio da je rast Threads-a "uglavnom u skladu sa očekivanjima", ističući kako prisustvo poznatih ličnosti poput Tejlor Svift doprinosi popularnosti platforme.

Prema anketi koju je Meta sprovela sa Wakefield Research, vijesti iz svijeta zabave i muzike značajno doprinose angažovanju korisnika Generacije Z na Threads-u. Fanovi Tejlor Svift, poznati kao "Swifites", igraju veliku ulogu u ovom trendu, sa tagom TTPD, koji se odnosi na njen novi album "The Tortured Poets Department", među najpopularnijim tagovima u poslednja tri meseca.

Iako veličina i obim korisnika nisu jedini pokazatelji uspjeha društvenih mreža, Threads se suočava sa izazovom da postigne isti nivo angažovanja kao TikTok i X. Trenutno je nejasno da li će "prijateljski" razgovori na Threads-u moći da generišu istu vrstu angažovanja koja se može unovčiti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Spalević: Uklanjamo prepreke na kanalu Mareza, slijedi rušenje nelegalnog puta

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:43

Zamjenik gradonačelnika Podgorice, Boris Spalević, najavio je nastavak radova na čišćenju kanala Mareza, ističući da je preostalo uklanjanje još nekoliko zemljanih prepreka i nezakonito izgrađenog puta kako bi se omogućilo nesmetano ulivanje kanala u Moraču i njegova potpuna prohodnost.

Svijet Rubio: Evropski izvještaj o smrti Navaljnog je uznemirujući

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:46

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je da su nalazi pet evropskih država o smrti ruskog opozicionara Aleksej Navaljni zabrinjavajući, navodeći da Sjedinjene Države nemaju osnova da dovode u pitanje njihove zaključke.

Dragićević o rušenju fabrike na Zabjelu: Posljedice po javno zdravlje mogu biti nesagledive

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:03

Građanski aktivista Aleksandar Dragićević, napisao je na svom Fejsbuk nalogu da je juče dobio poziv o rušenju fabrike 19. Decembar na Zabjelu, kao i da se u okviru fabrike nalaze određene količina azbesta, koji je vrlo kancerogen i opasan po zdravlje.

Đenero: Potisnuti kvaziidentitetske teme koje razaraju ustavne definicije crnogorske države, fokusirati se na reforme

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:32

Jedini način da Crna Gora u ovoj godini završi pretpristupne pregovore brzo je i efikasno formiranje proevropske parlamentarne većine, rekonstrukcija Vlade i predsjedništva parlamenta, i potiskivanje svih ovih kvaziidentitetskih tema, zapravo tema koje služe razaranju ustavne definicije crnogorske države, a potpuno posvećivanje pretpristupnim reformama, poručio je Davor Đenero, politolog i nezavisni analitičar, u intervjuu za „Slobodnu Bosnu.“

Kalas: Zemlje članice EU nisu spremne da daju Ukrajini konkretan datum za članstvo

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:19

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas kaže da Unija treba da definiše svoje ključne zahtjeve prema Rusiji prije mirovnih pregovora o Ukrajini.

Vučić: Rekao sam Amerikancima da razgovaraju sa Crnom Gorom o naftovodima i gasovodima

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:07

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da će u saradnji sa Azerbejdžanom u okolini Niša biti izgrađena gasna elektrana, za koju očekuje da bi mogla početi sa radom 2029. godine. Tokom današnje posjete Beogradu, predsjednik Azerbejdžana Ilham Alijev zahvalio je Vučiću što je upravo na Dan državnosti Srbije primio delegaciju njegove zemlje, što je ocijenio kao gest poštovanja i prijateljstva, te uputio čestitke predsjedniku i građanima Srbije povodom praznika.    

Dan državnosti u Srbiji: Bez susreta vlasti i studenta na Sretenje

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:06

Državni vrh i antirežimski demonstranti okupili su se u Kragujevcu i Orašcu u različitim periodima dana.     

CNP: „Seviljski berberin“ očarao publiku

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:46

Koncertno izvođenje opere Seviljski berberin Đoakina Rosinija, u režiji italijanskog reditelja Stefana Ferare, održano je sinoć na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta, čime je, kako se navodi u saopštenju, nacionalni teatar još jednom potvrdio snažan kontinuitet razvoja muzičko-scenske djelatnosti.

Šabović: Država koja krije spomenik Đurišiću ne može donijeti pravdu za Bukovicu

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:28

Član Glavnog Odbora Socijaldemokratske partije Crne Gore Mirza Šabović kazao je da država koja krije spomenik Pavlu Đurišiću ne može donijeti pravdu za Bukovicu.  

Odžić: U doba „oslobodilaca“ Crna Gora zadužena u milijardama, spomenici bježe, turizam sveden na razglednicu

Nedjelja, 15.02.2026 | 16:16

Zamjenik predsjednika SDP-a i predstavnik Evropskog saveza, Petar Odžić, u saopštenju je kritikovao aktuelnu vlast navodeći da je u doba tzv. „oslobodilaca“ Crna Gora zadužena u milijardama, dok su ugašeni nacionalna avio-kompanija i Crnogorska plovidba, a aviodostupnost svedena na minimum.