Utorak, 09.07.2024 | 10:34
IZVOR: kolektiv.me

Atletičar Darko Pešić na OLIMPIJSKIM IGRAMA u Parizu

Atletičar Darko Pešić predstavljaće Crnu Goru na Olimpijskim igrama u Parizu, saopšteno je iz Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK).




Foto: Crnogorski olimpijski komitet

"Naš desetobojac dobio je specijalnu pozivnicu Tripartitne komisije Međunarodnog olimpijskog komiteta, na osnovu prijave Crnogorskog olimpijskog komiteta i Atletskog saveza Crne Gore i na 33. Ljetnjim olimpijskim igrama nadmetaće se u sprintu na 100 metara".

Darko Pešić je nacionalni rekorder u više atletskih disciplina, između ostalog i na 110 metara sa preponama, i iz COK-a vjeruju da će na pravi način predstavljati našu atletiku i crnogorski sport u Parizu.

„Dragi Darko, Od srca ti čestitam na dobijenoj mogućnosti da predstavljaš crnogorsku atletiku na Olimpijskim igrama u Parizu. Tvoja posvećenost sportu zaslužuje priznanje, a specijalna pozivnica je dokaz tvoje predanosti. Ponosni smo na tebe i vjerujemo da ćeš dostojno braniti boje Crne Gore. Tvoj sportski put nije bio lak, ali si uvijek bio istrajan, pokazujući pravi sportski duh. Stoga ovaj tvoj uspjeh zaslužuje veliko poštovanje, jer tvoj trud i rad su svjetionik svim mladim sportistima. Srećno, Darko! Mi smo uz tebe na svakom koraku ovog važnog puta i bićemo podrška u svim izazovima koji te očekuju", navodi se u čestitki predsjednika COK-a, Dušana Simonovića.

Pešić se tako priključio crnogorskom olimpijskom timu, u kojem su već jedriličar Milivoj Dukić, muška vaterpolo reprezentacija, bokserka Bojana Gojković, teniserka Danka Kovinić i mladi plivači Jovana Kuljača i Miloš Milenković.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Tatjana
09.07.2024 12:30

Svaka čast, Darku sve čestitke, zaslužuje sve pohvale.Srećno

0 0

Uhapšena jedna osoba - Osumnjičen za ubistvo Nikšićanina Ljubiše Mrdaka

Srijeda, 30.04.2025 | 13:00

D.B. alijas D.P .iz Banjaluke uhapšen je na osnovu međunarodne potjernice koju je za njim raspisao Interpol u Podgorici zbog oružanog razbojništva kada je ubijen radnik obezbjeđenja Pošte Ljubiša Mrdak, a za koje je nedavno oslobođen krivice, potvrđeno je za ATV.

Đoković se oglasio POSLE povlačenja

Srijeda, 30.04.2025 | 08:11

Teniser Novak Đoković objavio je poruku na društvenim mrežama nakon što se povukao sa Mastesa u Rimu.

Mandić se OGLASIO nakon HAPŠENJA sinovca, navodi da je za optužbe SAZNAO iz medija

Srijeda, 30.04.2025 | 13:50

Predsjednik Skupštine i lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić, naglašava da je o hapšenju i optužbama protiv sinovca Danila Mandića saznao iz medija.

Megan Markl konačno progovorila o SUKOBIMA sa princem Harijem (VIDEO)

Utorak, 29.04.2025 | 21:26

Tokom svog prvog podkast intervjua u podkastu "Jamie Kern Lima Show", Megan Markl je po prvi put progovorila o teškim počecima veze s princem Harijem.

Nedović: Milatović još jednom UGROŽAVA državne interese

Srijeda, 30.04.2025 | 08:49

Poslanica Pokreta Evropa sad (PES) Jelena Nedović saopštila je da je bilo očekivano da predsjednik države Jakov Milatović neće potpisati Sporazum o saradnji u oblasti turizma i razvoja nekretnina između Vlade Crne Gore i Vlade UAE, ali da je nedopustivo da koristi funkciju predsjednika države kako bi nanosio štetu građanima, zbog "lične netrpeljivosti prema premijeru Milojku Spajiću".

Za Prvi maj biramo drugačije: PET NEOBIČNIH MJESTA za savršen uranak u Crnoj Gori

Srijeda, 30.04.2025 | 21:18

Dok većina planira prvomajski uranak uz roštilj u gradskim parkovima ili na obalama poznatih jezera i rijeka, mi vam donosimo listu manje poznatih, ali podjednako čarobnih lokacija u Crnoj Gori – idealnih za bijeg od gužve i povezivanje s prirodom.

"SREĆNA sam jer nemam djecu": Heder Grejam razbjesnela javnost

Srijeda, 30.04.2025 | 20:56

Američka glumica Heder Grejam u novom je intervjuu izjavila da ne žali zbog odluke da nema djecu.

TRAGEDIJA kod Topole: Pronađena tijela četvoro stradalih u septičkoj jami

Srijeda, 30.04.2025 | 20:48

Četiri osobe nastradale su nedaleko od Topole, kada je muškarac upao u septičku jamu, a ostali ga spasavali, saznaje RTS.

Knežević: Ako postanem ministar, MOJ SAVJETNIK biće Milo Đukanović

Srijeda, 30.04.2025 | 20:44

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević oglasio se večeras nakon informacije kako je počasni predsjednik Socijaldemokratske partije Ranko Krivokapić postavljen na poziciju ministar savjetnik u Ministarstvu vanjskih poslova.

Ne krećite na prvomajski uranak dok NE PROVJERITE da li ste ponijeli ono najvažnije

Srijeda, 30.04.2025 | 20:24

Vrijeme kada se svi "sele" u prirodu, roštiljaju, druže i pune baterije.

Google Maps dobio POBOLJŠANJE: Možete da gledate mape u "pozadini"

Srijeda, 30.04.2025 | 19:58

Pre skoro godinu dana, pisalo se o tome da Google Maps zamenjuje pune ekrane nečim što se zove Sheet, odnosno "prozorima" sa u kojima mogu da se vide informacije sa Explore taba.

Ranko Krivokapić ministar-savjetnik kod Ervina Ibrahimovića; Spajić: Ibrahimović će biti POZVAN NA RAZGOVOR

Srijeda, 30.04.2025 | 19:44

Ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović (BS) postavio je za ministra-savjetnika nekadašnjeg dugogodišnjeg predsjednika Skupštine Ranka Krivokapića (SDP). To se vidi na spisku zaposlenih u Ministarstvu vanjskih poslova objavljenom na sajtu Vlade 23. aprila. Navedeno je da je Krivokapić ministar-savjetnik, što je diplomatsko zvanje visokog ranga. Iz PES-a tvrde da premijer Milojko Spajić nije znao za to imenovanje, i da će Ibrahimović biti pozvan na razgovor.

Ako želite iIZGUBITE KILOGRAME, ovo VOĆE koje trebate češće jesti

Srijeda, 30.04.2025 | 19:30

Iako ne postoji jedna čarobna namirnica za mršavljenje, maline se itekako izdvajaju kada je riječ o zdravoj  ishrani i održavanju tjelesne mase.

DPS Glavnog grada: IMENOVANJE članova Nadzornog odbora FK Budućnost prava slika bahate i neodgovorne gradske vlasti

Srijeda, 30.04.2025 | 19:28

Imenovanje članova Nadzornog odbora FK Budućnost predstavlja pravu sliku funkcionisanja bahate i neodgovorne gradske uprave, saopštili su iz Kluba odbornika DPS Glavnog grada.

APEL Uprave policije u susret praznicima: Savjesnim i odgovornim ponašanjem doprinijeti BEZBJEDNOSTI u saobraćaju

Srijeda, 30.04.2025 | 19:17

U susret predstojećim Prvomajskim praznicima, Uprava policije apeluje na građane da se, tokom prazničnih dana i proslava, uzdrže od prekomjernog konzumiranja alkohola, kao i svakog drugog ponašanja kojim bi mogli ugroziti svoju, bezbjednost svojih porodica, prijatelja ili drugih lica kao učesnici u saobraćaju, saopšteno je iz Uprave policije.