Utorak, 09.07.2024 | 20:38
IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me/rtcg.me

"Crvena furija" jača od Francuske: Španija u FINALU Evropskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Španije, prvi je finalista Evropskog prvenstva.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Selección Española de Fútbol (SeFutbol)

"Crvena furija" je pobijedila Francusku, rezultatom 2:1.

Veliko finale je na programu u nedjelju 14. jula, a protivnik će im biti pobjednik duela Engleska - Holandija.

TOK MEČA:

Kraj – Španija je pobijedila i zasluženo će se boriti za evropski tron.

90.minut – Vinčić pokazuje da će se igrati još 5 minuta.

86.minut – šansa utakmice za Mbapea. Iskoristio je brzinu, stvorio sebi idealnu poziciju, ali završnica je bila za zaborav. Ponestaje vremena “trikolorima”.

81.minut – umalo da Jamal stavi tačku na meč. Ponovo je probao sa distance, ali nije bio precizan kao u 21.minutu.

76.minut – očajan pokušaj Ernandeza, slabijom desnom nogom.

75.minut – siromašno drugo poluvrijeme, bez većih uzbuđenja. Španci kontrolišu vrijeme i rezultat, Francuzi se mučr u kreaciji.

63.minut – Upamekano loše zahvata loptu glavom, iako je pozicija bila odlična nakon kornera Dembelea.

62.minut – trostruka promjena u sastavu Francuske. Ušli su Grizman, Barkola i Kamavinga.

46.minut – nastavljen je duel.

poluvrijeme – vođstvo Španaca na polovini meča u Minhenu. Odlična utakmica, naročito uvodni dio prvog poluvremena. Jamal je postao najmlađi strijelac u istoriji EP.

36.minut – izblokiran je pokušaj Fabijana Ruiza. Bilo bi to izuzetno opasno po Menjana.

25.minut – GOOOOL! Preokret u Minhenu. Olmov momenat. Driblingom se oslobodio Čuamenija, a onda uputio snažan udarac. Lopta je pogodila Kundea i završila u mreži “trikolora”.

21.minut – GOOOOL! Majstorija Lamina Jamala. Dočekao je klinac iz Barse da ispiše novu stranicu istorije EP. Kakav udarac sa 25 metara. Izjednačili su Španci. Menjon je drugi put na ovom Euru matiran.

9.minut – GOOOOOL! Sjajan start Francuza i konačno prvi pogodak iz igre na ovom Euru. Mbape je nabacio loptu, a Kolo Muani pored Laporta i Kukurelje smjestio loptu iza leđa Simona.

7.minut – vrhunska intervencija Hesusa Navasa u defanzivi, uštopovao je brzonogog Mbapea.

5.minut – veliku šansu ne koristi Fabijan Ruiz.

1.minut – sudija Slavko Vinčić dao je znak da utakmica počne.

Sat prije početka okršaja na Alijanc areni znamo sastave:

ŠPANIJA: Simon – Navas, Naćo, Laport, Kukurelja – Rodri, Ruiz – Jamal, Olmo, Vilijams – Morata.

FRANCUSKA: Manjan – Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandez – Kante, Čuameni, Rabio – Dembele, Kolo Muani, Embape.

“Crvena furija” dobila je svih pet mečeva na turniru, dok su se “trikolori” domogli završnice bez ijednog postignutog gola iz igre.

Dueli između Francuske i Španije uvijek su bili odlučujući na evropskim prvenstvima. Svaki put kada su se ove dvije ekipe sastale u nokaut fazi, pobjednik je osvajao trofej. To se dogodilo 1984. (Francuska), 2000. (Francuska) i 2012. (Španija).

Od 1922. godine, kada su se sastali prvi put u prijateljskom meču, ovo će im biti 37. međusobni duel – Španija ima 16, a Francuska 13 pobjeda.

Sedam ih je završilo remijem, a u posljednjem koji je odigran u finalu Lige nacija 2021. godine bolja je bila Francuska rezultatom 2:1.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pet navika koje ubrzavaju METABOLIZAM - Jednostavne su, a često ih ZABORAVLJAMO

Utorak, 16.09.2025 | 21:53

Nije samo do vježbanja.

Mjesec u Raku je jedan od najjačih položaja u astrologiji - Ovim znakovima donijeće SREĆU i NOVI POČETAK

Utorak, 16.09.2025 | 21:39

Mjesec je juče, 15. septembra, ušao u polje Raka, što će se posebno pozitivno odraziti na tri horoskopska znaka

Podignuta OPTUŽNICA za ubistvo Čarlija Kirka - Tužilac će tražiti SMRTNU KAZNU

Utorak, 16.09.2025 | 21:19

Podignuta je optužnica protiv osumnjičenog za ubistvo američkog konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka - Tajlera Robinsona, a tužilac će tražiti i smrtnu kaznu, piše BBC.

Žakelj: Očekuju nas DVIJE veoma KVALITETNE utakmice

Utorak, 16.09.2025 | 21:17

Košarkaši Budućnosti započeli su završnu fazu priprema i večeras stigli u Istanbul, gdje ih očekuju dvije provjere protiv Bahčešehira.

KCCG: Prvi put UGRAĐEN permanentni dijalizni kateter - Značajan i ISKORAK za zdravstveni sistem

Utorak, 16.09.2025 | 21:10

U Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) po prvi put je izvedena ugradnja permanentnog tuneliziranog dijaliznog katetera, poznatog i kao Hickman kateter, saopšteno je iz najveće zdravstvene ustanove u državi.

Nikšić dodjeljuje Nagradu oslobođenja – Priznanja u oblasti sporta i socijalne zaštite

Utorak, 16.09.2025 | 20:58

Na drugoj sjednici Žirija za dodjelu Nagrade oslobođenja Nikšića za 2025. godinu donesena je Odluka da se Nagrada dodijeli posthumno Andriji Delibašiću i Slaviši Đurkoviću, kao i JU Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju i osobe sa invaliditetom Nikšić.

Ljekari upozoravaju: Ova NAVIKA u avionu povećava RIZIK od tromboze

Utorak, 16.09.2025 | 20:47

Iza naizgled bezazlenih navika tokom leta avionom, poput prekrštanja nogu dok sjedite, kriju se ozbiljni zdravstveni rizici.

Znate li koji je NAJPOPULARNIJI sladoled na svijetu? Ovaj UKUS bio je apsolutni hit još u doba KRALJEVA

Utorak, 16.09.2025 | 19:59

 Istorija sladoleda duga je hiljade  godina, a njegov ukus i danas budi nostalgiju, sreću i želju za još jednom kuglicom!

Zečević: Od septembra u punom KAPACITETU - Saobraćaju 32 AUTOBUSKE LINIJE, uskoro dobijamo još 11 KOMBIJA

Utorak, 16.09.2025 | 19:39

Gradski saobraćaj u Podgorici od početka školske godine funkcioniše besprekorno, ocijenili su iz ,,Puteva”. Uz nova vozila koja su već u funkciji, uvode se i probne, privremene linije koje saobraćaju do Zlatice, Starog aerodroma i Zabjela, kao i do sela Komani. Pored linijskog prevoza, ekipe ,,Puteva” rade na poboljšanju putne infrastrukture u gradskim i prigradskim područjima.

Despotović: SDT duže od dvije godine NE ODGOVARA na sumnje u vezi projekta Meljine - Petijevići

Utorak, 16.09.2025 | 19:32

Poslanica DPS-a Aleksandra Despotović istakla je da već duže od dvije godine čekaju odgovor od Specijalnog državnog tužilaštva šta se dešava u slučaju gradnje puta Meljine - Petijevići. Kako je naglasila postoji osnovana sumnja da je državi od tog posla napravljena šteta od četiri miliona eura.