Srijeda, 10.07.2024 | 13:54
IZVOR: B92

De Minor: "Nepoštovanje je izaći pred Novaka ako nisi 100 odsto spreman"

Aleks De Minor, australijski teniser, otkrio je da je zbog povrede kuka odustao od daljeg učešća na Vimbldonu




Foto: Youtube screenshot/Wimbledon

Deveti teniser svijeta je trebalo u sredu da izađe drugi po programu na "Centralni teren" protiv Novaka Đokovića.

Ipak, u podne je u kompleksu "Ol Ingland kluba" saopšteno da će De Minor imati neplaniranu konferenciju kroz 10 minuta. Svima je bilo jasno zbog čega.

"Očigledno, ne saopštenje koje sam želio u bilo kom smislu. Razočaran sam, ali morao sam da odustanem zbog povrede kuka. Osjetio sam da je nešto kvrcnulo tokom posljednja tri poena mog meča sa Fisom. Juče sam se podvrgao skeneru i potvrđeno je da je povreda u pitanju. Visok rizik je bio od pogoršanja ukoliko bih igrao", rekao je De Minor.

Govorio je i o oporavku.

"Jedinstvena povreda, nisam siguran o planu oporavka. Zavisi od bola. Može biti od tri do šest nedjelja. Zavisi od toga kako se moje tijelo osjeća."

Da li je razmišljao o injekcijama ili nekom drugom rešenju koje bi umanjilo bolove?

"Nije tajna da je ovo bio najvažniji meč u dosadašnjem dijelu moje karijere. Znao sam rezultate još juče, ali i dalje sam želio da se probudim danas i dočekam čudo. Problem sa tim da izađem na teren i igram jeste što bi jedno proklizavanje ili bilo šta moglo da učini da oporavak ne bude tri ili šest nedelja, već četiri mjeseca", objasnio je Aleks.

Sproveo je okupljene novinare i kroz to kako se trenutno osjeća.

"Razočaravajuće je. Nema razloga okolišati. Nisam uspio da uživam u onome što sam postigao ove nedjelje. Odmah sam znao da se nešto loše desilo. Dva dana samo brige i čekanja šta će biti rezultati. Moglo je da bude i gore, to je utjeha", nastavlja De Minor i dodaje:

"Mučio sam se da zaspim posljednjih par dana. Nadao sam se da ću se probuditi i manje osjećati bol. Makar toliko da mogu da izađem na teren. Za mene je nepoštovanje da izađem na teren, a da nisam 100 odsto spreman. Pogotovo protiv nekoga kao što je Novak."

Da li je pravovremeno obavijestio Đokovića?

"Htio sam da dam sebi priliku. Zagrijao sam se što ranije što sam mogao i znao sam koja je moja situacija. Nisam vidio Novaka, vidio sam njegovog menadžera i rekao sam mu. Ali da, nisam vidio Novaka još", zaključio je De Minor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ovo su nove cijene goriva

Utorak, 02.06.2026 | 08:16

Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da će od ponoći litar Eurosupera 98 biti skuplji za jedan cent, dok će Eurodizel biti jeftiniji za tri centa.

Vučić o zakonu koji su usvojili crnogorski poslanici: To nije samo falsifikat istorije, već poruka Srbiji i srpskom narodu

Utorak, 02.06.2026 | 08:38

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić oštro je reagovao na informacije da je Skupština Crne Gore usvojila dopune Zakona o statusu potomaka Dinastije Petrović Njegoš u kojima je ostala formulacija o „nasilnoj aneksiji“ Crne Gore 1918. godine.

Zečević: Može DNP-ov kandidat, ali da ne talasaju i ne ruše Mujovića

Utorak, 02.06.2026 | 09:05

Jedan od lidera koalicije Za budućnost Podgorice Radoš Zečević saopštio je da Nova srpska demokrtaija (NSD) nema ništa protiv da kandidata za predsjednika Skupštine Glavnog grada da Demokratska narodna partija (DNP) sa kojom tvore ovaj politički subjekt, ali uz uslov da ne „talasaju”.

Popović: Vladajuća većina po običaju neozbiljna, odugovlačenjem svjesno koče rješavanje krize koju su sami izazvali

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:12

Opozicija je saopštila da je odgovor vladajuće većine na platformu za prevazilaženje političke krize neozbiljan i neodgovoran, ocjenjujući da bi dalje odugovlačenje dijaloga značilo produžavanje krize i usporavanje evropskog puta Crne Gore, te pozvala vlast da prihvati ponuđena rješenja radi političke stabilnosti i ubrzanja eurointegracija.

Knežević: Ako pokojna većina ne glasa za kandidata DNP-a, naći ćemo druge načine da se suprotstavimo daljem uništavanju Podgorice

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 16:43

Za izlazak iz krize i paralize u Podgorici se može razgovarati isključivo ako pokojna parlamentarna većina izglasa za kandidata za predsjednika Skupštine člana ili odbornika Demokratske narodne partije. Jer bivšoj parlamentarnoj većini više ne vjerujemo, a posebno ne Saši Mujoviću. To nije nikakva ucjena, to je realna ponuda i ukoliko ne bude prihvaćena, mi ćemo naći druge alternativne načine da se suprotstavimo daljem uništavanju Podgorice, poručio je lider DNP-a Milan Knežević .On je govorio na sjednici Skupštine Crne Gore.

Milatović pisao Mandiću, Spajiću i poslanicima: Samit u Tivtu najvažniji događaj u modernoj istoriji države

Utorak, 02.06.2026 | 16:06

Predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović, uputio je pismo političkim akterima uoči Samita Evropska unija – Zapadni Balkan, koji se održava 5. juna u Tivtu.  

Kabinet Milatovića: Dvorac na Kruševcu kulturna baština države, sjutra svako može da traži svoj dio

Utorak, 02.06.2026 | 15:45

Kabinet predsjednika Crne Gore, Jakova Milatovića, poručio je da se dug se ne ispravlja, već vraća, osim ako “ispravljanje” duga za ovu Vladu znači da se arči državna imovina.  

Osuđenik u UIKS-u osumnjičen za silovanje drugog osuđenika

Utorak, 02.06.2026 | 15:33

Dvadesetdvogodišnji V.B. iz Podgorice, koji izdržava zatvorsku kaznu u UIKS-u u Spužu, osumnjičen je da je u noći između 20. i 21. maja silovao 53-godišnjeg osuđenika. Nakon prijave koju je žrtva podnijela zaposlenima u ustanovi, policija je sprovela istragu i protiv osumnjičenog podnijela krivičnu prijavu Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, saopšteno je iz Uprave policije.

Privremena obustava trajektnog saobraćaja na liniji Kamenari–Lepetane 4. i 5. juna

Utorak, 02.06.2026 | 15:21

Zbog održavanja Samita EU – Zapadni Balkan 2026, doći do privremene obustave saobraćaja na trajektnoj liniji Kamenari - Lepetane, saopšteno je iz JP Morsko dobro.

Stari udžbenici i sveske ponovo na reciklaži od 12. juna

Utorak, 02.06.2026 | 15:00

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija u saradnji sa udruženjem „Roditelji“ i preduzećem „Deponija“ d.o.o. i ove godine organizuje akciju pod sloganom „Znanje nije za bacanje – reciklirajmo udžbenike“. Prikupljanje starih udžbenika, svezaka i papira biće organizovano u školama 12, 13. i 15. juna.

Novi projekat Grad teatra i Gradskog pozorišta: Predstava "Krađa, prekrađa i nekrađa"

Utorak, 02.06.2026 | 15:55

U prostorijama JU „Grad teatar“ Budva danas je potpisan ugovor o koprodukcijskoj saradnji između JU „Grad teatar“ Budva i JU „Gradsko pozorište“ Podgorica za realizaciju predstave „Krađa, prekrađa i nekrađa“, po tekstu i u režiji Vide Ognjenović.

Ivanović sa ambasadorom Estonije: Potvrđeni prijateljski i saveznički odnosi dvije države

Utorak, 02.06.2026 | 14:37

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović primio je u oproštajnu posjetu nerezidentnog ambasadora Estonije u Crnoj Gori sa sjedištem u Budimpešti, Raula Tomasa. Tokom susreta potvrđeni su izuzetno prijateljski i saveznički odnosi dvije države, utemeljeni na zajedničkim evropskim i evroatlantskim vrijednostima, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Kineski turoperatori: „Crna Gora postaje sve zanimljivija kineskim turistima, planiramo da je uključimo u naše programe“

Utorak, 02.06.2026 | 14:25

Nacionalna turistička organizacija Crne Gore (NTO CG) učestvovala je na sajmu turizma ITB China 2026, jednom od najznačajnijih turističkih događaja za kinesko tržište, koji je održan od 26. do 28. maja u Šangaju. Nastup Crne Gore realizovan je u okviru zajedničkog štanda Evropske komisije za putovanja (ETC).

Zabrana loženja vatre na otvorenom u Podgorici do kraja oktobra

Utorak, 02.06.2026 | 14:14

Služba zaštite i spašavanja Glavnog grada saopštila je da je, shodno naredbi gradonačelnika, od 1. juna do 30. oktobra 2026. godine na snazi zabrana loženja i upotrebe vatre na otvorenom prostoru na teritoriji Podgorice.

Šarec: Ultimatumi nijesu dobro rješenje, dogovor o izmjenama Ustava neophodan

Utorak, 02.06.2026 | 14:08

Stalni izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjan Šarec poručio je za TVCG da politički akteri moraju postići dogovor kada su u pitanju buduće izmjene Ustava, navodeći da vjeruje da će do kompromisa na kraju doći.