Četvrtak, 11.07.2024 | 15:03
IZVOR: b92.net

Piksi ostaje SELEKTOR reprezentacije Srbije, ali sa MANJOM PLATOM?

Dragan Stojković Piksi nastaviće da vodi reprezentaciju Srbije kao selektor,  prenose srpski mediji. 




Foto: YouTube screenshot/Fudbalski savez Srbije

Ovakva odluka biće potvrđena na Izvršnom odboru Fudbalskog saveza Srbije koja bi trebalo da bude održana u petak, javlja "Mozzartsport".

Piksiju je ukazano povjerenje nakon neuspjeha na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj gdje je Srbija eliminisana u grupnoj fazi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Orlovi" su ispali u grupnoj fazi i na Mundijalu u Kataru 2022, ali su dva uzastopna učešća na najvećim turnirima najveći uspjeh reprezentacije u posljednjih četvrt vijeka.

Srbija se sa Piksijem plasirala i u A Ligu nacija, gdje će reprezentacija početi novi ciklus u septembru u grupi sa Španijom (5. sept), Danskom (8. sep) i Švajcarskom (12. okt).

Cilj je Svjetsko prvenstvo 2026. u SAD, Meksiku i Kanadi, do kog Piksi ima i ugovor sa FSS, produžen upravo uoči EURO 2024.

Kako prenosi "Mozzartsport", taj ugovor će biti revidiran, odnosno selektoru će biti smanjena plata.

U međuvremenu, očekuju se velike promjene u rukovodstvu FSS.

Potpredsednik Branislav Nedimović već je podnio ostavku, isto je najavio generalni sekretar Jovan Šurbatović, a ni drugi funkcioneri nisu sigurni na svojim pozicijama.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević: Hrvatska stavila Ranka Milića na crnu listu zbog izjava o Dubrovniku, protjerati hrvatskog ambasadora

Utorak, 23.06.2026 | 13:52

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević rekao je na konferenciji za medije u parlamentu da je dobio informaciju da je, nakon nedavne sjednice podgoričkog parlamenta, na kojoj je odbornik Ranko Milić kazao da je ponosan što je bio učesnik dubrovačkog ratišta i što je branio državu, taj odbornik ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu.

Spajić sa premijerom Kine Lijem: Novih 13 miliona eura donacija za Crnu Goru

Utorak, 23.06.2026 | 15:30

Kina želi stabilnu i prosperiternu Crnu Goru, poručio je predsjednik Vlade Narodne Republike Kine Li Ćijang tokom susreta sa premijerom Milojkom Spajićem u okviru, kako je saopštio, “prvog bilateralnog susreta na najvišem nivou u poslednjih osamnaest godina”. Li je tom prilikom obavijestio premijera Spajića i da je NR Kina odobrila oko 13 miliona eura bespovratnih sredstava Crnoj Gori koja će biti realizovana na način kako dogovore dvije zemlje.

Knežević: Cijela Zeta će 13. jula biti sa trobojkama; Ćorović: Mislim da je Mahmud II dao Srbiji tu zastavu

Utorak, 23.06.2026 | 13:43

Poslanik Demokratske narodne partije Milan Knežević kazao je tokom sjednice Skupštine da će cijela Zeta 13. jula biti ukrašena trobojkama. U polemici o simbolima, poslanik Bošnjačke stranke Jasmin Ćorović naveo je da misli da je sultan Mahmud II dao Srbiji tu zastavu, dok je Knežević odgovorio da je riječ o zastavi iz Ustava iz 1905. godine i dvorskoj zastavi kralja Nikole.

Potpisan novi sporazum policije i ACV-a: Jači nadzor nad upotrebom dronova

Utorak, 23.06.2026 | 14:00

Direktori Uprave policije i Agencije za civilno vazduhoplovstvo (ACV), Lazar Šćepanović i Ivan Šćekić, potpisali su danas inovirani Sporazum o saradnji u oblasti nadzora i kontrole upotrebe bespilotnih vazduhoplova (dronova), saopšteno je iz tih institucija.

Opština Budva će za 1,7 miliona eura preuzeti zatvoreni bioskop

Utorak, 23.06.2026 | 20:10

Plan je da krajem septembra, početkom oktobra, biskop, koji će biti ustupljen na upravljanje JU “Grad teatar”, bude u funkciji, za šta je lokalna uprava izdvojila 1,7 miliona eura.

Gutić: Dodatna podrška lokalnim zajednicama u borbi protiv trgovine ljudima

Srijeda, 24.06.2026 | 13:31

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić, potpisao je Sporazum o saradnji u oblasti prevencije, ranog prepoznavanja indikatora, upućivanja i zaštite žrtava trgovine ljudima na lokalnom nivou.

Policija upozorava građane na novu internet prevaru: Lažna investiciona platforma „CGInvest“

Srijeda, 24.06.2026 | 13:22

Uprava policije upozorila je građane na pojavu internet prevare koja se putem društvenih mreža, internet portala i sponzorisanih oglasa predstavlja kao navodna investiciona platforma pod nazivom „CGInvest“, pri čemu se, kako navode, neovlašćeno koriste fotografije, imena i navodne izjave državnih zvaničnika, kao i simboli države, s ciljem dovođenja građana u zabludu.

Dionica Mateševo-Andrijevica: U petak kreću pripremni radovi

Srijeda, 24.06.2026 | 13:18

Pripremni radovi za gradnju dionice autoputa od Mateševa do Andrijevice počeće u petak.

Objavljen konkurs za upis na osnovne studije Univerziteta Crne Gore

Srijeda, 24.06.2026 | 13:14

Univerzitet Crne Gore objavio je konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija za studijsku 2026/27. godinu, kojim je predviđeno 3.239 mjesta na 19 fakulteta. Od ukupnog broja, 3.159 mjesta finansira se iz budžeta, dok je 80 mjesta namijenjeno samofinansirajućim studentima na programu Biznis i ekonomija na engleskom jeziku. Prijave kandidata biće moguće 25. i 26. juna.

Studija: Mladi u Evropi sve manje idealisti, sve pragmatičniji

Srijeda, 24.06.2026 | 13:08

Kod mladih ljudi u Evropi raste sumnja da je demokratija najbolji oblik državnog uređenja jer nijesu zadovoljni načinom na koji ona funkcioniše u njihovim zemljama, ali većina i dalje ima pozitivno mišljenje o članstvu u Evropskoj uniji, pokazala je godišnja studija „Mlada Evropa“ Fondacije TUI.

Maloljetnik uhapšen zbog krađe “ajfona” vrijednog više od 2.000 eura

Srijeda, 24.06.2026 | 12:56

Podgorička policija uhapsila je dvije osobe, među njima i maloljetniika zbog sumnje da su počinili tešku krađu.

Mugoša: Administrativni odbor da povuče listu kandidata za Savjet RTCG

Srijeda, 24.06.2026 | 12:31

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša pozvao je skupštinski Administrativni odbor da povuče predlog liste kandidata za članove Savjeta Radio-televizije Crne Gore (RTCG), navodeći da se na njoj nalazi Veselin Drljević, koji prema zakonu ne može biti izabran nakon pravosnažne presude za zloupotrebu službenog položaja.

Podgorica: Uhapšene dvije osobe osumnjičene za krađu automobila i mobilnog telefona

Srijeda, 24.06.2026 | 12:32

Podgorička piolicija rasvijetlila je dva krivična djela – krađu i tešku krađu, te po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici uhapsila dvije osobe.

Kod Čanja bezbjedno evakuisane dvije žene i četvoro djece

Srijeda, 24.06.2026 | 12:03

Spasilačka jedinica Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama tokom noći uspješno je evakuisala šest turista, dvije žene i četvoro djece, nakon što se njihovo plovilo zaglavilo među stijenama u blizini Čanja.

PES Bar: Završeno svega 43 odsto aktivnosti iz Strateškog plana razvoja

Srijeda, 24.06.2026 | 11:38

Izvještaj o realizaciji Strateškog plana razvoja Opštine Bar za period 2020–2025. godine pokazuje da je ostvareni nivo realizacije značajno niži od slike koju lokalna uprava pokušava predstaviti javnosti, kazali su iz Pokreta Evropa sad u ovom gradu.