Subota, 13.07.2024 | 17:22
IZVOR: Kolektiv.me

"Crna Gora uvijek je znala da je vrijednost slobode neprolazna vrijednost za koju se uvijek iznova mora boriti"

Kako naovde iz Opštine Bar 13. jul – Dan državnosti Crne Gore i antifašističkog ustanka danas je obilježen svečanim polaganjem cvijeća i odavanjem počasti palima za slobodu na spomenicima širom barske opštine.




Foto: Opština Bar

Predsjednik Opštine Bar Dušan Raičević i predsjednik UBNOR-a i antifašista Bara Đuro Marković su položili cvijeće kod Spomen parka na mjestu nekadašnjeg fašističkog logora na Topolici.

Nakon toga, u Domu revolucije odata je pošta prema 855 barskih rodoljuba koji su se širom Evrope borili protiv fašističke ideologije. Tom prilikom, predsjednik Raičević je istakao da se mi u Baru sa posebnim pijetetom i ponosom sjećamo ovog slavnog datuma jer je upravo u Baru pukla prva ustanička puška protiv zla fašizma.

“Najsvjetlije tradicije i temelji crnogorske države snažno su isprepletani upravo kroz ovaj datum. Ovo je dan kada je na Berlinskom kongresu 1878. godine, Crna Gora međunarodno priznata kao suverena država ali i dan kada je 1941. Crna Gora potvrdila da u svakom vremenu nosi neugasivu luču slobode. Crna Gora uvijek je znala da je vrijednost slobode neprolazna vrijednost za koju se uvijek iznova mora boriti i ljubomorno je čuvati kao najvrijedniju stvar sa kojom je vjekovima opstajala i opstala.” – kazao je Raičević u svom govoru.

U duhu obilježavanja 13. jula, položeno je cvijeće na spomenicima u Virpazaru, Gornjim Seocima, Mišićima kao i na spomeniku palim borcima za slobodu u Mrkojevićima.

Foto: Opština Bar

Foto: Opština Bar

Foto: Opština Bar

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Reforme u ABA ligi – ponovo se uvodi Fajnal 4, liga ostaje podjeljena na dvije grupe

Utorak, 21.07.2026 | 13:23

Skupština ABA lige na današnjem sastanku donjela je odluku da se od ove sezone vrati Fajnal for umjesto do sadašnjeg plej ofa koji je godinama bio na snazi.

Odbornik DNP-a podnio prijave zbog govora mržnje u Bijelom Polju

Utorak, 21.07.2026 | 13:17

Odbornik demokratske narodne partije (DNP) u Skupštini opštine Bijelo Polje, Radovan Rakočević, podnio je danas dvije zvanične prijave policiji zbog, kako je naveo, govora mržnje i poruka usmjerenih protiv Srba.

Španija osvojila istorijski Mundijal, a evo koliko je zaradila za titulu

Utorak, 21.07.2026 | 13:05

Španija je sa Metlajf stadiona odnijela pehar namijenjen prvaku svijeta, zlatne medalje i najveću pojedinačnu novčanu nagradu u istoriji Mundijala.

Uhapšen Podgoričanin: Kod njega pronađeni kokain, novac, mobilni telefoni…

Utorak, 21.07.2026 | 12:59

Budvanaka policija uhapsila je O.K. (36) iz Podgorice zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Na trajektima iz mjeseca u mjesec promet bolji od lanjskog

Utorak, 21.07.2026 | 12:48

Kompletna trajektna flota na prelazu Kamnenari-Lepetane u Bokoktorskom zalivu je u pogonu 24 sata.

Žuti meteoalarm u Crnoj Gori zbog najavljenog jakog vjetra, lokalnih nepogoda i visokih temperatura

Utorak, 21.07.2026 | 12:27

Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju saopštio je da je danas na teritoriji cijele Crne Gore na snazi žuti meteoalarm zbog najavljenog jakog vjetra, mogućih lokalnih nepogoda i visokih temperatura, posebno u centralnim i južnim predjelima.

Izabrana najgora postava Svjetskog prvenstva

Utorak, 21.07.2026 | 12:11

Logično, u centru pažnje na nedavno završenom Svjetskom prvenstvu našli su se fudbaleri koji su oduševili publiku.

Sudar dva vozila na izlazu iz Bara

Utorak, 21.07.2026 | 10:50

Saobraćajna nezgoda dogodila se jutros na izlazu iz Bara prema Ulcinju, prije tunela Ćafe.

Na Aerodromu Podgorica uhapšeni ruski državljani sa falsifikovanim francuskim boravišnim dozvolama

Utorak, 21.07.2026 | 10:25

Na Aerodromu Podgorica uhapšeni su M.T. (45) i R.G. (21), državljani Rusije, zato što su pokušali da otputuju za Milano sa falsifikovanim francuskim boravišnim dozvolama, saopšteno je iz Uprave policije.

Stari aerodrom i Tuški put bez vode zbog kvara na vodovodnoj mreži

Utorak, 21.07.2026 | 09:56

Stari aerodrom i Tuški put su bez vode, saopšteno je iz podgoričkog preduzeća Vodovod i kanalizacija.