Petak, 19.07.2024 | 08:21
IZVOR: RTCG

Nišić: Niko se ne kocka sa Fondom PIO

Niko se ne kocka sa Fondom PIO i sve penzije, osim minimalnih biće uvećane već u januaru, kazala je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Ministarka rada i socijalnog staranja Naida Nišić.




Foto: gov.me, screenshot

Nišić je kazala da Vlada nije radila analize ad hoc niti za 10 ili mjesec dana. 

“Ono što se obećalo će se ispuniti. 600 eura zarada za zaposlene do do petog nivoa kvalifikacija je rast od 33 odsto, 800 eura zarada za zaposlene sa šestim stepenom i više kvalifikacija iznosi 70,8 odsto. Nominalni rast ostalih plata biće minimalno od 35 do 135 eura za zaposlene koji trenutno primaju više od minimalne zarade”, kazala je Nišić.

Kaže da je većina građana prijavljena na 450 eura te da poovećanje na 600 eura garantuje im i mogućnost podizanja kredita, kao i veće penzije u budućnosti. Poručila je da će Vlada raditi na kreiranju aktivnih mjera politike za sjever Crne Gore.

Istakla je da Ministarstvo sa Fondom PIO pravi kalkulator koji će svakom penzioneru moći da obračuna penziju i na kom će imati podatke da li su mu uplaćivani porezi i doprinosi.

“Ono što smo slušali prethodnih dana da staž neće uticati na penziju, apsolutno nije tačno. Povećanje minimalnih plata mi ćemo već u januaru imati povećanje svih ostalih penzija oko 50, 60 odsto”, rekla je ministarka.

Istakla je da se niko ne kocka sa Fondom PIO.

Predstavnica USSCG Ivana Mihailović kazala je da USSCG daje bezrezervnu podršku Vladi da se uvećaju zarade.

“Međutim, juče na konferenciji je više puta istaknuto da je nacrt fiskalne strategije proizvod kompromisa socijalnih partnera. Ono što na žalost nije pomenuto je da je USSCG imala drugačiji model kako da se dođe do povećanja i minimalnih i prosječnih zarada. Naš predlog nije prihvaćen, ali smo rekli da ćemo kroz javu raspravu nastaviti da se borimo za model koji je održiviji, pravedniji”, kazala je Mihailović.

/// - Spajić: Prosječna ZARADA u Crnoj Gori uskoro će biti 1 000, minimalna prosječno 700 EURA

/// - ANKETA: Prosječna zarada u CG uskoro 1000 EURA - Da li ste ZADOVOLJNI programom Evropa sad 2?

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

KSCG izabrao najbolje u 2025: Nikola Vučević, Marija Leković, Đorđije Jovanović, Zorana Radonjić…

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 21:38

Proglašenjem najboljih krunisana je još jedna košarkaška godina koju su obilježili nastupi naših košarkaša i košarkašica na Evropskom prvenstvu.

U Podgorici, Pljevljima i B. Polju veoma loš kvalitet vazduha

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 21:27

Kvalitet vazduha u Podgorici, Pljevljima i Bijelom Polju je ocijenjen kao veoma loš, objavljeno je na sajtu Vazduh.me.

Đukanović: Blokada TE Pljevlja nanijela bi nepopravljivu štetu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 21:06

Predsjednik Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutin Đukanović je u emisiji "Naglas" kazao da bi eventualna blokada Termoelektrane Pljevlja od revoltiranih građana zbog gašenja kotlarnice u Skerlićevoj ulici mogla da nanese nepopravljivu štetu te da bi trebale i godine da se TE vrati u funkciju. On je istakao i da TE trenutno manje zagađuje vazduh nego prethodnih godina, ali da je neko želio da napravi predstavu.  

Građani Pljevalja najavljuju blokadu Termoelektrane ukoliko se ne riješi problem kotlarnice

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 20:43

Građani Pljevalja koji se griju iz kotlarnice u Skerlićevoj ulici uputili su hitan javni poziv Ministarstvu ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Direkciji za ekološku inspekciju, Ministarstvu zdravlja i Agenciji za zaštitu životne sredine, povodom najavljenog zatvaranja pomenute kotlarnice.

Šćepanović izabran za direktora Uprave policije u punom mandatu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 20:08

Vlada Crne Gore izabrala je večeras Lazar Šćepanovića za direktora Uprave policije u punom mandatu.

Vlada telefonski odlučila o više kadrovskih pitanja i finansiranju vjerskih škola

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 20:21

Vlada je 26. decembra, u skladu s članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, odlučila o nekoliko predloga zakona, među kojima su oni o pozorišnoj djelatnosti i kinematografiji, razrješenju više rukovodilaca i članova Upravnih odbora centara za socijalni rad, predsjednice Upravnog odbora Komanskog mosta, ali i o generalnom direktoru Direktorata za međunarodnu saradnju i IPA projekte u Ministarstvu dijaspore. Usvojena je i informacija o podršci vjerskim obrazovnim ustanovama s predlozima ugovora o finansiranju i podršci Srednje vjerske škole – Medresa „Mehmed Fatih“, Podgorica i Srednje vjerske škole Gimnazija „Sveti Sava“, Podgorica.

Kris Džener ostavila jak utisak pozirajući pored partnera: Ko bi rekao da je 25 godina starija od njega?

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:47

Ako je suditi po najnovijim porodičnim fotografijama s Badnje večeri, Kris Džener definitivno ne stari.

DPS Pljevlja o zatvaranju kotlarnice u Skerlićevoj: Neophodno je zaštiti građane i obezbijediti održivo rješenje

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:35

Opštinski odbor DPS Pljevlja saopštio je da je predao u proceduru zahtjev za sazivanje vanredne sjednice Skupštine opštine Pljevlja, povodom rješenja Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera – Direkcije za ekološku inspekciju, kojim je naloženo pečaćenje kotlovskog postrojenja Kotlarnice u Skerlićevoj ulici.

Najmanji grad u Evropi koji fascinira posjetioce - ima samo 30 stanovnika

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:23

Na sjeveru Istre, na brežuljku okruženom vinogradima, šumama i gotovo zaboravljenom tišinom, smješten je Hum – grad koji s ponosom nosi titulu najmanjeg grada u Evropi.

Đokovićeva poruka iz Dubaija: Olimpijske igre u Los Anđelesu su prioritet!

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 19:07

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, jasno je stavio do znanja da ne planira penziju i da su mu Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine glavni cilj.