Petak, 19.07.2024 | 16:46
IZVOR: kolektiv.me

Savović: Zahvaljujući Evropi sad 2 PRVA PLATA nakon studija biće NAJMANJE 800 EURA

Realizacijom nove fiskalne strategije i integrisanjem programa Evropa sad 2, 44. Vlada Crne Gore nastavlja sa postepenom izgradnjom sistema koji će omogućiti mladima da svoju budućnost vežu za našu državu, saopštio je Darko Savović, potpredsjednik Mladih Evrope iz PES-a.




Foto: Pokret Evropa sad

“Prepoznajući značaj perioda prelaska iz obrazovnog sistema na tržište rada za sazrijevanje mladih i njihov budući progres, povećanje minimalnih plata na 600 i 800, eura zavisno od nivoa obrazovanja, olakšaće mladima prilagođavanje prvim profesionalnim radnim iskustvima. Ovom reformom obezbijeđeno je da prva plata svršenog visokoškolca, nakon programa stručnog osposobljavanja, bude najmanje 800 eura, što je za 77 odsto više od dosadašnijh 450 eura”, kazao je on.

Prema njegovim riječima, da 44. Vlada brine o budućnosti društva i države, pokazuje i lansiranje pilot projekta Evropske unije “Garancije za mlade”, koji će mladima omogućiti uspješniji početak radnog iskustva nakon završetka obrazovanja.

“Ovaj program, koji se više od 10 godina primjenjuje u članicama EU, mladima omogućava pronalazak posla ili nastavak edukacije u periodu od četiri mjeseca nakon završetka obrazovanja ili prestanka radnog odnosa. Kako bismo dodatno proširili benefite Evrope sad 2 za omladinu Crne Gore, Mladi Evrope će uskoro pokrenuti inicijativu unapređenja programa stručnog osposobljavanja kojim će se uslovi rada pripravnika značajno poboljšati. Vjerujući da djela govore više nego riječi i da se borba protiv “odliva mozgova” može voditi samo konkretnim stvarima, Mladi Evrope pozdravljaju činjenicu da će se Evropa sad 2 implementirati mjesec dana prije predviđenog roka”, zaključio je Savović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
maja
20.07.2024 09:38

Super, ali na čemu se to bazira, koja je to ekonomska aktivnosti poboljšana da bi se ovako razmetali novcem. Niko neće ostati kod privatnika da radi kako zapošljavate u javnoj upravi!

0 0

OSTALE VIJESTI

Vlada umanjila akcizu na dizel gorivo i ublažila rast cijene

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 21:30

Nove cijene...

Nikšić brine: EPCG i Opština Nikšić pokrenuli Program obroka sigurnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:05

Elektroprivreda Crne Gore i Opština Nikšić danas su započele realizaciju programa „Nikšić brine – Program obroka sigurnosti“, u okviru kojeg će 170 socijalno najugroženijih građana Nikšića, prema listi korisnika koju su na osnovu svojih evidencija i sprovedene analize utvrdile nadležne opštinske službe, do kraja godine dobijati redovne tople obroke, saopštili su iz Elektroprivrede Crne Gore.

Milačić i Savović imenovani za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:04

Vlada Crne Gore imenovala je Marka Milačića, magistra političkih nauka i Božidara Savovića, diplomiranog ekonomistu, za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja.

MP: Za sedam dana 124 kontrole na moru, izrečeno 48.600 eura kazni, oduzeto 16 plovila

Nedjelja, 16.08.2026 | 11:05

Iz Ministarstva pomorstva saopštili su da su, u periodu od 8. do 15. avgusta, inspektori lučkih kapetanija Kotor i Bar izvršili ukupno 124 kontrole na moru, izrekli novčane kazne u ukupnom iznosu od 48.600 eura i privremeno oduzeli 16 plovnih objekata.

Za ugrožavanje sigurnosti plovidbe kazne od tri do 20 hiljada

Nedjelja, 16.08.2026 | 09:10

Ministarstvo pomorstva objavilo je Nacrt zakona o unutrašnjoj plovidbi kojim su definisane unutrašnje vode Crne Gore, pa samim tim i plovidba unutar državne teritorije.

REAGOVANJE JP Morsko dobro

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 22:06

Iz Morsko dobro, odgovrili reagovali su na navode novinara ND "Vijesti" Siniše Lukovića.

Na Cetinju oduzete tri puške i pištolj

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:25

Uprava policije saopštila je da su danas pretresima na Cetinju oduzete tri lovačke puške i pištolj.

Ibrahimović primio Maske u oproštajnu posjetu: Strateško partnerstvo Crne Gore i Francuske nastavlja da jača

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:19

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadorku Francuske u Crnoj Gori An-Mari Maske, saopšteno je iz njegovog resora.

Prvi električni Ferrari prodat za 40 miliona dolara: Model koji je podijelio svijet napravio čudo!

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:10

Potpuni šok desio se proteklog vikenda na prestižnoj aukciji u Kaliforniji.

Počinje adaptacija Dječijeg dispanzera u Nikšiću, pregledi u glavnoj zgradi Doma zdravlja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:51

Iz Doma zdravlja u Nikšiću saopšteno je da do sljedeće sedmice počinju radovi na adaptaciji Dječijeg dispanzera.

Brazilska limunada osvaja svijet: Tajna viralnog ljetnjeg napitka je u jednom neočekivanom sastojku

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:33

Kako da napravite brazilsku limunadu kod kuće, viralno piće ljeta koje rashlađuje.

Vlada: Kljajić je 14. avgusta razriješen sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:20

Vlada Crne Gore saopštila je danas da je 14. avgusta 2026. godine razriješila Jovana Kljajića sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Nikšić brine: EPCG i Opština Nikšić pokrenuli Program obroka sigurnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:05

Elektroprivreda Crne Gore i Opština Nikšić danas su započele realizaciju programa „Nikšić brine – Program obroka sigurnosti“, u okviru kojeg će 170 socijalno najugroženijih građana Nikšića, prema listi korisnika koju su na osnovu svojih evidencija i sprovedene analize utvrdile nadležne opštinske službe, do kraja godine dobijati redovne tople obroke, saopštili su iz Elektroprivrede Crne Gore.

MUP objavio raspored – pojačane kontrole na auto-putu i magistralama

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:00

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) danas i sjutra sprovodiće pojačanu kontrolu saobraćaja širom Crne Gore, sa fokusom na brzinu, vožnju pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, nepropisno preticanje i druge prekršaje koji ugrožavaju bezbjednost učesnika u saobraćaju.

Ćulafić obišao područja ugrožena požarima u Herceg Novom i Ulcinju; Država pokazala spremnost u borbi sa požarima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:39

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obišao je lokalitete na području Herceg Novog i Ulcinja koji su već nekoliko dana zahvaćeni požarima, kako bi se na licu mjesta upoznao sa situacijom, kao i sa naporima koje nadležne službe ulažu u suzbijanje vatrene stihije, saopšteno je iz njegovog resora.