Subota, 20.07.2024 | 20:02
IZVOR: vijesti.me

Radović o PRESUDI za predmet "državni udar": Naravno da NIJE BILO UTICAJA na mene

Predsjednik Višeg suda u Podgorici Zoran Radović odbacuje optužbe dijela opozicije i javnosti da je neko uticao na njega da donese oslobađajuću presudu za "državni udar".




Foto: YouTube screenshot/Centar za monitoring CEMI, arhiva

Andrija Mandić, Milan Knežević i ostali oslobođeni su 12. jula optužbi u predmetu poznatom kao "državni udar", odnosno pokušaj terorizma na dan parlamentarnih izbora 2016. godine.

Dva mjeseca nakon što je izabran, Radović u prvom razgovoru za medije - za Televiziju Vijesti ističe da je situacija u Specijalnom odjeljenju Višeg suda alarmantna, jer imaju 155 neriješenih predmeta, a očekuje se da će do kraja godine da dobiju veći broj optužnica, od čega i složene za ratne zločine.

Kazao je i da su razočarani jer su samo dva od 29 predloga za izmjenu Zakonika o krivičnom postupku (ZKP) došla do Skupštine.

"Dobro zapamtite ovog čovjeka - on je izdao državne interese". Ovim riječima portparol Demokratske partije socijalista (DPS) Miloš Nikolić targetirao je Radovića nakon što je u ponovljenom postupku oslobodio optužene u predmetu "državni udar".

Slične reakcije su se nizale, a Radović kaže da je navikao na ovakve optužbe.

Na navode da je neko uticao na njega prilikom donošenja presude odgovara...

"Naravno da nije bilo uticaja na mene prilikom donošenja presude. Svjedoci smo dugi niz godina da akteri političkog života olako daju neke izjave a lako se može zaključiti da su one za unutar političku upotrebu", rekao je Radović za TV Vijesti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Adrenalin je stigao. Igra više nije ista!

Nedjelja, 16.11.2025 | 09:38

Ljubitelji sporta i kazino igara dobijaju kompletno iskustvo koje spaja adrenalin najvećih liga sa dinamikom modernog online kazina. 

Bela Hadid o BORBI s lajmskom bolešću: Medicinska anksioznost je stvarna

Nedjelja, 16.11.2025 | 09:10

Američka manekenka palestinskog porijekla Bela Hadid se na društvenim mrežama osvrnula na svoju borbu s lajmskom bolešću. Dijagnostifikovanu joj je 2013. godine.

BALZAM za usne kao navika: Kada postaje problem i kako to prepoznati

Nedjelja, 16.11.2025 | 08:52

Hladna i vetrovita jesen, a naročito nadolazeći zimski mjeseci, mogu usne učiniti suvim, tako da je upotreba hranljivih i hidratantnih balzama praktično neophodna ako ne želimo ljuskice i pukotine.

ISCIJEDITE limun bez kapljica uz samo jedan KUHINJSI DETALJ

Nedjelja, 16.11.2025 | 08:23

Često se pitamo zašto neke stvari radimo na određeni način, ali odgovor uglavnom bude - rutina.

Brza krema od vanilije i cimeta: Desert iz mikrotalasne za par minuta

Nedjelja, 16.11.2025 | 07:46

Znate one trenutke kad vam se jede nešto slatko, ali  rerna se čini kao previše posla? 

Prevrnuo se AUTOBUS u Grčkoj - Ima POVRIJEĐENIH, vozač pokušao da izbjegne psa

Subota, 15.11.2025 | 21:56

Saobraćajna nesreća dogodila se večeras kod Volosa u Grčkoj kada se autobus prevrnuo nasred puta. U autobusu je u trenutku bilo 30 žena koje su se uputile ka manastiru u Kanali, u oblasti Magnisija.

Kapiten blistao — Budućnost upisala još jednu POBJEDU nad Ilirijom

Subota, 15.11.2025 | 21:32

Novajlija u AdmiralBet ABA ligi dugo je bio “čvrst orah”, ali kada je crnogorski prvak uhvatio pravi ritam bilo je jasno ko je bolji tim.

Najbolje destinacije za PUTOVANJE za svaki horoskopski znak

Subota, 15.11.2025 | 21:23

Zvijezde otkrivaju omiljene destinacije za putovanje svakog predstavnika Zodijaka.

Inovacija pod haubom - Novi benzinski motor TROŠI znatno manje GORIVA

Subota, 15.11.2025 | 20:52

Od 2014. godine, V6 turbo motori u F1 koriste male pretkomore kako bi mogli raditi sa siromašnijim smjesama goriva, bez gubitka performansi, a sada se istu tehnologiju Valvijet priprema za serijske automobile.

Ne bacajte LJUSKE LUKA - Evo zašto su ZDRAVE i kako ih možete iskoristiti u KUVANJU

Subota, 15.11.2025 | 20:26

Ljuske crnog luka obično se odstranjuju i bacaju prije pripreme jela, ali upravo te ljuske sadrže dragocjene hranljive materije koje mogu blagotvorno djelovati na zdravlje.