Ponedjeljak, 22.07.2024 | 15:18
IZVOR: kolektiv.me

Borovinić Bojović: Kina DONIRALA hibridni automobil Podgorici

Predsjednica Skupštine Glavnog grada, Jelena Borovinić Bojović je danas upriličila prijem ambasadora NR Kine, Fan Kuna.




Foto: skupstina.podgorica.me

Prijem je organizovan povodom svečane primopredaje hibridnog automobila, koji je za potrebe Glavnog grada Podgorice obezbijedila ambasada NR Kine.

“U duhu dobre saradnje, prepoznatog zalaganja za interese i potrebe svih građana Podgorice, zahvaljujem diplomatskom predstavništvu NR Kine u Crnoj Gori, i ambasadoru Fan Kunu na ovom hibridnom automobilu koje će biti na usluzi Glavnom gradu”, saopšteno je iz Skupštine Glavnog grada.

Ova donacija pokazuje da dodatno jačamo saradnju i razmjenjujemo podršku ne samo na lokalnom nivou, već i šire. Građanima će biti dostupna najnovija dostignuća koja je Kina upravo Podgorici i namijenila, izjavila je predsjednica Skupštine Glavnog grada.

Ambasador Kine, Fan Kun, podsjetio je da Kina i Crna Gora njeguju prijateljske odnose godinama, a pored prepoznate ekonomske i saradnje u infrastrukturnim projektima, postoji potencijal za razvoj različitih modaliteta saradnje u svim aspektima državnih politika.

“Prijateljstvo između naroda Kine i Crne Gore je tradicionalno, a na osnovu njega će se razvijati saradnja i u novim oblastima, što predstavlja dodatnu tačku, dodatnu vrijednost i nudi novi sadržaj u ovom bilateralnom odnosu i podiže ga na još veći nivo", rekao je Fan Kun.

Proces donacije je bio transparentan, i predstavlja primjer dobre prakse kada je u pitanju institucionalna otvorenost i efikasnost”,

“Interes svih građana i građanki Podgorice je da osjete dugoročne benefite saradnje između naše dvije zemlje, što ću se svojski zalagati da osiguram kako bi podrška koju smo dobili od NR Kine bila trajna i održiva”, zaključila je Borovinić Bojović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Slavo
22.07.2024 16:54

Blago nama sa njom .

1 0

OSTALE VIJESTI

Vanja i Minja dobijaju novu priliku za napredak – posredstvom platforme budihuman.me prikupljeno preko 4.000 EURA

Utorak, 21.04.2026 | 09:00

Fondacija „Budi human“ uspješno je sprovela humanitarnu akciju za Vanju i Minju Kraljević iz Petrovca, tokom koje su prikupljena cjelokupna sredstva u iznosu od 4.668 eura, neophodna za nastavak specijalizovanih tretmana u Srbiji.

Opština Žabljak: Bliska saradnja inspekcijskih službi tokom ljetnje sezone

Utorak, 21.04.2026 | 09:00

Opština Žabljak najavljuje da će tokom predstojeće ljetnje turističke sezone inspekcijske službe na lokalnom i državnom nivou blisko sarađivati kako bi se obezbijedilo efikasnije djelovanje na terenu, uz jasan prioritet – da red, zakonitost i kvalitet života naših građana budu na prvom mjestu, a potom i kvalitetna usluga za sve goste, saopšteno je iz te opštine.

Danas drugo ročiste kontrole optužnice protiv Aca Đukanovića

Utorak, 21.04.2026 | 08:55

Drugo ročiste kontrole optužnice koju je ODT u Nikšiću podnijelo protiv biznismena Aca Đukanovića zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držnje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, zakazano je za danas u 10 sati i 15 minuta.

Otrov za pacove u dječjoj hrani: Nema je na crnogorskom tržištu

Utorak, 21.04.2026 | 08:25

Prema zvaničnim informacijama Uprave za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove, na tržištu Crne Gore nijesu registrovane sporne teglice dječje hrane „HiPP šargarepa i krompir 190 g“, za koje postoji sumnja da su u pojedinim evropskim zemljama kontaminirane otrovom za pacove.

Bogdanović: Krivične prijave kao politički pritisak – istina se više ne može zaustaviti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:33

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović poručio je da najavljene krivične prijave protiv poslanika te partije predstavljaju pokušaj zastrašivanja i političkog pritiska, a ne pravni odgovor, ističući da iza njih stoji strah od istine i gubitka kontrole nad javnim prostorom.  

MUP provjerava optužbe Medenice protiv policajaca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:15

Tvrdnje osobe koja se na društvenim mrežama predstavlja kao Miloš Medenica da su pojedini policijski službenici, posebno oni koji su u poslednje vrijeme napredovali u karijeri, učestvovali u izvršenju teških krivičnih djela našle su se pod lupom Unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.

Bez pehara stigao i tržišni pad - Real izgubio 176 miliona eura vrijednosti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:25

Dolazak Kilijana Mbapea trebalo je da bude trenutak u kojem će Real Madrid iz moćnog tima prerasti u gotovo nedodirljivu silu, ali dvije godine kasnije slika sa "Bernabeua" izgleda potpuno drugačije. Trofejna sala ostala je gotovo prazna, rezultatski podbačaj sve je teže sakriti, a ono što posebno boli madridski klub jeste činjenica da se sportski neuspjeh sada jasno vidi i kroz brojke.

Fondacija „Budi human“: Pomozimo Vanji i Minji, da nastave svoj put napretka, POŠALJI 104 NA 14543

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:45

Vanja (19) i Minja (17) Kraljević, brat i sestra iz Petrovca, svakodnevno vode tihu, ali izuzetno hrabru borbu. Oboje žive sa dijagnozom autizma, dok se Vanja dodatno suočava i sa epilepsijom.

Korać: SPC je najsnažnija opoziciona stranka u nezavisnoj Crnoj Gori

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:34

U Donjoj Gradini, prilikom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Jasenovca, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o navodnim uništiteljima i o tome kako se u regionu gradi kult mržnje prema Srbima.

Kineski ambasador dva sata čeka Spajića na Mostu na Đurđevića Tari

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 15:32

Na Mostu na Đurđevića Tari, o njegovoj rekonstrukciji, danas u 13:20h trebalo je da govore premijer Milojko Spajića i kineski ambasador u Crnoj Gori Čen Sijufeng.

Opština Žabljak: Bliska saradnja inspekcijskih službi tokom ljetnje sezone

Utorak, 21.04.2026 | 09:00

Opština Žabljak najavljuje da će tokom predstojeće ljetnje turističke sezone inspekcijske službe na lokalnom i državnom nivou blisko sarađivati kako bi se obezbijedilo efikasnije djelovanje na terenu, uz jasan prioritet – da red, zakonitost i kvalitet života naših građana budu na prvom mjestu, a potom i kvalitetna usluga za sve goste, saopšteno je iz te opštine.

Vučić: Do Đurđevdana ćemo znati kada će biti izbori

Utorak, 21.04.2026 | 08:52

Vjerujem da ćemo do Đurđevdana ili koji dan poslije znati kada će biti izbori, kazao je juče predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u Tomaševcu, gdje je otvoren novi željeznički most.

Alkaraz propušta Rolan Garos?

Utorak, 21.04.2026 | 08:49

Karlos Alkaraz suočava se sa ozbiljnim problemom sa povredom ručnog zgloba, koja bi mogla značajno da poremeti njegov nastup na šljaci.

Klikovac: Razmotrićemo i inicijativu za smjenu gradonačelnika

Utorak, 21.04.2026 | 08:40

Nakon sjednice opštinskog odbora Demokratske partije socijalista, Klub odbornika donijeće odluku u vezi potpisivanja peticije za razrješenje Jelene Borovinić Bojović, predsjednice Skupštine Glavnog grada i inicijative za razrješenje gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića, saopštio je za Dan Andrija Klikovac, šef kluba.

Otrov za pacove u dječjoj hrani: Nema je na crnogorskom tržištu

Utorak, 21.04.2026 | 08:25

Prema zvaničnim informacijama Uprave za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove, na tržištu Crne Gore nijesu registrovane sporne teglice dječje hrane „HiPP šargarepa i krompir 190 g“, za koje postoji sumnja da su u pojedinim evropskim zemljama kontaminirane otrovom za pacove.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:43

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno vrijeme, povremeno kiša, ponegdje izraženiji pljuskovi i grmljavina.

Tramp: Novi sporazum sa Iranom biće bolji od nuklearnog dogovora iz 2015.

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:57

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da će novi sporazum sa Iranom biti, kako je naveo, znatno bolji od nuklearnog dogovora iz 2015. godine, ocjenjujući prethodni sporazum kao štetan po bezbjednost SAD.

Mandić: Crna Gora ide krupnim koracima naprijed

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 20:32

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić gost je emisije "Naglas". Sa njim razgovaramo o aktuelnim pitanjima u državi: evropskim integracijama, stanju u pravosuđu i borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije.   

Mađar najavio hapšenje Netanjahua ukoliko dođe u Mađarsku

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 21:33

Uskoro novi premijer Mađarske Peter Mađar kazao je da bi uhapsio izraelskog premijera Benjamina Netanjahua ako dođe u Mađarsku.

Bogdanović: Krivične prijave kao politički pritisak – istina se više ne može zaustaviti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 19:33

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović poručio je da najavljene krivične prijave protiv poslanika te partije predstavljaju pokušaj zastrašivanja i političkog pritiska, a ne pravni odgovor, ističući da iza njih stoji strah od istine i gubitka kontrole nad javnim prostorom.