Ponedjeljak, 22.07.2024 | 16:24
IZVOR: kolektiv.me

MKM: Izražavamo ZABRINUTOST nastupom Desingerice, organizatori da vode računa o kulturnim vrijednostima prilikom izbora izvođača

Ministarstvo kulture i medija Crne Gore (MKM), izražava zabrinutost povodom nedavnih nastupa repera Dragomira Despića, poznatog pod umjetničkim imenom Desingerica, u Crnoj Gori.




Foto: YouTube screenshot/ Ami G Show

“Kao institucija koja je odgovorna za očuvanje i promociju kulturnih vrijednosti Crne Gore, Ministarstvo kulture i medija oštro osuđuje svaki vid umjetničkog izraza koji promoviše nasilje, netoleranciju, nepoštovanje ljudskih prava i diskriminaciju bilo koje vrste”, saopšteno je iz MKM-a.

Prema njihovim riječima, kulturna scena naše države treba da bude prostor za pozitivne i konstruktivne poruke i sadržaje, koji će doprinositi razvoju društva i unapređenju kulturnog nasljeđa.

“S obzirom na to da umjetnost ima značajan uticaj na formiranje stavova, posebno među mladima, apelujemo na sve izvođače, autore i producente da preuzmu odgovornost za sadržaj koji plasiraju javnosti, a naročito mladima”, dodaju u saopštenju.

Pozivaju i organizatore događaja da prilikom izbora izvođača vode računa o kulturnim vrijednostima. Posebno obratiti pažnju da ono što plasiramo mladima, koji su u najvećoj mjeri konzumenti sadržaja, utiče na njihov rast i razvoj.

 “Ministarstvo kulture i medija u cilju kreiranja kulturne ponude koja oslikava imidž Crne Gore kao kulturne i turističke destinacije, vodi angažovanu politiku izbora i finansiranja kulturnih sadržaja, te je u ovoj godini podržalo 295 projekata, čijoj smo se realizaciji zbog njihovog značaja i kvaliteta izuzetno radovali. Zadatak MKM i njenih nezavisnih komisija je da doprinesu kvalitetu sadržaja koji se prezentuju publici u Crnoj Gori”, poručuju u saopštenju.

Stoga, pozivaju medije i lokalne turističke organizacije da aktivnije promovišu i turistima učine dostupnim informacije o značajnim festivalima i manifestacijama koje sufinansira MKM, a koje na pravi način, u svojoj raznovrsnosti, oslikavaju Crnu Goru.

Napominju i da je najveći broj kvalitetnih programa, koje sufinansira Ministarstvo kulture i medija, dostupan najvećem broju građana, a često i besplatan.

“Sa druge strane, zabrinjava činjenica da ovakvim događajima, koje ne možemo zabraniti, prisustvuje značajan broj publike koja je spremna da izdvoji i znatnu sumu za događaj ovakvog tipaž”, kazali su iz MKM-a.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Ceto
22.07.2024 17:18

Ja ga obozavam,bas je cool lik koji ima brutalno mnogo energije i to sve pokaze na nastupu ali brate sto je previse,previse je...stvarno je katastrofa gledati da renda sir,lomi jaja na djecu bas katastrofa

1 4

OSTALE VIJESTI

Glumica Zoja Bećović ovogodišnja dobitnica nagrade ,,Vasilije Ivanovič Šćućkin"

Subota, 27.12.2025 | 16:48

Dan Gradskog pozorišta Podgorica, 27. decembar, obilježen je svečanom dodjelom nagrade ,,Vasilije Ivanovič Šćućkin" i uručenjem godišnjih priznanja zaposlenima, za poseban umjetnički doprinos, kao i za visoke rezultate ostvarene u tehničkom i administrativnom sektoru u 2025. godini.

Vujović: Pavićević je bio autor snažnog i prepoznatljivog izraza, njegovo stvaralaštvo ostavilo je djela trajne vrijednosti

Utorak, 23.12.2025 | 12:19

Ministarka kulture i medija, dr Tamara Vujović, uputila je telegram saučešća povodom smrti Tomislava Toma Pavićevića, istaknutog kulturnog stvaraoca.

KIC: Program „Književnost pod krovom Doma omladine”, 23. decembar, sala DODEST

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:00

Književni program KIC-a „Budo Tomović” povodom šest decenija postojanja te ustanove organizuje program „Književnost pod krovom Doma omladine”.

Dokumentarni film „Čovjek lavina“ 22. decembra u KIC-u

Subota, 20.12.2025 | 08:59

Nakon uspješne premijere, podgorička publika će ponovo imati priliku da pogleda dokumentarni film „Čovjek lavina“, posvećen legendarnom bubnjaru Dragoljubu Đuričiću, u ponedjeljak, 22. decembra, u sali DODEST, sa početkom u 20 sati. Projekciju filma realizujemo u saradnji sa Mrežom kinoprikazivača Crne Gore.

NeonoeN o Montesongu: Želimo transparentan i pravičan proces koji nikome neće ostaviti prostor za sumnje

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 18:12

Podgorički rokenrol bend NeonoeN, pobjednik prošlogodišnjeg Montesonga, oglasio se na svom zvaničnom Fejsbuk profilu i finalistima ove sezone uputio jasnu poruku.

Putevi: Naše ekipe će djelovati pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja

Petak, 02.01.2026 | 12:08

Iz podgoričkog preduzeća Putevi naveli su da su njihove ekipe u pripravnosti i djelovaće pravovremeno kako bi obezbijedile bezbjedno odvijanje saobraćaja.

Uhapšen državljanin Rusije, osumnjičen da je na graničnom prelazu Zupci–Sitnica dao pasoš u kojem je bio novac

Petak, 02.01.2026 | 11:50

Granična policija u Herceg Novom uhapsila je ruskog državljanina S.B. (63) i protiv njega podnijela krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinio krivično djelo davanje mita, saopšteno je iz Uprave policije.

DNP: Šćepanović da kaže koliko je policajaca ostalo u Budvi prilikom ubistva Budvanina

Petak, 02.01.2026 | 11:21

Demokratska narodna partija poziva direktora UP Lazara Šćepanovića da obavijesti javnost koliko je policajaca ostalo u Budvi prilikom ubistva Budvanina S.M. S obzirom na to da se ubistvo očigledno dogodilo kad je Lazar Šćepanović sve raspoložive policijske snage u Crnoj Gori uputio u Botun da se obračunaju sa golorukim građanima Zete, pravo je javnosti, ako to već ne interesuje nadležne institucije, da čuju odgovor od direktora policije,  poručeno je iz te partije.

Budva: Taksista odbio test na droge, osuđen na 21 dan zatvora

Petak, 02.01.2026 | 11:10

Okrivljeni A.L. (1997) iz Berana danas je oglašen krivim i osuđen je na kaznu zatvora u trajanju od 21 dana - saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Iz policije APELOVALI - Vožnju prilagoditi uslovima na putu

Petak, 02.01.2026 | 10:53

Imajući u vidu nepovoljne vremenske uslove, kao i sniježni pokrivač i maglu na pojedinim dionicama puteva u Crnoj Gori, skrećemo pažnju vozačima da trenutna situacija može dovesti do otežanog odvijanja saobraćaja, smanjene vidljivosti, ali i do zastoja, odrona i vanrednih prekida u saobraćaju, kao i povećanog broja saobraćajnih nezgoda, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Detoks posle Nove godine i priprema za Božić

Petak, 02.01.2026 | 10:50

Period između Nove godine i Božića često protiče u znaku teške hrane, neredovnog sna i umora koji se lako pretvori u osjećaj iscrpljenosti.

Crna Gora na spisku neprijateljskih država Rusije, ali bez posebnog rangiranja

Petak, 02.01.2026 | 10:43

Crna Gora se nalazi na spisku država koje Rusija smatra neprijateljskim, ali nije posebno rangirana po stepenu prijetnje, piše ruski portal Vzgljad, koji se bavi analizom odnosa Moskve sa zapadnim zemljama.

Zapaljeni kontejneri na više lokacija u Podgorici

Petak, 02.01.2026 | 10:23

Gradsko preduzeće Čistoća objavilo je da su juče na više lokacija u Podgorici zapaljeni ili oštećeni djelovi kontejnera.

Maršenić: Budva u Novu 2026. ušla bez incidenata

Petak, 02.01.2026 | 09:38

Novogodišnja noć u Budvi protekla je u mirnoj i bezbjednoj atmosferi, bez ijednog incidenta i narušavanja javnog reda i mira, saopšteno je za RTV Budva iz Odjeljenje bezbjednosti Budva.

Snijeg jutros obijelio Nikšić (FOTO)

Petak, 02.01.2026 | 09:28

Pao prvi snijeg u gradu pod Trebjesom.